Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Odżywianie i dieta
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 27-01-2013, 23:02
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 9
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Ułożona dieta czy dobra ?

Witam , staram sie coś ułożyć aby zgubić troche wagi 105 kg 175 wzrostu. (budwa ciała ubita) podobno wyglądam na 90kg.
CEL: Stracić brzuch i uzyskać za jakiś czas rzeźbe

Nie układałem jej sam.. przygladałem sie innym i starałem sie coś dołożyć odrzucić.. i wyszło mi takie coś :

Dzien 1
1 - 1/2 kubka otrebow owsianych, 1/2 banana, 2 zoltka jaja, 6 bialek jaja 407 kalorii 39g wegli, 37g bialka , 13g tluszczu
2 - kubek jogurtu naturalnego chudego, kubek bialego sera chudego , 1 lyzeczka oleju lnianego 450 kalorii 41g W, 40g B, 14g T
3 - 3 kubki lisci szpinaku, 2 plastry piersi z kurczaka , pol kubka czarnej fasoli, pol kubka grzybow, kubek marchwi, 90g piersi kurczaka smazonej na oliwie z oliwek 347 kalorii 38g W, 31g B, 9g T
4 - 2 jablka, 30g orzechow wloskich, odzywka bialkowa,
5 - 90g lososia, 1/2 kubka ryzu brazowego,
6 - kubek bialego sera chudego, 30g migdalow, mieszanke lyzki octu winnego, pomidora i bazylii

Dzien 2
1 - tak jak posilek NR 2 w 1 dniu
2 - 2 kubki kakao z odtluszczonego mleka
3 - 1/2 kubka otrebow owsianych, 1 lyzeczka oleju lnianego, 15g orzechow wloskich, odzywka bialkowa
4 - 90g lososia, 1 kubek kaszy jęczmiennej , 1/2 kubka sera bialego chudego
5 - 90g zrazow wieprzowych, jeden slodki ziemniak, kubek brokulow, jedna pomarancza
6 - 2 lyzki stolowe oleju lnianego, 1/2 kubek ryżu

Dzien 3
1 - kubek otrebow przenicznych, 1 jablko, kubek chudego sera bialego, 30g orzechow wloskich
2 - 2 kromki ciemnego pieczywa, 1/2 banana, odzywka bialkowa
3 - 2 zoltka jaj, 6 bialek jaj, kubek brokulow, 1/2 kubka papryki, 2 gruszki
4 - 3 - 3 kubki lisci szpinaku, 2 plastry piersi z kurczaka , pol kubka czarnej fasoli, pol kubka grzybow, kubek marchwi, 90g piersi kurczaka smazonej na oliwie z oliwek 347 kalorii 38g W, 31g B, 9g T
5 - 120g piersi z indyka, kubek marchwi, kubek odtluszczonego mleka
6 - kubek jogurtu naturalnego chudego, kubek bialego sera chudego, kubek ananasow, lyzeczka oleju lnianego

Dzien 4
1 - 1/2 kubka otrebow owsianych, 1 kubek sera bialego chudego, lyzeczka oleju lnianego
2 - 2 zoltka jaj, 6 bialek jaj, 2 kubki szpinaku, zabek czosnku, 1 grejfrut
3 - pomarancz, jablko, kubek jogurtu chudego naturalnego
4 - puszka tunczyka w sosie wlasnym lub wodzie, pol kubka czarnej fasoli, 1 lyzka stolowa oleju balsamicznego, 1 banan
5 - 1 papryka czerwona lub zolta, 150g czerwonego miesa, 1 kubek jeczmienia, 1/2 kubka grzybow
6 - 2 lyzki stolowe oleju lnianego, kubek jagod (moga byc mrozone)

Dzien 5
1 - 9 bialek jaj, 2 plastry persi z indyka, 1 kubek szpinaku, 1 zabek czosnku, 1 grejfrut, 1 jablko
2 - 1 kubek jogurtu naturalnego chudego, 1 kubek sera bialego chudego, 1 kubek czerwonych winogron, 1 lyzeczka oleju lnianego, 1 kubek zielonej herbaty
3 - 30g orzechow wloskich, 1 banan, kubek mleka odtluszczonego, odzywka bialkowa
4 - 1/2 kubka miesa mielonego z pelnoziarnistym pieczywem do tego, 1 spory lisc szpinaku, pol kubka marchwi
5 - 90g miesa wieprzowego, 1 slodki ziemniak, 1 kubek szparagow, 1 kubek odtluszczonego mleka
6 - 1 kubek sera bialego chudego, gruszka, 2 lyzeczki kielkow, 30g orzechow wloskich

czy według was jest to dobra dieta aby przedewszystkim stracić brzuch i budować tkanke mięsniową ? oczywiscie od miesiąca robie regularnie aeroby 40-60min biegam. oraz cwicze brzuch. dodatkowo zakupiłem thermo speed

dzięki i prosze o info. Jezeli cos jest zle to co musze zmienić. Pozdrawiam
adriansc1 jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-01-2013, 00:01
Użytkownik
Expert

Podziękował: 25
Dostał 70 razy "Dzięki" w 66 postach
Domyślnie Odp: Ułożona dieta czy dobra ?

1. Wszelkiego rodzaju jogurty bym sobie odpuścił, dużo w nich cukrów. Mleko ci ciężko mogę zakazać ale postaraj się ograniczyć z tego samego powodu co jogurty. W twarogu natomiast ilość cukrów jest znacznie mniejsza.

2. Postaraj się abyś w poszczególnych posiłkach mniej więcej po równo [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] miał. Bo na przykład 90g łososia to zaledwie około 18g białka. 120g piersi to na taki kawał chłopa też trochę mało W niektórych posiłkach nie masz nawet ani jednego źródła pełnowartościowego białka - trzeba to poprawić.

3. Zrazy wieprzowe są dość tłuste, raczej do diety na odchudzanie nie pasują.

4. Jeż owoce, to bardzo dobrze, są zdrowe, jednak nie jadłbym ich zaraz przed snem, z uwagi na znajdujące się w nich węglowodany. Nie ma może tych węgli w owocach nie wiadomo ile, ale jednak lepiej ich przed snem unikać.

Muszę przyznać że jak na pierwszy raz to całkiem nieźle ci wyszło. Dużo warzyw, owoców i naturalnych produktów - bardzo ładnie.

Muszę jednak cię zasmucić co do budowania masy. Jeżeli chcesz zgubić zbędne kilogramy, to powinieneś być na DEFICYCIE kalorycznym, czyli zjadać ich mniej niż zużywasz. W takiej sytuacji budowanie masy mięśniowej, dla której potrzebna jest NADWYŻKA kaloryczna, jest niemal niemożliwe. Radzę więc najpierw zrobić redukcję, a potem zabrać się za robienie bicków. Na dobrej diecie i dobrym treningu kilogramy będą zchodzić szybko, więc nie ma się co zniechęcać

Co do spalaczy to nie są potrzebne, bo jak już wspomniałem, tłuszcz spala się w porównaniu z budową mięśni bardzo szybko. Jeżeli już kupiłeś to oczywiście zużyj, ale nie ma co tracić pieniędzy na kolejną paczkę Naturalne produkty którę mogą wspomóc twoją walkę z brzuszkiem to np. kawa, czy zielona herbata.

Jak stoisz z treningiem siłowym?
Mathy-C jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-01-2013, 13:09
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 7
Dostał 73 razy "Dzięki" w 70 postach

Twoja dieta powinna się opierać na 5-posiłkach i nstp. gramaturze 2-2.5g [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] /kg masy ciała 3-2 g węgli złożonych /kg i 0,5-1g tłuszcz (oliwa,olej lniany,omega 3 w kapsach ,orzechy włoskie) postaraj się o wagę kuchenną -musisz ważyć produkty .Owoce jedz tylko do śniadania-na redukcji nie są polecane..Śniadanie -50g płatki owsiane górskie ,4jaja (tylko dwa żółtka),porcja odzywki (koncentrat serwatki np.Olimp)około 30g. 20g orzechów włoskich,10g rodzynki lub żurawina -ja mieszam wszystko razem i na patelnie...do tego [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] i minerały tu też polecam Olimp. oraz 1-2 kapsy omega 3 i masz kompleksowe śniadanko . Posiłek przed treningiem 70g kasza 200g piersi z kurczaka,150-200g warzyw i łyżeczka oliwy czyli około 5g Jogurciki jak już to naturalne i sporadycznie,na noc chudy twaróg olej lniany10g i warzywko..tak naprawdę to na redukcji nie poszalejesz z produktami ryż na zmianę z kaszą,mięso to tylko indyk,kurczak, redukujac podnosi się spożycie białka więc poręcznie jest spożywać odzywki białkowe ... [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] liczysz tylko pełnowartościowe,warzywa nie są wliczane w ogół kalorii..Przy mojej gramaturze będziesz na 2200-2600 kalorii i powinieneś zacząć się topić...
Tsb-Tomek jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Tsb-Tomek otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
adriansc1 (28-01-2013)
stare 28-01-2013, 19:44
Użytkownik
Nowicjusz

Witam ponownie dzieki za sprawdzenie tek jak pisałem wczejsniej dodaje swoje fotki z dzisiejszego dnia. potrzebuje podniesc klata (moim zdaniem) oraz stracic te piekielne boki z brzeuchem ważę 104,5 kg na dzień dzisiejszy miesiac temu jeszcze 108
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Obraz 001.jpg   Obraz 002.jpg   Obraz 003.jpg  
adriansc1 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-01-2013, 19:52
Użytkownik
Nowicjusz

Co do [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] posiadam Olimp 80 Provit dodałem dziś to rano przed śniadaniem i o 19 wyszedłem z siłowni robiłem same oeroby brzuszek oraz bierznia 40min i orbiterc 30min miałem kopa dodałem przed treniengiem 4 kapsy termo speed. (nie wiem czy dobrze) ale widziałem różnice w kondycji. po wyjsciu i odczekaniu 15min znowu [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] . i po 60 min brokuły 100gr + 200gr piersi, wiem musze kupic wage bo jest ciezko bez niej
adriansc1 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-01-2013, 19:59
Użytkownik
Nowicjusz

a co moge brać żeby uzyskać te wąegle złożone ? , zakupiłem dziś też ten olej lniany omega 3 tez tak jak pisałes bede brał
adriansc1 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-01-2013, 20:19
Użytkownik
Nowicjusz

Sniadanie 9.00

4 jaja (dwa całe ) dwa bez żółtka) + płatki owsiane z mlekiem 0,5% + 30g Olimpu provit 80 , 20gr orzechów włoskich 10g rodzynek
+ 2 razy kaps omega 3

drugie śniadanie 11.00

70g kasza + 200gr piersi z kurczaka + 200gr warzyw + 5g oliwy z oliwek

TRENIENG przed treningiem 20 min 8 kaps [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] i po treningu 8 kaps + 5kaps termospeed
aeroby - 60min bierznia 30 min orbitrec + brzuszki na różne sposoby 3x30

obiad 14.00

70gr ryżu brązowego + panga 200g + brokuła 100gr

podwiedzorek 16.00

fasola czarna 200gr + 150gr pierś

18.00 BASEN (basen ma 50m) robie 10 po 50metrów z odpoczynakami (co z sauną ? ) chodziłem na 15 min wskazane ?

20.00 chudy twaróg olej lniany10g i warzywkozy

Czy tak może wyglądać np moj jutrzejszy dzień według ciebie ? jeśli tak gdzie moge dodać [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] ? bcaa ?
adriansc1 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-01-2013, 20:24
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 8
Dostał 210 razy "Dzięki" w 209 postach

Ćwicz siłowo ,a nie tylko aeroby i robienie brzuszków(brzuszkami brzucha nie spalisz!). Po samych aerobach owszem spalisz smalec ale będziesz wyglądał jak flak. Węglowodany - ryż, płatki owsiane,makaron razowy,kasza gryczana. Więcej odżywek nie kupuj, skup się na diecie. To podstawa. Balastu to masz sporo do zrzucenia , także zero podjadania śmieciowego żarcia i zasuwaj.
kulfon jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
kulfon otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
adriansc1 (28-01-2013)
stare 28-01-2013, 20:53
Użytkownik
Dobry paker

kulfon już napisał...co trzeba. o ile dieta wygląda dobrze to trening totalne nieporozumienie...ogólnie na początek to trening z obciążeniem trzy razy w tygodniu bezpośrednio po nim 30 minut aerobów jak dasz radę to dołóż jeszcze 1-2 sesje aerobów w dni bez treningu siłowego...najlepiej rano przed śniadaniem...
Tsb-Tomek jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
adriansc1 (28-01-2013)
stare 29-01-2013, 11:30
Użytkownik
Dobry paker

Adrian w posiłku (podwieczorek) fasolę zastępuj np.kaszą,ryżem czasem ziemniak,chleb razowy,żytni i warzywko oczywiście..Odnośnie suplementacji..to [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] przed i zaraz po treningu siłowym..i wsiadasz na rowerek ..po aerobach 30g carbo i 20g [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] razem wymieszaj i wypij najszybciej jak możesz po aerobach ..jakieś 45min i jesz posiłek Uważam,że bcaa to podstawowy suplement ale drogi i wstrzymałbym się z nim aż wszystko zatrybi... [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] jak najbardziej,omega 3 ,czosnek,zielona herbatka i kompleks witamin z minerałami możesz a nawet musisz stosować
Tsb-Tomek jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
adriansc1 (29-01-2013)
Zasady postowania