Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Ogólne dyskusje na temat Kulturystyki
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 06-03-2012, 15:03
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Odp: Zapytaj Markusa Rühla

co tak dlugo?
Corradov jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
BODY ATTACK SOSY ZERO
stare 09-03-2012, 10:57
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach

to jak,będzie w końcu to tłumaczenie?
drose jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-03-2012, 12:14
Ben
Boss
Super Expert

Podziękował: 128
Dostał 333 razy "Dzięki" w 230 postach

Witaj Markus. Jak twoja forma? Czy planujesz kiedyś jeszcze wystartować w jakiś zawodach np. Masters?

Nie chcę żeby zabrzmiało to jakbym nie szanował biorących udział tam uczestników ale Masters było zawsze dla mnie jak paraolimpiada. Oczywiście każdy sam podejmuje decyzję czy chce wziąć w takich zawodach i mam dla takich osób duży szacunek. Gdybym jeszcze raz miał wyjść na scenę to tylko w normalnej kategorii kulturystycznej.

Witaj Marcus! Ile serii tygodniowo polecasz robić na bicepsy? Ile razy w tygodniu trenować brzuch?

Mówiąc o seriach takich prawdziwych, to robię 6 do 8. Do tego należą też serie redukcyjne. Brzuch powinno się trenować 3 razy w tygodniu.

Marcus czy to prawda - zaprzecz lub nie - że w szczytowym okresie kuracji przyjmowałeś 6g testosteronu? Krążą o tym już legendy, najlepiej dowiedzieć się u samego źródła.

O każdym kulturyście krążą takie mity, a ja byłem zawsze jednym z masywniejszym i wytłumaczeniem tego dla każdego było oczywiście to, że najwięcej brałem. Tak nie jest i mogę każdego uspokoić kto tak sądzi. Zawsze robiłem wszystko z głową. Poza tym, po zakończeniu przygody ze sportem chce wykorzystać to co daje mi życie. Gdybym przez 10 lat, które jestem pro, brałbym 6 g testosteronu to dzisiaj zapewne oglądałbym kwiatki od spodu. I nie znam też nikogo, kto brałby takie ilości.

Markus, czy twoja nienaturalnie wielka muskulatura nie przeszkadza ci w życiu i w podstawowych czynnościach? Czy potrafisz np.: sam podetrzeć sobie tyłek, ubrać skarpety, umyć sobie zęby? Czy ktoś musi to robić za ciebie? Czy jak przestaniesz koksować to będziesz taki sflaczały jak Arnold Schwarzenegger?

Po pierwsze mieszkam sam, więc muszę wszystko robić sam i potrafię to robić. Niektóre rzeczy są dla mnie cięższe do wykonania niż u kogoś lekkiego. Póki co daje radę.

Co do drugiego pytania, to nie jest fair. Arnold ma też prawo prowadzić życie po kulturystyce, zresztą jak każdy inny zawodnik. Ciała kulturysty co prawda już nie posiada ale jak na jego prawie 70 lat to według mnie, to ma on nadal niezłą figurę. Organizm się starzeje i nic się nie poradzi że nie wygląda się jak wcześniej.

Jaką formę diety stosujesz na masie a jaką przed zawodami? (w sensie np.: cykliczna, low carb etc)
Czy rozciągasz się regularnie wg. jakiegoś planu? Czy w ogóle jest to część Twojego programu? Czy stosujesz wysoką intensywność? Twoje rekordy w przysiadzie, martwym, wycisku?

Zaczynam na masę: jem dużo węgli i [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] . Tłuszczu nie aż tak dużo, ale nie liczę. Duża ilość węgli daje mi zawsze siłę i pomaga dobrze wyglądać. W redukcji jest inaczej. Wtedy muszę utrzymywać dużo masy mięśniowej, więc redukuje węgle, jem dalej dużo proteiny i więcej tłuszczu.

Jeśli chodzi o rozciąganie się to przyznam się, że nie zawsze na to zwracałem uwagę. Im jestem starszy, tym więcej się rozciągam, ponieważ mięsień z wiekiem się skraca. Robię to raz na tydzień, ale nie sam, tylko ktoś mi z tym pomaga.

Jeśli chodzi o trening intensywny to wiele już próbowałem. Dawało to efekty ale nie robiłem tego przez cały rok.

Moje wyniki w wyciskaniu są teraz znacznie mniejsze z powodu moich kontuzji. Pamiętam, że maksymalnie wycisnąłem 215kg, na ławce krzywej 240kg. Robiąc przysiad z 325kg wypadł mi dysk i tydzień chodziłem jak pokrzywiony dziadek. W martwym ciągu zrobiłem około 380kg, ale wtedy miałem jakieś 25 lat.

Jakie są twoje ulubione źródła [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] - kurczak, indyk, wołowina, ryby? Które z tych przeważają w Twojej diecie?

Im jestem im starszy tym więcej jem mięsa. Mój brzuch to lepiej trawi niż suple. Poza tym suple są jakby to powiedzieć ... nie ma nic lepszego od mięsa. Moim faworytem jest kurczak, bo najłatwiej go przyrządzić i najlepiej mi smakuje. To oczywiście ważne, aby po treningu wypić izolat serwatkowy i wieczorem lub w nocy wypić jakąś proteinę. Poza tym radziłbym zjadać 1 - 1,5kg mięsa w ciągu dnia.

Jedzenie przygotowuje sobie sam.

Jak dbasz o swoją wątrobę?

To jest dobre pytanie. Raczej co robię, aby ona nie była chora? Poza sportem staram się żyć zdrowo, pije niewiele alkoholu, dużo śpię i ogólnie prowadzę zdrowy tryb życia, ale i tak nie wiadomo co będzie jutro. Można zawsze na maksa się chronić. Nasz sport tak jak pro go wykonują już i tak jest niezdrowy.

Twój sposób na aeroby?

Przygotowując się do zawodów zawsze trzymałem obok łóżka rower stacjonarny. Po przebudzeniu od razu wspinałem się na rowerek. Tak samo robiłem na siłowni. Z powodu stawów bardzo mało razy biegałem na bieżni.

Jakie ćwiczenia polecasz na rozbudowę bocznych aktonów barków (tzw. szerokie bary) i wypiętrzenie bicepsów?

Na temat bicepsów coś powiem, bo właśnie dziś je trenowałem. Arnold, który miał dobry wysoki biceps. Robił unoszenie przedramienia ze sztangielką i koncentrował się na szczytach bicepsów. Poza tym, jest to genetyczna sprawa. Super przykładem jest Levrone, który miał super triceps, ale nie aż tak dobry biceps.

Zależy to bardzo od genetyki.

Jeśli chodzi o barki, to nie ma nic lepszego niż unoszenie sztangielek bokiem w górę. Do tego dodatkowe serie i powtórzenia. W taki sposób można super wykończyć barki.

Markus jak sobie radzisz z problemami ze stawami, przyczepami itp?

Radziłbym wszystkim raz do dwóch razy iść do fizykoterapeuty, aby wymasować twarde mięśnie. Po drugie powinno rozciągać się 5 minut przed treningiem w danym dniu w którym chce się trenować. Szczególnie powinno się myśleć o tym kiedy jest się młodym, bo potem się to pozytywnie zwróci.

Jak w ogóle zaczęła się Twoja przygoda z kulturystyką. Ciekaw jestem w jakim wieku zacząłeś i ile wynosiła wtedy Twoja waga.

Jeśli dobrze pamiętam, to ważyłem miedzy 63 - 64kg. Na siłownie poszedłem ponieważ podczas grania w piłkę naderwałem sobie łękotkę i musiałem chodzić na siłownie, aby nie tracić kondycji ale nie nadwyrężać nogi. Nigdy nie miałem w planie zostać profesjonalnym kulturystą. Raczej dążyłem do tego krok po kroku. W końcu stanąłem na scenie, zostałem mistrzem Hessen potem Niemiec. W ten sposób zostałem pro.

Jak dbasz o nerki bo wiadomo, że w tym sporcie chyba najbardziej są obciążane?

To co się dzieje w środku, nie ma się na to wielkiego wpływu. Z zewnątrz można trochę pomoc organizmowi przez zdrowe jedzenie, wystarczająco dużo snu, mało albo zero alkoholu. Nigdy jednak nie można wiedzieć czy to co się robi jest dobre. Zawsze może się coś stać i normalnemu człowiekowi i też Markusowi Ruhlowi. Ja jestem pod stałym nadzorem lekarskim ii 2 - 3 razy na rok wykonuje pełne badania, aby mieć pewność, że nic się nie dzieje.

Ile masz w łapie i pokaż je nam.

Już wcześniej mówiłem, że łapy mam super. Trenuje znowu od 8 tygodni, ponieważ wcześniej (w grudniu i styczniu) byłem chory. Teraz mam jakieś 59 - 60cm po treningu. Obecnie trenuje właściwie tylko dlatego, że chce mieć raz w życiu naprawdę 60 cm w łapie. Zrobię wtedy fotkę, nagram to i wstawię w net.

Chłopcy nie gniewajcie się, że nie wstawiłem wszystkich pytań, ale mamy ograniczony czas. Markus nas zaprosił, więc na pewno znowu wpadniemy.

Body Attack wysłało mnie kilka tygodni temu w trasę i byłem na drodze przy polskiej granicy (Body Attack ma w Niemczech prawa na [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] Nutrition) i kupiłem po waszej stronie papierosy dla mojej mamy. Polacy jak zawsze byli mili i cieszę się zawsze jak jestem w Polsce. Wiem że tam nasz sport cieszy się wielką popularnością. Dowiedziałem się, że wiele osób mnie tam zna i że mam wielu fanów w Waszym kraju. Mam nadzieje na kolejne bardziej bezpośrednie pytania od Was które mnie cieszą i chętnie na nie odpowiadam. Niestety niemieccy fani takich nie zadają.

(chyba Markusowi podobały się Wasze pytania o sterydach haha )

Nie pisze dobrze po polsku...

Ben jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-2012, 15:54
Ben
Boss
Super Expert

Podziękował: 128
Dostał 333 razy "Dzięki" w 230 postach

Nie pisze dobrze po polsku...