Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > RÓŻNE > Offtopic
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 28-11-2010, 22:18
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie RE: Zakaz palenia.

jejciuniu, fajki fundują raka tylko tym, u których uwarunkowane jest to podłożem genetycznym. tak samo jakaś sciema z biernym paleniem...
palę, sam nie lubię śmierdzących ubrań, ale przy -20 nie będę wychodził. tacy cwani z tą ustawą? to teraz niech fundują w lokalach osobne wentylowane pomieszczenia dla palących (pub jest kórwa własnością prywatnej osoby i niech właściciel decyduje, czy będą w nim palić, czy też nie).

tak tak, jestem palącym egoistą:/ linczujcie mnie.
tytanowy janusz jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
BODY ATTACK SOSY ZERO
stare 28-11-2010, 22:18
Użytkownik
Super Expert

Nie no, głównym celem UE i tego zakazu jest właśnie zmniejszenie liczby palących, podobnie jak podnoszenie cen papierosów. No i nie przesadzajmy, wdychanie dymu papierosowego przez jeden wieczór nie skończy się od razu rakiem. Ja byłam biernym palaczem od dziecka i póki co nie mam problemów ze zdrowiem. Ja rozumiem, że dym papierosowy może po prostu przeszkadzać, to w końcu nie perfumy. Ale irytuje mnie fakt, że nawet jeśli do pubu idzie grupa znajomych i każdy z nich pali, czyli nikt sobie nawzajem by nie przeszkadzał, palić i tak nie mogą
Chione jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-2010, 22:24
Użytkownik
Expert

Prawie wszystkie substancje w papierosach są rakotwórcze i wdychanie ich bez względu na podłoże genetyczne powoduje raka. Tak, przez jeden wieczór nie, ale to się wdycha nawet na ulicy.
Piateczka jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-2010, 22:40
Użytkownik
Super Expert

rakotwórcze są też spaliny, wprowadźcie zakaz jazdy pojazdami mechanicznymi
tytanowy janusz jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-2010, 23:05
Użytkownik
Super Expert

Cytat:
Napisał Piąteczka
Prawie wszystkie substancje w papierosach są rakotwórcze i wdychanie ich bez względu na podłoże genetyczne powoduje raka. Tak, przez jeden wieczór nie, ale to się wdycha nawet na ulicy.
Em...czyli wszyscy palacze prędzej czy później będą mieć raka? O.o moja babcia wciąga dymka już 50 lat, ale raka jakoś nie ma. Nie bądźmy małostkowi, przecież nie tylko na raka się umiera, jest całe mnóstwo innych produktów, od których możemy wyciągnąć nogi.
Unclefucker ma racje - spaliny również mogą być przyczyną raka, a skoro pełno dymu papierosowego na ulicy to może już w ogóle nie wychodźmy z domu. No niestety, to jest plaga naszej cywilizacji i trzeba się z tym pogodzić. Eh...a były kiedyś czasy, kiedy nawet w kinie można było palić!
Chione jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-2010, 23:11
Użytkownik
Expert

Jeżeli można uniknąć trucia się (papierosy trują silniej niż spaliny) to trzeba tego unikać. Może to będzie za ostre porównanie, ale to tak, jakbyśmy mieli wybór, czy wchodzić do komory gazowej, czy nie.
Piateczka jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-2010, 23:38
Użytkownik
Super Expert

Czy ja wiem czy to ostre porównanie Oo na pewno nie na miejscu. Otóż tak, mamy wybór...więc czemu odbierają nam miejsce w życiu publicznym? Mamy się z tym kryć? Największym absurdem jest dla mnie to, że zapłacę mandat za wypalonego papierosa - ale w sumie bardzo to opłacalne, prawda? Bynajmniej nie dla nas.

Zresztą zakazy nie ograniczyły się do pubów i temu podobnych. Zakaz palenia obowiązuje również w pociągach. Czy to też jest sprawiedliwe? Jak nałogowy palacz wytrzyma na np. 7 godzinnej trasie Łódź - Gdańsk?
Chione jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-11-2010, 00:00
Użytkownik
Bywalec

WujekJebaka. Wyobraź sobie, że mam uwarunkowanie genetyczne do raka płuc.

Ok, zlinczuję Cię .
Grzywa jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-11-2010, 01:38
Użytkownik
Expert

Cytat:
Napisał Chione
Czy ja wiem czy to ostre porównanie Oo na pewno nie na miejscu. Otóż tak, mamy wybór...więc czemu odbierają nam miejsce w życiu publicznym? Mamy się z tym kryć? Największym absurdem jest dla mnie to, że zapłacę mandat za wypalonego papierosa - ale w sumie bardzo to opłacalne, prawda? Bynajmniej nie dla nas.

Zresztą zakazy nie ograniczyły się do pubów i temu podobnych. Zakaz palenia obowiązuje również w pociągach. Czy to też jest sprawiedliwe? Jak nałogowy palacz wytrzyma na np. 7 godzinnej trasie Łódź - Gdańsk?
Nie na miejscu Twoim zdaniem, bo nie wspomniałam, że neguję fakty i że ktokolwiek miał wtedy wybór, ale to tak na wstępie.
Palenie moim zdaniem jest rzeczą zawstydzającą, bo ukazuje ludzką głupotę. Jak można się truć i jeszcze płacić za to? Powiecie "palę, bo lubię". Ok, ale nie narzucajcie tego otoczeniu! To wasza PRYWATNA sprawa, nie włączajcie w to innych. Nikt nie odbiera miejsca w życiu publicznym wam, tylko waszym zachowaniom, które szkodzą innym, a oni wcale się o to nie proszą. Oczywiście, że taki mandat jest opłacalny. Prawo jest prawem i jak się je łamie trzeba za to płacić. A że wam to nie na rękę to już wasz problem. Za głupoty też się w życiu płaci, a palenie jest idiotyzmem.
Będzie musiał wytrzymać. Jak nie, wypad z transportu państwowego, bo jego smrodów nikt wąchać nie będzie. To tak, jakbyś siedziała w pociągu i wszedłby facet, który się nie mył miesiąc. Miło by Ci nie było. Jest jakaś kultura życia publicznego, a palacze ją naruszają.
Piateczka jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-11-2010, 11:23
Użytkownik
Super Expert

W końcu jest dobrze, nie musze siedzieć w oparach dymu. Zawsze jak wracałem z knajpy to ciuchy do prania bo waliły na kilometr tytoniem ;/ Jednym słowem w końcu można sobie posiedzieć bez wdychania tego syfu
Botan jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania