Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Ogólne dyskusje na temat Kulturystyki
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 12-01-2014, 12:25
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 3
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie wypadniecie dysku

Witam jestem początkującym kulturysta ćwiczę od roku przez rok 2013 udało mi się przytyć 14 kg . od 2 tygodniu mam bule w okolicy lędźwiowej również problemy ze wstawaniem z łózka ,pojechałem do szpitala okazało się ze mam wy padnięty dysk mam zakaz podnoszenia ciężarów w tym tygodniu jadę na rezonans magnetyczny okaże się co dalej , mam pytanie na jak długi okres nie będę mógł ćwiczyć ? czy już mogę się pożegnać z kulturystyka ?
Damirion jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
BODY ATTACK SOSY ZERO
stare 12-01-2014, 12:29
Użytkownik
Expert

Podziękował: 1
Dostał 10 razy "Dzięki" w 9 postach
Domyślnie Odp: wypadniecie dysku

To zależy od lekarzy chyba ...zapytaj , ja bym ich słuchał.
Obi-wan jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-2014, 12:52
Użytkownik
Bywalec

może ktoś miał taki przypadek i wie ile musi trwać przerwa w tym rehabilitacja ,tak wiec chce również ostrzec młodych ludzi początkujących co również jak ja nie ćwiczą mięśni pleców bo od tego z pewnością się zaczęło ( Bardzo dużą rolę w powstawaniu przepukliny kręgosłupowej odgrywa osłabienie mięśni grzbietu )
Damirion jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-2014, 18:28
Moderator
Super Expert

Podziękował: 0
Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach

Z kulturystyką nie koniecznie. Ale ochrona stawów i pas na kręgosłup zapewne tak. Tylko dziwi mnie bo przy wypadniętym dysku byś srał z bólu (sam to przechodziłem) a nie miełm tylko problemów ze wstaniem z łóżka, ale chodziłem ugiety na jedną stronę a obrót to robiłem na nogach bo ciałem nie mogłem obracać, wieć może to nie dysk a po prostu stan zapalny przyczepów prostownika. Sprawdź dokładnie co Ci jest i udaj się do bardzo dobrego masażysty który Ci wstawi w miejsce to co ma być i rozmasuje albo do kręgarza. Na to kup sobie olfen na stan zapalny lub maścią olfen żel smaruj. A przerwa czy też czas postoju z siłką to zależy od tego jaki masz mocny stan zapalny, bo sam dysk żeby wstawić to pikuś, ale stan zapalny zwealczyć trwa juz dłużej, wieć dopiero zaczął bym jak już nie będzie dolegliwości bólowych z siłownią, i plecy robił bym na bardzo małym ciężarze typowo technicznie z początku bez wielkich kilogramów a jak już dźwigać coś więcej to wtedy pas.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-2014, 21:48
Użytkownik
Bywalec

dzięki TELEWIZOR w czwartek dam znać co i jak po rezonansie
Damirion jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-2014, 13:12
Użytkownik
Expert

Podziękował: 10
Dostał 48 razy "Dzięki" w 46 postach

Miałem podobnie pojechałem do kręgarza wstawił, 2 dni bolało i przeszlo. Kazał założyc pas i kilka dni być ostrożnym. Teraz śmigam do niego raz na pół roku i pomaga mi np. mówiąc, zwolnij z plecami bo stan zapalny jakiś tu i tu sie pojawia a ja wiem ze ma racje bo od jakiegoś czasu czuję ze mi ciągnie na plecach.
Ważne są pierwsze godziny np. jak wsiadasz do auta po nastawieniu itp.

Ale przepuklina to inna bajka.
wilczur jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-2014, 16:41
Użytkownik
Expert

Podziękował: 1
Dostał 10 razy "Dzięki" w 9 postach

Mój kolega dostał przepuklinę kręgosłupa , drętwiała mu noga , tracił czucie , nie mógł stać , chodzić , miał operacje w listopadzie , 2 miesiące leżenia w łóżku , ani się obrócić na bok , wstać do kibla , teraz ma rehabilitację i wraca powoli do roboty.
Obi-wan jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-2014, 00:55
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 6
Dostał 24 razy "Dzięki" w 24 postach

Jak krążek miażdżysty się przesunie żadne masaże czy cudowni kręgaże ich nie nastawią. Jest to substancja żelowa, więc nastawienie fizycznie nie możliwe. Kręgosłup ma to do siebie, że przy wszelkich urazach lubi się blokować w danym odcinku, jest to naturalny system zabezpieczenia by dalej nie ulegał zniszczeniu. Kręgaże dzięki masażom potrafią go odblokować, ale nie oznacza to że jest już wyleczony bo zazwyczaj od tego momentu zaczyna się demolka.
Jest dużo schorzeń, w każdym razie albo czeka rehabilitacja, albo operacja oczywiście jeśli chcesz powrócić do 100% sprawności. O jakiś kręgażach i innych mitach możesz zapomnieć. Także w tym miejscu chciałbym ostrzec, sam miałem dyskopatię lędźwiową, przez złe posunięcia takiego "fachowca" skończyła się ona przepukliną i drogą operacją wraz z rehabilitacją, czego mogłem uniknąć korzystając z usług profesjonalistów.

Idź do lekarza i się nikogo nie słuchaj, że pas niby pomoże czy kręgaż . Ból nie jest największym problemem, jak przez ucisk na nerw będziesz miał niedowład którejś z nóg, czy nie będziesz kontrolował oddawania kału wtedy dopiero zobaczysz co to jest uraz kręgosłupa.
ketmo jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-2014, 11:42
Użytkownik
Expert

Podziękował: 10
Dostał 48 razy "Dzięki" w 46 postach

Wiedziałem, ze ktoś wyleci z takim właśnie nastawieniem.
Widziałem przypadek ze lekarze już stwierdzili operacje ble ble ble gość w potwornych męczarniach i kręgarz go postawił na nogi.
Ketmo pewnie trafiłeś na słabego tego kręgarza
wilczur jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-2014, 12:23
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 6
Dostał 24 razy "Dzięki" w 24 postach

Śmiało mogę powiedzieć, że trafiłem nawet nie na słabego, ale po prostu debila. Nastawianie nastawianiem, kazał mi robić brzuszki. Ja głupi posłuchałem, w szybkim tempie uszkodzony krążek się wylał i tu już operacja była nieunikniona, a wcześniej wystarczyła by sama rehabilitacja. Dla nie wiedzących jak brzuszki szkodzą na kręgosłup powiem, że przez specjalistów dają porównywalny nacisk na krążki do mc z kotem i tu też chcę ostrzec.

Jeśli trafiłeś na dobrego i Ci pomógł to ok wiadomo że są różne i wiele schorzeń. Aczkolwiek w dosłownie "włożenie dysku" nie wierze, jak już pisałem fizycznie nie możliwe. Tak samo jak jest już przepuklina by wrócić do 100% sprawności bez operacji się nie obejdzie.

Najzabawniejsza sprawa z mojego przykrego przypadku, że wałkoń z nfz chciał ode mnie 2000zł za wepchanie się w kolejkę, albo bardzo długi termin. Oczywiście że baranowi nie zapłaciłem, żałuje teraz bo mogłem mu o to dym zrobić. Poszedłem do prywatnej kliniki, zapłaciłem za samą operację 7000zł, wraz z rehabilitacją i lekarstwami wyszło dużo, dużo więcej. Jeśli chodzi o kwit do dzisiaj nie wyszedłem na prostą, ale co najważniejsze zdrowie jest Po całej przygodzie zacząłem szanować zdrowie
ketmo jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania