Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA I SPORTY SIŁOWE > Inne dyscypliny sportu
stare 22-01-2007, 09:57
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Rich Franklin i jego plany...

Serwis maxfighting.com przeprowadził wywiad z byłym mistrzem wagi średniej UFC Richem Franklinem przed jego powrotem do Octagonu po ostatniej porażce.

MaxFighting: Rich, wrócłeś do treningów. Jak idzie?

Rich Franklin: Nieźle. Wyleczyłem się i moja twarz nie jest już obolała ani nic z tych rzeczy. Treningi przebiegają bardzo dobrze i wracam do formy, trenuję rozsądnie. Nie mogę powiedzieć, że jestem niezadowolony z postępów.

MaxFighting: Jedną rzeczą, którą zobaczyłem, jest to, że większości zawodników po przegranej, zabiera sporo czasu do pozbierania się w sobie. Oczywiście pobyt dzisiaj w szkole i obserwowanie ciebie trenującego znów w pełni sił, mówi dużo o twoim odbudowaniu się po przegranej. Oglądałeś już taśmę z twojej walki z Silvą?
RF: Nie, nie oglądałem.

MaxFighting: Wiem, że w poprzednich wywiadach obstawałeś przy tym, że musisz ją zobaczyć kiedy zaczniesz z powrotem trenować. Czy to wciąż problem?
RF: Prawdopodobnie nie zobaczę tej taśmy do momentu walki z Jason'em. To nie będzie dla mnie dobre aby oglądać walkę z Silvą kiedy przygotowuję się na MacDonald'a.

MaxFighting: Ma to sens dla mnie.
RF: Wiesz, nie zamierzam sugerować się swoimi zagraniami z tej walki, ponieważ była ona zła. Ta taśma przyniesie korzyść, kiedy będę przygotowywał się do rewanżu z Silvą.

MaxFighting: Oczywiście masz przeciwnika na 3 marca, który jeszcze nie został ogłoszony, tak?
RF: Dokładnie. Zostałem poinformowany, Jason MacDonald też został poinformowany, że się spotkamy.
Prawdopodobnie mój zespół i jego zespół wstępnie zaakceptowały walkę.
Zobaczymy, jak daleko to zajdzie.

MaxFighting: Jak dużo masz respektu do jego walki w parterze?
RF: Dużo.

MaxFighting: Oczywiście, twoja walka na glebie mogą być niedoceniane ponieważ masz etykietkę uderzacza. Lubisz nokautować ludzi w stójce i myślę, że dużo ludzi uważa, że wybierasz walkę na nogach dając tym do zrozumienia, że twój grappling jest słaby. Czy kiedykolwiek ktoś zarzucał coś twoim umiejętnościom walki na ziemi czy może czujesz, że ludzie wiedzą, że masz je na dobrym poziomie, tylko nie używasz ich?
RF: Wiesz co... .naprawdę... W wywiadach nigdy naprawdę nie znalazł się nikt, kto powiedział, że mój parter jest niezbyt dobry.

MaxFighting: Myślę, że postrzeganie jest takie, jak powiedziałem, nie używasz tego, więc musi być z tym kiepsko, przynajmniej dla fanów. Masz brązowy pas w BJJ, prawda?
RF: Tak, mam.

MaxFighting: Więc, nie wygląda na to, że nie wiesz co robić na glebie. Przychodzę tu często i widzę, na co cię stać. Wygląda na to, że Jason jest lepszy w tym punkcie od ciebie. Czy uważasz, że jego jiu jitsu może sprawić ci problem?
RF: Naprawdę nie wiem. Przygotowuję się do walki tak, jak ona może się potoczyć ponieważ to jego najgroźniejszy punkt i mam nadzieję, że jeśli dojdzie do walki na ziemi, to nie będzie miał on przewagi

MaxFighting: Myślisz, że jego umiejętności walki w stójce są porównywalne do twoich?
RF: Sądzę, że w tej walce stójka będzie moją mocną stroną.

MaxFighting: Hipotetycznie....UFC powiadomiło cię i powiedziało: "Rich, mamy walkę dla ciebie" mieliby na myśli Chris'a Leben'a jako twojego przeciwnka.
RF: Tak mogło być, zaproponowano mi walkę ze zwycięzcą Leben/MacDonald. Wiesz, nie mam nic przeciw Chris'owi. Osobiście.

MaxFighting: Nawet pomimo jego komentarzy odnoście Jorge'a Riveiry (śmiech)
RF: (śmiech) Cóż, fakt faktem pokonał Riveirę szybciej niż ja to zrobiłem i oczywiście próbował powiedzieć, że to jest droga to wyrzucenia mnie, próbował mnie tym trochę zdenerwować, ale nie udało mu się to. Leben jest błaznem i to wszystko, ale prywatnie jest dla mnie serdeczny.

MaxFighting: To tylko biznes, oczywiście.
RF: Dokładnie, takie rzeczy mają miejsce. Ludzie mówią tu dużo rzeczy, to kreuje biznes. Jestem pewny, że jeśli Leben wygrałby tę walkę oni daliby mu mikrofon, bo on jest dobrym mówcą. Powiedziałby kilka rzeczy, wyzwałby mnie i stworzył kilka kontrowersji dotyczącej walki. Nie wydaje mi się, że osobiście mnie nie lubi, ale możliwe, że tak jest, nie wiem. To pewna część gry.

MaxFighting: Hipotetycznie znów, UFC powiedziało, że będziesz walczył ze Swick'iem.
RF: Już powiedziano mi, że walka ze Swick'iem jest póki co niemożliwa.

MaxFighting: Powiedzmy jednak, że to ma być Swick. Jest gotów i jest oczywiście w top 5 UFC middleweight.
RF: Na pewno. Muszę się z tobą zgodzić. Nie ważne gdzie pójdę, dostanę porządnego zawodnika w mojej wadze. Niezależnie od opcji, zawsze będą dla mnie wyzwaniem. MacDonald jest potencjalnie groźny w parterze i Swick jest dobry na nogach, więc jest kolejnym uderzaczem, z którym muszę współzawodniczyć. Swick jest również dobrym przekrojowcem. Wszyscy wiemy, że jest też dobry na ziemi Zamierzam konkurować z każdym w walce. Chcę zrobić udany powrót do Oktagonu

MaxFighting: UFC kupiło WFA i imię związane z tym zakupem jest znajome, Ryoto Machida. Co czułeś, gdy się o tym dowiedziałeś?
RF: Praktycznie nic, serio. Jeśli będę walczył z Machidą w przyszłości, świetnie. Jeśli nie, to trudno. Nie zajmuje to mojej uwagi.

MaxFighting: Myślisz, że to byłaby inna walka niż w przeszłości?
RF: Myślę, że tak.

MaxFighting: Pogadajmy o twojej roli ambasadora w sporcie. Masz dużą ilość fanów, spędzasz dużo czasu na rozdawaniu autografów, wykonujesz charytatywną pracę i inne rzeczy. Jak dużo masz takich imprez rocznie?
RF: Cóż, wiesz, że trochę zmniejszyłem tę działalność, jestem trochę zajęty chcę mieć czas dla siebie.

MaxFighting: Na grę w paintball'a?
RF: (śmiech) Cokolwiek to jest, robię to dla rozrywki. 2005 i 2006 rok były dla mnie bardzo pracowite. Prawdopodobnie najbradziej, nie miałem weekendu, żeby wyjechać za miasto. W 2006 roku pojechałem do Iraku, do Las Vegas i to w półtora tygodnia, robiąc jeszcze kilka innych rzeczy.
Przed tym, jak pojechałem do Iraku, byłem w El Paso i dodatkowo pojechałem do Nowego Meksyku, żeby odwiedzić wojsko i służby powietrzne, w ciągu 35 dni, byłem w domu może cztery.

MaxFighting: Bardzo wspierasz nasze służby.
RF: Zdecydowanie tak. Muszę powiedzieć, ze przez ostatnie dwa lata tak właśnie żyłem. Ciągle byłem bardzo zajęty i bardzo lubię to, ale myślę, ze ... Wiesz, kupiłem trochę ziemi w Ohio i zamierzam wygospodarować trochę czasu pomiędzy walkami, aby nie być tak zajętym, jak miało to miejsce wcześniej.

MaxFighting: Mówiąc o walkach, masz już nowy kontrakt z UFC, czy kończysz stary?
RF: Wciąż mam stary kontrakt. Zostały trzy walki.

MaxFighting: Oczywiście, jeżeli miną te trzy walki, będziesz renegocjował?
RF: Tak.

MaxFighting: Nie można powiedzieć, że jesteś źle opłacany, jak niektórzy myślą, prawda?
RF: Dostaję dobre wynagrodzenie, zgadza się.

MaxFighting: Wszyscy znają Danę, jest nielubiany przez hardcorowych fanów, ale dba o swoich zawodników. Chce aby ludzie domyślali się, mówili. Poprzez jego aktywność Randy Couture powrócił z emerytury sportowej. Wiem, że jesteście kolegami z Sylvią...
RF: I jesteśmy kolegami z Randy'm.

MaxFighting: Jakie to wzbudziło w tobie emocje?
RF: Biznes to biznes człowieku. Lubię ich obu.

MaxFighting: Czy myślisz, że Randy ma coś do zaoferowania przeciw Tim'owi?
RF: Każdy ma coś do zaoferowania, Randy też, Randy to Randy.
(śmiech) Nie można tak mówić, nie można spisywać go na straty. Definitywnie ma coś do pokazania przeciw Tim'owi. To będzie ciężka walka dla Randy'ego. Tim ma coraz lepszą obronę przed obaleniami, jest długi i ma długi zasięg. Randy jest mistrzem w tej dziedzinie. Wie jak wciągnąć w jego grę, brudny boks, sprowadzenie na ziemię i zmasakrowanie na ziemi, to będzie interesująca walka.

MaxFighting: Co na temat przyłączenia CroCop'a do UFC?
RF: Myślę, że walka CroCop'a z Tim'em Sylvią będzie bardzo interesująca.
Myślę, że Tim poradzi sobie z nim. Uważam, że kopnięcia w nogi mogą być problemem dla Sylvii. Będzie musiał mieć dobrą pracę nóg, ale z jego długim zasięgiem i jego prostymi to będzie dobra walka dla niego. Z przyjemnością obejrzę to starcie.

MaxFighting: Rich, czy na końcu 2007 roku pas mistrzowski będzie twoją własnością?
RF: Kto wie. Powiem ci coś, aktualnie zacząłem myśleć o tym, zacząłem zastanawiać się czy dam rade do tego doprowadzić do końca tego roku, czy tez nie. Ciężko mi powiedzieć, czy UFC zamierza ustawić mi walki z kilkoma pretendentami przed walka o pas, czy po tej walce zrobią rewanż. Będą pewnie patrzyć jak biznes się będzie kręcił z Silva i takie rzeczy, wiec kto wie ...

MaxFighting: Chciałbyś mieć dwie lub trzy walki, a potem rewanż? Czy jest to ci obojętne?
RF: Powiem tak, pas nigdy nie był najważniejszą częścią mojej kariery.....wygrywanie jest najważniejsze. Jeśli wygram, wtedy pas będzie kręcił się wokół mnie. Jeżeli będę miał kilka walk, a potem rewanż, w porządku. Jeśli UFC powie, że Silva będzie następny po tej walce, wtedy całkowicie szczęśliwy. Obojętnie co chcą, abym zrobił. Obojętnie, byle było to dobre dla mnie i dla nich. Walka jest walką.

MaxFighting: Pojawi się coś nowego? Nowi sponsorzy?
RF: American Fighter robi dużo. Mam wszystkich sponsorów tych samych, których miałem. Jestem z tej grupy ludzi, którzy nie lubią biegać wokół sponsorów. Jestem lojalny. American Fighter jest głównym sponsorem, z którym pracuję...

MaxFighting: Ponieważ jesteś udziałowcem.
RF: Ponieważ jestem udziałowcem tej firmy. Robiliśmy takie rzeczy, jak filmowanie serialu do TV, którego odcinki są wysyłane do wielu stacji. Oni pracują nad rzeczami z ludźmi z Wal-Mart i licencję z US Military. Mamy kilka ekscytujących rzeczy do zrobienia. Mam nadzieję, że firma wypali, bo to dobra opcja dla mnie, kiedy zdecyduję się przejść na emeryturę

MaxFighting: Jak działalność charytatywna, the "Keep it in the Ring"?
RF: Ciągle jesteśmy na początku, gromadzimy pieniądze. Zrobiliśmy telefoniczną konwersację, którą licytowaliśmy na EBAY'u, spodobało mi się to. Pozwolę sobie powiedzieć, że jeśli zrobimy następną taką aukcję, wszystkie zyski pójdą na tę działalność, po odliczeniu kosztów EBAY'a.

MaxFighting: To dobre. To bardzo dobre.
RF: Rozmawiałem z Jeff'em któregoś dnia. Oczywiście, wierzę, że znajdą jakąś drogę, aby skrytykować (śmiech) mnie na forum za to. Nie potrafię sobie wyobrazić, że nie zgodziłbym się pogadać za tę cenę. Ktoś zapłacił 300 dolarów za rozmowę ze mną przez 10 minut, a ja rozmawiałem z nim 20. Nie wyobrażam sobie, że mógłbym się nie zgodzić. Wszystko idzie na cele dobroczynne.

MaxFighting: Rich, dzięki, że znalazłeś czas dla MaxFighting, życzę powodzenia 3 marca.

RF: Dzięki, Sean. To zawsze przyjemność.

za [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
mjeczyslaw jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania