Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Ogólne dyskusje na temat Kulturystyki
stare 18-07-2016, 22:11
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Sprawdzenie czy Kortyzol jest za wysoki. Metoda mierzenia pulsu po przebudzeniu

Mam pytanko do was, czy ktoś pamięta Ben w kiedyś w jednym z swoich filmów mówił, że po przebudzeniu mierzymy puls i na podstawie tego możemy sprawdzić czy mamy za wysoki / podniesiony poziom kortyzolu czy coś w ten deseń.

Nie pamiętam który to był film gdzie to mówił i chciałbym żeby ktoś mi ta metode dokładnie przypomniał to jak to się robi i jaka różnica na byc w tym pulsie?
Peciok jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-07-2016, 10:06
Moderator
Super Expert

Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach
Domyślnie Odp: Sprawdzenie czy Kortyzol jest za wysoki. Metoda mierzenia pulsu po przebudzeniu

Nie wiem o czym mówisz nie widziałęm tego, ale poszukaj na yt może będzie. Co do kortyzolu z rana, to jużmity dość dawno obalone że musimy szybko coś zjeśćz rana, ponieważ dopiero po około 72 h bez posiłku dochodzi do katabolizmu i podnieszionego poziomu kortyzolu. A poziom pulsu z rana ma się uważam nijak bo zależy od przespanej nocy, pogody i jak masz w pokoju czy śpisz głęboko, od ostatniego posiłku i wiele innych czynników. Tak samo każdy puls ma inny spoczynkowy, więć nie jest to adekwatne. Chyba, żę mowa tu o obserwacji pulsu przez kilka dni albo nawet dłużej, i to też nie pulsu z samego rana lecz również w innych porach dnia.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-07-2016, 11:08
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 17
Dostał 4 razy "Dzięki" w 4 postach
Domyślnie Odp: Sprawdzenie czy Kortyzol jest za wysoki. Metoda mierzenia pulsu po przebudzeniu

Z tym pulsem z rana to chodzi przetrenowanie. Jak wstaniesz to od razu mierzysz, po czym odczekujesz jakiś czas i znowu. Czym różnica większa tym niby gorzej i trzeba dać na luz. Kolarze amatorzy tak sprawdzają. Ponoć jedzenie z rana i co gorsza start z kawy nie jest dobre. Ja bez jedzenia spoko ale kawa leci z mleczkiem bo kupa lepiej idzie Trudno mi zrezygnować z tego.
Lee Sin jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-07-2016, 11:46
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 8
Dostał 63 razy "Dzięki" w 59 postach

Kortyzol to kortyzol, chcesz mieć pewność to oddajesz krew i tyle. Co do przetrenowania też tak słyszałem, ale również uważam to za mit lub mocno naciąganą metodę - tak jak koledzy wspomnieli, zależnie od snu, danej nocy, diety itp. wygląda to różnie. Poza tym ja zawsze mam inny puls i inaczej się budzę jak mnie budzik budzi a inaczej jak wstaję w dzień wolny, bez budzika :P
Rising jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-07-2016, 15:28
Użytkownik
Nowicjusz

Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach

Nie boję się katabolizmu tylko chciałem się dowiedzieć tego co mi napisał właśnie Lee sin.
Dzięki stary
Peciok jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-2016, 12:37
Moderator
Super Expert

To by wychodziło na to, że ja w ogóle nie mogę ćwiczyć, bo często chodzę nie wyspany, zmęczony, ale na wymówkę mam to, żę mam dwójke dzieci które się w nocy częto budzą i kilka razy wstaje w nocy więć nie wiem co to głęboki sen, a na każdy głębszy oddech wstaje na pełne nogi. Ale skoro to wymówka tak więc cisnę z ćwiczeniami
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-2016, 20:30
Użytkownik
Nowicjusz

Cytat:
Napisał Rising Zobacz post
Kortyzol to kortyzol, chcesz mieć pewność to oddajesz krew i tyle. Co do przetrenowania też tak słyszałem, ale również uważam to za mit lub mocno naciąganą metodę - tak jak koledzy wspomnieli, zależnie od snu, danej nocy, diety itp. wygląda to różnie. Poza tym ja zawsze mam inny puls i inaczej się budzę jak mnie budzik budzi a inaczej jak wstaję w dzień wolny, bez budzika :P

Jak dokatuje za bardzo to mam problem ze snem. Teraz pytanie czy mamy problem z kortyzolem przez brak snu czy przez nadmiar kortyzolu problem ze snem. Generalnie zauważyłem że dużo roweru na redukcji pogarszało sen, dużo czyli 80km+. O dziwo bez diety nie miał wysiłek wpływu bądź poprawiał jakość. Tutaj właśnie ta sprawa z budzikiem jest ciekawa,w zasadzie masz większy puls bo nie jesteś zregenerowany. Organizm jest w stresie bo ktoś, "zaatakowął obóz". Gdyby sen był wystarczający obudziłbyś się przed budzikiem.
Lee Sin jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-07-2016, 09:50
Moderator
Super Expert

Na sen nie ma wpływu tylko kortyzol ale chociażby melatonina, która uwalniana jest przez serotonine, która zaś się zwiększa po obfitym posiłku czy chociażby węglowodanach. A jak w ciągu dnia żyjesz w stresie (praca czas goni czy co kolwiek) nawet podświadomie możesz się stresować to możesz mieć zaburzenie snu. Więc samym kortyzolem akurat bym się najmniej przejmował. Budzik też nie jest formą co do jakości snu. Bo mamy tzw zegar biologiczny nastawiony przez podświadomość, i bardzo często człowiek budzi się przed budzikiem, z tego względu, że zawsze może budzik się wyłączyć popsuć nie usłyszymy więć wtedy nastawiamy podświadomość na daną godzinę i nie koniecznie musisz być wyspany. Wątpliwa sprawa żeby problem był przez brak snu, bo po jednej nie przespanej nocce kolejnego dnia padniesz szybciej albo w ciągu dnia się drzemniesz.

Piszesz że bez diety wysiłęk nie miał wpływu. A może tu tkwi problem. Przejmujesz sięza bardzo dietą czy jest odpowiednia czy nie zrobisz odwrotnych rezultatów przez co się stresujesz przez samo myślenie DIETA. Po prostu nie używaj tego słowa ale mów że to zdrowy styl życia i tyle. Jedz zdrowo nie licz na jakiś czas kalorii itp. Mamy lato więc bez słodyczy lodów ciężko wytrzymać, a jak ktośchce formę to często sobie odmawia i tak na prawdę sięstresuje żeby zjadła nie może...
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
TELEWIZOR otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
Lee Sin (21-07-2016)
stare 21-07-2016, 20:51
Użytkownik
Nowicjusz

Ja już nie trzymam jakiejś hard diety, 50 kg w dół wystarczy mi narazie Takie miałem spostrzeżenia że na deficycie wchodziłem w przetrenowanie łatwiej.Sam deficyt to stres dla organizmu no a psychika żeby pilnować też na pewno zachwiana pod koniec była.
Lee Sin jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-2016, 11:54
Użytkownik
Dobry paker

Dostał 5 razy "Dzięki" w 5 postach

Powodów problemu ze snem może być całkiem sporo, wiele zależy od każdego człowieka.
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania