Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Zdrowie i uroda
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 14-01-2016, 19:15
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 2
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Wypadnięcie dysku jak i czy wogóle ćwiczyć?

Witam Wszystkich. Od kilku tygodni miałem problem z rana przy wiązaniu butów czy zakładaniu skarpetek, tak mnie plecy bolały. Ostatecznie skoczyło to się wizytą u lekarza. Od 4 dni bul był taki nieznośny o do tego ból nogi, to dlatego poszedłem do lekarza. Lekarz zdiagnozował to [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] co rozumiem jako wypadnięcie dysku. Przepisano mi tabletki przeciw bólowe i mam się pokazać za dwa tygodnie, jednocześnie lekarz zalecił utrzymywanie się w ruchu.
Ja chciałbym dalej kontynuować ćwiczenia na siłowni, może nie jak kiedyś ale bardziej delikatniej. Czy może dać sobie spokój na kilka tygodni? Jak zalecacie? Jakieś proste ćwiczenia typowo techniczne z małymi ciężarami ?
Dzięki za podpowiedzi i sugestie.
wiatr jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
Wybierz jakość Body Attack!
stare 14-01-2016, 19:28
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 9
Dostał 46 razy "Dzięki" w 42 postach
Domyślnie Odp: Wypadnięcie dysku jak i czy wogóle ćwiczyć?

A doktor nie polecił wizyty u kręgarza albo fizykoterapeuty? Tabsy przeciwbólowe tylko stłumią objawy, osobiście bym udał się do kręgarza, naprawdę jedna wizyta potrafi cuda poczynić a też doradzi na pewno jakie ćwiczenia. Z pozornie niewinnym wypadaniem dysku nie ma co ryzykować.
Nasza służba zdrowia ciągle potrafi zaskakiwać
maceek jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-2016, 19:38
Użytkownik
Nowicjusz

Tu chodzi o Angielską służbę zdrowia a oni mają jeszcze inne podejście do pacjenta. Na wszystko co-codamol i ibuprofen
wiatr jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-2016, 19:49
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 9
Dostał 46 razy "Dzięki" w 42 postach

Może ten lekarz to Polak albo miał praktyki w Polsce Ale co tam spoko...Jak masz możliwość to naprawdę polecam fizykoterapeutę, nie zaszkodzi a pomoże na przyszłość. Pozdrawiam
maceek jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-2016, 19:50
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 4 razy "Dzięki" w 4 postach

Szukaj prywatnie terapeuty Mckenziego albo do terapeuty manualnego znającego manipulacje w obrębie kręgosłupa. Nie bierz tabsów. One nie wrócą dysku na miejsce Szkoda, że nie jestes w Polsce ale przez neta mogę Ci jedynie zalecić robienie dużej ilości przeprostów w leżeniu a jak nie mozesz to w staniu 3-4x po 15-20 powtórzeń 5-6x dziennie. Utrzymuj lordoze lędźwiową przez cały dzień, jak jezdzisz samochodem lub masz prace siedzaca to bierz poduszke pod lędźwia. Z ćwiczen całkowity zakaz martwych i wiosłowań, przysiady też sobie daruj no i klasyczne brzuszki. Górne partie ciała możesz ćwiczyć bez ruszania lędźwiami. Pozdro i wracaj do zdrowia
Kajser jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-01-2016, 11:37
Moderator
Super Expert

Podziękował: 0
Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach

P prostu brak słów i wielki żal... Zmień Lekarza a na odchodne przytocz mu jego ślubowanie przysięgi Hipokratesa "po pierwsze zapobiegaj, a nie lecz" chyba żę składał przysięge hipoKRYTY. Do rzeczy, Leki stłumią oraz dzaiałają przeciwzapalnie, warto wziąć olfen w maści lub tableki (sam miałem problem jako dzieciak z wypadniętym dyskiem przez głupote za duże ciężary brałem bez asekuracji). Co do specjalistó wyżej podano już kto tym sięzajmuje, ja jednak poszedłem do masażysty który ma specjalizacje bądź też wie co robi i umie zrobić masaż tkanek głębokich itp. Nie chce tutaj za bardzo wchodzić w tą strefę masażu bo nie znam dokłądnych odmian może ktoś bardziej pod tym względem jest kompetentny i uczy się tego oraz jest na forum, jednakże taka osoba od razu przestawił mi co trzeba i wtedy po tym stanie zapalnym porobiły sięjakieś złogi któe trzeba było spod kręgosłupa aż pod żebra nawet wmasować. Jednakże nie lekceważ tego i nie kończ na lekach bo teraz Ci przejdzie i będzie ok ale jak raz Ci wyskoczy to możesz się już nie podnieść. Co do ćwiczeń to poszukaj na google ale sam robiłem kocie grzbiety i odwrotnie (ale przy wypadniętym dysku i bólu to tylko do progu bólowego) oraz leżac przenosy nóg itp, ale tego znacznie więcej masz w wyszukiwarce internetowej.
A co do innych ćwiczeń na siłowni ja bym odpuścił chyba że tylko nie które ćwiczenia gdzie nie będzie naprężał kręgosłupa i odciążys go, wię też jak już to w gręwchodzą małe ciężąry a więcej powtórzeń. Oraz po wyleczeniu już tego schorzenia wzmocnić kręgosłup skłonami rzymskimi czy też unoszenie nóg i rąk leżąc na brzuchu i izometrycznie utrzymywać ciała trzymając powiedzmy kij na udach. A MC odpadają na pewno na dłuższy okres czasu.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
TELEWIZOR otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
wiatr (16-01-2016)
stare 15-01-2016, 12:59
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 24
Dostał 2 razy "Dzięki" w 2 postach

Jeśli ból promieniuje aż do nogi, to jest to rwa kulszowa, być może to Ciebie złapało, przechodziłem przez to jakieś 7 lat temu, ból promieniował przez całą nogę aż do stopy, przez jakiś czas bardzo ograniczone czucie tej nogi, jak siadłem wstawanie z dużymi kłopotami i na odwrót, zresztą borykam się z problemami lędźwiowymi od około 20 lat, ale wtedy było najgorzej, bo przez około 2-3 miesiące dochodziłem do siebie. Potem udałem się do bardzo dobrego ortopedy, nie takiego, który siedzi za biurkiem i udaje, że chce pomóc, ale takiego, który zaczął mnie badać różnorako, dotykał, podnosił i powiedział, że jak jeszcze raz mi się tak zrobi, to mogę stracić czucie nawet w zwieraczach. Zrobiłem rezonans magnetyczny, zresztą już 2 - krotnie, badanie rtg to ściema - na nim nic nie widać, dopiero rezonans m. ujawnił co tam jest. Potem ortopeda dał skierowanie do neurochirurga, który miał dać zalecenie operacja, czy rehabilitacja, na szczęście nie było żadnych podstaw do operacji. Zajęcia fizjoterapeutyczne są ważne, ale chyba najskuteczniejsze są ćwiczenia w domu, ale naświetlenia, lasery, lampy ogrzewające itp. też pewnie jakiś tam skutek pozytywny mają, basen - na plecach. Nie miałem do czynienia z kręgarzami i innymi naturalnymi metodami, więc się nie wypowiem, ale podstawa, to chyba jest zrobić rezonans m. żeby wiedzieć co tam się dzieje, jakie procesy zachodzą, bo czasami mogą to zaawansowane procesy dehydratacje kręgów, wyciek płynu międzykręgowego i inne. Leki też mogą być przydatne, ale leczenie kręgosłupa powinno być połączonym ciągiem działań leków farmakologicznych, rehabilitacji, odpowiedzialnego sportu, pilnowania siebie. Np. mam tak, że jak stoję powiedzmy dłuższy czas, strasznie mnie boli kręgosłup w lędźwiach, jak grywałem w halówkę na parkiecie, też od twardego podłoża mnie bolał kręgosłup. Zacząłem ćwiczyć mięśnie brzucha, unoszenie nóg leżąc na podłodze, spiny, rowerek i na halówce już mnie lędźwie nie bolą, zacząłem świadomie ćwiczyć na siłowni - nie wiem, czy to dobrze z moim kręgosłupem, czy nie, ale na razie jest okej, nie robię w ogóle martwych ciągów, staram się unikać ćwiczeń na stojąco (tu wielkie dzięki Telewizorowi, dużo mi podpowiedział, pomógł ułożyć plan ćwiczeń, podpowiedział z suplementacją i żywieniem). Ja już chyba do końca życia z kręgosłupem będę miał problemy - oby jak najmniejsze. Bardzo źle jest schylać się na prostych nogach, ale to pewnie wiesz. Na pewno dobrze mieć wzmocnione mięśnie brzucha i dolne partie pleców przy problemach z lędźwiami.
chiacynt jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
chiacynt otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
wiatr (16-01-2016)
stare 16-01-2016, 14:14
Użytkownik
Nowicjusz

Bardzo dziękuje za odpowiedzi. Jestem prawie pewny że to rwa kulszowa, będę chodził po lekarzach w celu zrobienia rezonans m. i w ogóle ustaleniu powstania kontuzji. Zależy mi na siłowni i się przejąłem że zostałem "uziemiony", chciałem zobaczyć jak inni którzy chodzą na siłownię poradzili sobie z tym i że jest to w ogóle możliwe. Na razie dam spokój z siłownią, muszę poczekać aż ból minie między czasie przejrzę forum. Ułożę nowy plan i zacznę od nowa. Wielkie dzięki TELEWIZOR oraz chiacynt .
wiatr jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-2016, 15:36
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 8
Dostał 63 razy "Dzięki" w 59 postach

Generalnie macie rację Panowie, ale z jednym zgodzić się nie mogę: przy problemach z kręgosłupem w odcinku lędźwiowym, wykonywanie ćwiczeń siedząc zamiast stojąc jest błędem. Kiedy stoimy i trzymamy 20kg hantle, bo chcemy uginać ramiona z hantlami stojąc, to całe obciążenie (masa ciała + masa hantli) rozkłada się na wiele stawów (kręgosłup, biodra, kolana, stawy skokowe). Natomiast kiedy siedzimy całe obciążenie spoczywa na kręgosłupie. Generalnie już dawno obalono mit o siedzeniu jako odciążającym dla kręgosłupa, szczególnie z obciążeniem Wystarczy pilnować prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń, przede wszystkim nie robić przeprostów w odcinku lędźwiowym Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia
Rising jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-2016, 15:52
Moderator
Super Expert

Podziękował: 141
Dostał 603 razy "Dzięki" w 592 postach

Cytat:
Napisał Rising Zobacz post
Generalnie już dawno obalono mit o siedzeniu jako odciążającym dla kręgosłupa, szczególnie z obciążeniem
powiedz coś więcej na ten temat.
Arnold jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania