Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Odżywianie i dieta
stare 25-09-2013, 10:38
Użytkownik
Expert

Podziękował: 25
Dostał 70 razy "Dzięki" w 66 postach
Domyślnie Odp: Twaróg.... zmora czy zbawienie,alternatywa taniego białka?

Wlasnie chodzi o to, ze nie istnieje taka frakcja jak kazeinian wapnia. Kazeinian wapnia jest zlepkiem frakcji kazeinowych, polaczonych fosforanem wapnia. Te frakcje to: α-s1, α-s2 , ß, 6 i κ-casein. Nazewnictwo poszczegolnych frakcji moze sie roznic w zaleznosci od zrodla.
Mathy-C jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-09-2013, 11:10
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 11
Dostał 96 razy "Dzięki" w 93 postach

Czyli jak po wpływem procesów technologicznych fosforan wapnia ulega uszkodzeniu (z formy organicznej do nie organicznej) to i wiązania się "sypią" i [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] może być nie w pełni wartościowe,jak pisali w tej pracy do dałem cytat?
Litwin jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-09-2013, 11:23
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 69
Dostał 39 razy "Dzięki" w 39 postach

Panowie stop czy Wy piszecie pracę magisterską? dzięki wystarczy,Ja na diecie Dukana wcinałem dziennie 1 kg twarogu,po okresie diety zrobiłem badania.... wszystko i co..... Młody Bóg ! a mam 43 lata, tak usłyszałem od pielęgniarki wyniki na medal spoko dzięki za info.
mamiroma4 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-09-2013, 11:38
Użytkownik
Expert

Wydaje mi sie ze juz wystarczajaco wyjasnilem jak to jest z ta kazeina, a nawet za bardzo Litwin, jak chcesz jeszcze pogadac to na priv, mozesz tez dac e-mail, w jednym z dokumentow pisza wlasnie o stabilnosci tych polaczen. Nie chce dalej zasmiecac forum bo i tak tego nikt nie czyta (oprocz mami ). Pozdro
Mathy-C jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Mathy-C otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
mamiroma4 (25-09-2013)
stare 26-09-2013, 09:36
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach

Panowie, a jak to jest naprawdę?
Bo gość na filmiku mówi, że powinno się jeść 2g [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] na 1kg CZYSTEJ MASY MIĘŚNIOWEJ...
...i dodaje, że jeśli się waży 90kg to czystej masy wychodzi 80kg.

Przecież człowiek nie składa się z prawie samych mięśni.
Więc jak to jest? jak to się prawidłowo liczy?
marceli jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-09-2013, 10:17
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 11
Dostał 96 razy "Dzięki" w 93 postach

Cytat:
Napisał marceli Zobacz post
Panowie, a jak to jest naprawdę?
Bo gość na filmiku mówi, że powinno się jeść 2g [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] na 1kg CZYSTEJ MASY MIĘŚNIOWEJ...
...i dodaje, że jeśli się waży 90kg to czystej masy wychodzi 80kg.

Przecież człowiek nie składa się z prawie samych mięśni.
Więc jak to jest? jak to się prawidłowo liczy?
No właśnie nie chciało mis ie tego poruszać,bo raz ze białka nie spożywamy tylko dla mięśni,również organy wewnętrzne je wykorzystują,jest multum reakcji gdzie [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] jest potrzebne,druga sprawa nie ma opcji żeby człowiek ważący 90 kg miał 80 kg suchej masy,bo 70% to woda.

Cytat:
Napisał mamiroma4 Zobacz post
Panowie stop czy Wy piszecie pracę magisterską? dzięki wystarczy,Ja na diecie Dukana wcinałem dziennie 1 kg twarogu,po okresie diety zrobiłem badania.... wszystko i co..... Młody Bóg ! a mam 43 lata, tak usłyszałem od pielęgniarki wyniki na medal spoko dzięki za info.

I co chciałeś po tak krótkim czasie mieć złe wyniki?Nawet papierosy nie powodują tak spektakularnych złych wyników,a twaróg to nie papieros,to jest proces na lata.
Litwin jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-09-2013, 10:43
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach

Cytat:
Napisał Litwin Zobacz post
No właśnie nie chciało mis ie tego poruszać,bo raz ze [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] nie spożywamy tylko dla mięśni,również organy wewnętrzne je wykorzystują,jest multum reakcji gdzie [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] jest potrzebne,druga sprawa nie ma opcji żeby człowiek ważący 90 kg miał 80 kg suchej masy,bo 70% to woda.
No właśnie, i dlatego zadałem to pytanie.
Jestem zielony w sprawach diety i kulturystyki, nie chciał bym przyswajać głupot (a czytając niektóre tematy na tym forum właśnie tak piszą, odejmują z masy ciała 10-15kg i wychodzi im masa mięśniowa).
Udzielam się od kilku lat na forach audio i tam wiem kto pisze prawdę a kto głupoty... jeśli chodzi o te forum to przede mną długa droga aby rozpoznać kto pisze prawdę a kto głupoty.

Szybkie pytanko: co to znaczy że ktoś jest "ulany"?
Tak został nazwany gość z filmiku, no i faktycznie jest taki trochę "grubasek".
Ale od czego to jest? od za dużej ilości białka czy od niespalonych kalorii które zamieniły się w tłuszcz?
marceli jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-09-2013, 10:50
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 2
Dostał 5 razy "Dzięki" w 5 postach

Cytat:
Napisał marceli Zobacz post
No właśnie, i dlatego zadałem to pytanie.
Jestem zielony w sprawach diety i kulturystyki, nie chciał bym przyswajać głupot (a czytając niektóre tematy na tym forum właśnie tak piszą, odejmują z masy ciała 10-15kg i wychodzi im masa mięśniowa).
Udzielam się od kilku lat na forach audio i tam wiem kto pisze prawdę a kto głupoty... jeśli chodzi o te forum to przede mną długa droga aby rozpoznać kto pisze prawdę a kto głupoty.

Szybkie pytanko: co to znaczy że ktoś jest "ulany"?
Tak został nazwany gość z filmiku, no i faktycznie jest taki trochę "grubasek".
Ale od czego to jest? od za dużej ilości [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] czy od niespalonych kalorii które zamieniły się w tłuszcz?
Tzn. że ma tłuszczu na sobie razem z wodą na masie tak bywa że niektórzy jak mają za dużo kalorii to idzie im w tłuszczy
damyen jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-09-2013, 13:32
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 69
Dostał 39 razy "Dzięki" w 39 postach

Cytat:
Napisał Litwin Zobacz post
No właśnie nie chciało mis ie tego poruszać,bo raz ze [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] nie spożywamy tylko dla mięśni,również organy wewnętrzne je wykorzystują,jest multum reakcji gdzie [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] jest potrzebne,druga sprawa nie ma opcji żeby człowiek ważący 90 kg miał 80 kg suchej masy,bo 70% to woda.

I co chciałeś po tak krótkim czasie mieć złe wyniki?Nawet papierosy nie powodują tak spektakularnych złych wyników,a twaróg to nie papieros,to jest proces na lata.
Po jakim krótkim czasie? Po 2,5 miesiąca ale jak będziesz miał w wieku 43 lat takie wyniki to gratuluje

A co do papierosów to nawet 1 wdech ,zaśmieca organizm na lata...... i nie pisze tego tylko tak ,ale paliłem 14 lat ,więc wiem co piszę.
mamiroma4 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-09-2013, 14:34
Użytkownik
Expert

To teraz dlugotrwale "uzywanie" twarogu prowadzi do negatywnych skutkow zdrowotnych? D No niech mnie drzwi scisna. Cale swoje zycie pije mleko, jem twarog, jogurty, itd., wiec pewnie dlugo nie pociagne

Zgaduje, ze mamiroma przed tym okresem czestego spozywania twarogu mial stycznosc z nabialem w swoim zyciu, czyz nie? Wiec w kazdym badz razie nie ma tu mowy o krotkotrwalym "uzywaniu" takich hardow jak twarog, a wyniki byly dobre.
Mathy-C jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania