Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Trening i plany
stare 23-06-2013, 13:29
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 10
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Trening split 4x tyg czy FBW x3 w tyg??

Jakie jest wasze zdanie, ktory trening przynosi szybsze i bardziej widoczne efekty?
rav91 jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-2013, 14:09
Użytkownik
Expert

Podziękował: 6
Dostał 31 razy "Dzięki" w 30 postach
Domyślnie Odp: Trening split 4x tyg czy FBW x3 w tyg??

a ile czasu juz cwiczysz?
milono90 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-2013, 14:22
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 7
Dostał 73 razy "Dzięki" w 70 postach

split i FBW ma swoich zwolenników..myslę,że FBW jest idealny w początkowej fazie zabawy z żelastwem lub jako forma powrotu po przerwie,sprawdza się też u osób,które nie potrzebują stosunkowo dużej objętości na poszczególne partie..natomiast split najbardziej popularny system umożliwia zwiększenie objętości i jak dla mnie jest zdecydowanie najlepszym sposobem na kształtowanie sylwetki..nie wyobrażam sobie treningu nóg w połączeniu z inną partią mięśni,no może brzuch..na moim etapie FBW nie zdaje egzaminu..
Tsb-Tomek jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-2013, 15:44
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 2
Dostał 28 razy "Dzięki" w 28 postach

Wszystko zależy jak długo trenujesz i tak jak wyżej napisał TSB Tomek na początek FBW a potem lepszy będzie split. Takie moje zdanie.
boczek1 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-06-2013, 08:32
Moderator
Super Expert

Podziękował: 0
Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach

Ja natomiast jestem zwolennikiem FBW. Głównym powodem jest to, że u mnie nie tylko masa jest ważna, ale również wytrzymałość, siła i kondycja, którą muszę mieć. Więć tutaj FBW się spisuje świetnie, bo ćwiczę całe ciało ale częściej, a na efekty również nie narzekam. Tylko musisz zadbać o szamę i regeneracje to będziesz miał efekty na FBW. Ja na FBW mogę i przymasować, i zrobić redukcje. Chociaż póki co to wychodzi mi cały czas lekka rekompozycja, czym osobiście wolę się zająć. Żeby nie tracić mięsni, ale też nie zalewać. Jak robiłeś FBW to możesz innej metody spróbować. Jak robiłeś splita, warto przejść na tydzień czy 2 na FBW i popracować z całym ciałem i potem znów można przejść na split. Jak masz mały staż, to na pewno przy FBW bym został. Prowadzę gością który na własne życzenie chciał przejść na split po 2 tygodniach FBW i tygodniu wczesniejszym ACT. Ostatnio mi mówił, że miałem rację za wczesnie ba splita i robimy splita ale na malej objetosci serii bo on nie ma sił pod koniec robić danej partii.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-06-2013, 14:25
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 1
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach

Myślę, że kwestia wyboru typu treningu jest w dużej mierze uzależniona od twojego trybu życia, a poniekąd też sposobu w jaki reaguje na obie te formy twój organizm. W moim przypadku rozpocząłem trenować treningiem dzielonym i byłem b. zadowolony z efektów, jednak z biegiem czasu miałem coraz mniej czasu na treningi (max 3 razy w tygodniu), zacząłem przesadzać z objętością, aż w końcu postawiłem na FBW. Jestem ektomorfikiem i sensownie ułożony, krótki trening całego ciała na wolnych ciężarach sprawdza się w moim przypadku znacznie lepiej. Po pierwsze zyskuję szybsze przyrosty. Po drugie pracuję na zmiany, do tego uczelnia, znajomi wiadomo, nie mam zbyt wiele czasu, często nie dosypiam i jestem wiecznie zabiegany. W przypadku splitu jeśli nie czułem się zbyt na siłach musiałem czekać na kolejny trening danej partii cały tydzień, co mnie po prostu dobijało. Trenując całe ciało, z treningiem złożonym z dwóch zestawów, 3 razy w tyg. nie mam takiego problemu, a w dzień kiedy nie czuję się zbytnio na siłach robię po prostu większą ilością powtórzeń, co w świetny sposób szokuje mięśnie.
greatr jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania