Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Ogólne dyskusje na temat Kulturystyki
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 14-01-2014, 12:46
Użytkownik
Expert

Podziękował: 10
Dostał 48 razy "Dzięki" w 46 postach
Domyślnie Odp: wypadniecie dysku

Ja sie na terminach med. nie znam wiem ze przepuklina ale z tym dyskiem to tylko sie tak potocznie mówi i czasem wystarczy ze lekko przewieje plecy, wszystko sie spina od tego, podchodzisz, dźwigniesz i gotowe.
A przepuklina konkretna z niedowładem w nogach bez operacji pewnie sie nie obejdzie.
wilczur jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-2014, 13:15
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 6
Dostał 24 razy "Dzięki" w 24 postach

Z tym masz rację, zawsze każdy na wszystko związane z kręgosłupem mówi, że dysk wypadł .
Przepuklina też przepuklinie nie równa, ja tam w sumie nawet przy ciągach nie odczuwałem dyskomfortu, ale jak mi rano przychodziło założyć skarpetki na nogi nie byłem w stanie, to samo ze sznurowaniem butów. Więc powiedzmy łagodne objawy w porównaniu do innych, z tymi niedowładami i oddawaniem stolca przez nogawkę to nie jaja, mnie na szczęście ominęło.
Masz tu mniej więcej zobrazowane, ja miałem wylany krążek, czyli ostatni na ilustracji.
ketmo jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-2014, 13:35
Moderator
Super Expert

Podziękował: 0
Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach

Jak mi wypdał dysk to byłem u jednej starej babki masażystki. To za pierwszym razem mi wdusiła wszystko w miejsce i wiem tylko tyle, żę miałem złogi czegos tam i z pod kręgosłupa mi wduszała spowrotem pod żebra nawet i czułem jak to coś najpierw mi strzela przy jej nacisku a potem przesuwa mi to w któreś miejce.
Innym razem miałem podobnie że mi wypadło (taki urok, żę jak raz poszło to się częściej będzie zdarzać). Niestety dostać sie do tej babki już nie było opcji bo zawalona robotą. Byłem u innego gościa co traktował mnie prądem, lampą rozgrzewającą potem on masował. Po 3 zabiegach gdzie za każdą wizyte płaciłem 2 razy więćej niż u tej babki powiedziałem *******ę nie idę do debila i sam coś dźwignąłem to mi spowrotem weszło w miejsce i pozostał tylko stan zapalny na jakiś czas.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-2014, 14:04
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 3
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach

ketmo to ja mam tak samo rano aby założyć skarpetki to jest masakra i z butami itp. czy to co napisałeś oznacza ze tez będę miał krążek, ostatni na ilustracji ??
Damirion jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-2014, 14:50
Użytkownik
Bywalec

tylko ze ja mam tak ze tylko rano jest straszliwy ból a jak już po 2 godzinach się rozchodzę to nie czuje bólu chyba ze siadam na przerwie to w tedy czuje jak mnie łapie ale jeszcze 2 dni i się dowiem co i jak , a ty ketmo jak po operacji jaka przerwa ?
Damirion jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-01-2014, 00:29
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 6
Dostał 24 razy "Dzięki" w 24 postach

Nie potrzebnie cię wystraszyłem. Większość takich przypadków kończy się rehabilitacją, dostajesz przykładowo zestaw ćwiczeń i robisz je w domu chodząc co jakiś czas na kontrolę. U mnie rehab. długo się ciągnęło, ale dyskopatia nie była moim jedynym problemem. Miałem przykurcz dwugłowych uda, rozciągnięte czterogłowe i prostowniki, osłabione jakieś tam dźwigacze łopatek i rotatory, przykurcz klatki, hiperkifoze itd W każdym razie już miesiąc po operacji zacząłem robić lekkie siady i wiosła. Długo też mi zajęła na nowo nauka poprawnej techniki, ale tu już nie mogłem odpuścić. Największe problemy miałem przy mc jeśli chodzi o technikę, moje ww wady postawy przez długi czas nie pozwalały mi go poprawnie wykonać.
ketmo jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-2014, 15:46
Użytkownik
Bywalec

Witam i już po wszystkim bylem i jestem szczęśliwy okazało się ze to nie jest kręgosłup bynajmniej tak sadzi ortopeda położyłem się złapał mnie tu nacisną i tam,po chwili złapał mi ta nogę przygniut ciałem docisnął dociągnął powiem ze bolalloooo ,następnie dostałem zastrzyk igła długa ze hej po chwili wstałem i było nawet ok jeszcze trochę czuje i dla pewności mam termin do rury myślałem ze dzisiaj będzie muszę czekać 3 tygodnie ale już mogę wrócić do pracy od poniedziałku i lekkiego treningu
Damirion jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania