Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Zdrowie i uroda
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 16-01-2016, 17:27
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 24
Dostał 2 razy "Dzięki" w 2 postach
Domyślnie Odp: Wypadnięcie dysku jak i czy wogóle ćwiczyć?

kurde Rising sam nie wiem, po sobie widzę, że jak np. na stojąco ćwiczę sztangą uginanie na dwugłowe ramion, to mnie lędźwie bolą, jak np. mam stać bez ruchu gdzieś dłuższy czas bolą mnie lędźwie dość nieprzyjemne to jest, a jak siedzę nie bolą, jak np. na barki ćwiczę sztangą wyciskanie też na siedząco czuję większy komfort, ale prawidłowa technika na pewno podstawą.
chiacynt jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
Wybierz jakość Body Attack!
stare 16-01-2016, 18:32
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 2
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach

Tu się zgodzę z Rising. Ja prawie zawsze jak trenowałem a zwłaszcza biceps to wykorzystywałem oparcie kręgosłupa. Większość ćwiczeń miało asekuracje pleców, mc unikałem ale pomyślałem że tak nie może być i zacząłem ćwiczyć mc z małym obciążeniem. I ty nagle pojawił się problem. Mit o siedzeniu jako odciążającym dla kręgosłupa obalony
wiatr jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-2016, 18:37
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 8
Dostał 63 razy "Dzięki" w 59 postach

Cytat:
Napisał chiacynt Zobacz post
kurde Rising sam nie wiem, po sobie widzę, że jak np. na stojąco ćwiczę sztangą uginanie na dwugłowe ramion, to mnie lędźwie bolą, jak np. mam stać bez ruchu gdzieś dłuższy czas bolą mnie lędźwie dość nieprzyjemne to jest, a jak siedzę nie bolą, jak np. na barki ćwiczę sztangą wyciskanie też na siedząco czuję większy komfort, ale prawidłowa technika na pewno podstawą.
Kwestia indywidualna i prawidłowej postawy, techniki oraz obciążenia. Kiedy próbujemy ustać z ciężarem który nas przeważa, to odruchowo odchylamy się do tyłu aby łapać równowagę oraz spinamy niepotrzebnie lędźwia. Wystarczy wrzucić to w Google, nie trzeba daleko szukać Średnio według różnych źródeł, obciążenia kręgów lędźwiowych w pozycji siedzącej są o 40-50% większe niż w pozycji stojącej

[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]

Żeby nie było, informacje zawarte w artykule potwierdziła mi kiedyś moja dobra znajoma fizjoterapeutka, która obecnie wykłada fizjoterapię na PUMie i jest dla mnie absolutnym autorytetem w sprawach fizjologii naszego aparatu ruchu
Rising jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-2016, 20:22
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 24
Dostał 2 razy "Dzięki" w 2 postach

pewnie tak jest jak piszesz Rising - na stojąco kręgosłup jest bardziej odciążony, patrzałem po sobie, po tym jak mi się lepiej ćwiczy i kiedy odczuwam większy komfort - wkradł się brak obiektywizmu i bezstronności, jeśli chodzi o trening na siłowni. Najlepsze takie ćwiczenia, które w miarę możliwości całkowicie odciążają kręgosłup, chyba na leżąco jest najlepiej, ale wiadomo, nie wszystkie ćwiczenia się tak da. Ale np. można odciążyć kręgosłup przy ćwiczeniu na siedząco opierając się o ławeczkę, na siedząco wydaje mi się też łatwiej zachować prawidłową technikę. U mnie jest ten problem, że mam za nisko w piwnicy i niektórych ćwiczeń nie dam rady wykonywać na stojąco. Z tego co czytałem, metoda tzw. zlordozowania kręgosłupa to przy ćwiczeniu siedząc też dość dobrze pomaga. Czasami też chyba trzeba słuchać własnego ciała, z niektórych ćwiczeń zrezygnować, a zastąpić je innymi.
chiacynt jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-2016, 19:39
Moderator
Super Expert

Podziękował: 0
Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach

Dlatego przy takich bólach i kłopocie nie ma przelewki więc lepiej zdjąć ciężar i zrobić kilka powtórzeń więcej aż do ''wygojenia''.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-2016, 21:33
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 4 razy "Dzięki" w 4 postach

Ty mówisz o obciążeniu osiowym. Przez siedzenie nasz środek ciezkości przesuwa się do przodu plus przez rotację miednicy pogłębiamy kifoze piersiowa i znosimy lodowe lędźwiowa dlatego ciężej jest utrzymać prawidłowa pozycję siedząc niż stojąc. O mri nawet Ciezko to komentować bo to jest podstawowy błąd jaki popełniają lekarze i fizjo. Na pierwszym roku studiów powtarzają jak mantrę ze nie leczy się zdjęcia tylko pacjenta. Zdjęcie nigdy nie będzie podstawą do stawienia diagnozy. Przede wszystkim wywiad i badanie funkcjonalne! Od kiedy nie robi się przeprostów w leczeniu dyskopatii? Jakieś badania bym prosił na ten temat bo to stwierdzenie jest zaprzeczeniem biomechaniki kręgosłupa zwłaszcza lędźwiowego oraz krążka między kręgowego
Kajser jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-2016, 09:55
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 8
Dostał 63 razy "Dzięki" w 59 postach

Cytat:
Napisał Rising Zobacz post
Generalnie już dawno obalono mit o siedzeniu jako odciążającym dla kręgosłupa, szczególnie z obciążeniem Wystarczy pilnować prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń, przede wszystkim nie robić przeprostów w odcinku lędźwiowym Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia
Chyba się nie zrozumieliśmy Kajser - ja mówiłem o nie wykonywaniu przeprostów w treningu siłowym z obciążeniem, a nie leczeniu dyskopatii
Rising jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania