Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online
Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA I SPORTY SIŁOWE > Sylwetki Światowych Kulturystów
stare 13-03-2007, 18:19
Użytkownik
Expert
 
Avatar Błażej 05
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Postów: 773
Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Reg Park

A to czlowiek ktory byl idolem mlodego Arniego kiedy on zaczynal, a pozniej jego trener.
REG PARK

Urodzony: 1928 r.
Wzrost: 183 cm.
Kraj: Anglia
Wyciskanie: 225 kg.
Przysiad: 370 kg.

Reg Park urodził się 7 czerwca 1928 roku w Leeds, w hrabstwie Yorkshire, w Anglii, a więc jest zodiakalnym bliźniakiem. Jest jedynakiem. Od najmłodszych lat był bardzo wysportowany, a szczególnie interesowała go lekkoatletyka i piłka nożna. Reg grał w reprezentacji szkoły w piłce nożnej i był to wówczas jego sposób na życie.
Treningi z ciężarami rozpoczął w wielu 16 lat pod wpływem przypadkowo spotkanego na basenie 24-letniego faceta o bardzo muskularnej sylwetce, który wytłumaczył Regowi, iż takie mięsnie można wyrobić sobie poprzez trening z obciążeniem, a później pokazał mu, jak wygląda jego trening. Reg rozpoczął treningi z kolegami starą sztangą i dwoma hantlami w małym pokoju.
Potem dostał powołanie do wojska i w czasie swojej służby w armii spędził 18 miesięcy w Singapurze trenując Malajów, Chińczyków i Euroazjatów, już po 6 miesiącach awansując na sierżanta. Po zakończeniu służby wojskowej w 1948 roku przypłynął statkiem z Singapuru do Londynu na kilka tygodni przed pierwszym konkursem Mr.Universe. Akurat była 50 rocznica tych zawodów, co przyczyniło się do tego, iż Reg z ciekawości poszedł na Mr. Universe, gdzie zobaczył takich wspaniałych kulturystów jak Grimek i Reeves. Reg był kompletnie zaszokowany i zafascynowany ich umięśnieniem, więc postanowił tak intensywnie trenować, by kiedyś też wygrać Mr. Universe. Rozpowiadał znajomym o swoim marzeniu, ale ci śmiali się tylko z niego i uważali, że jest niepoważny i że nigdy mu się to nie uda.
Reg narzucił sobie bardzo napięty plan zajęć: do południa studiował ekonomię, a wieczorami uprawiał kulturystykę. Najpierw trenował w szopie na podwórzu, gdzie miał tylko sztangę i parę hantli pokrytych plastikową płachtą. Wkrótce przyszła zima i chodził tam w butach wojskowych i trzech bluzach założonych jedna na drugą, gdyż w szopie panowały spartańskie warunki i czasami trenował w temperaturze minus 5 stopni. Później przeprowadził się stamtąd do małego garażu krytego blachą, który wynajmował z kolegami. Warunki w garażu były niewiele lepsze niż w szopie - śnieg i deszcz padał do środka, ściany były pokryte pleśnią i nie było w nim elektryczności, więc trenowali przy świeczkach na ławcę bez tapicerki, którą pokryli workami.
Po 13 miesiącach treningów Reg wygrał Mr.Great Britain'49. Potem pojechał na 6 miesięcy do USA, gdzie poznał Joe Weidera, który zaczął go promować, publikując jego zdjęcia w swoich magazynach. W 1950 roku w Nowym Jorku wygrał konkurs na najbardziej rozwiniętego sportowca Mr. Europe. W tym samym roku zdobył II miejsce na zawodach NABBA Mr. Universe, minimalnie przegrywając ze Steve Reeves'em. Reg miał tak wyróżniającą się sylwetkę, że wydawca "Health & Strength" napisał : "Reg Park ma najlepsza sylwetę na świecie. Sylwetka Stevea Reevesa jest nie z tego świata.".
Do pojawienia się Rega Parka na scenie rządzili tylko Amerykanie. Inni najwidoczniej nie byli w stanie osiągnąć tej oszałamiającej kombinacji grubości muskulatury i symetrii, które zdaje się, że obrodziły w USA. I nagle pojawił się ten chłopak z Leeds, który posiadał wszystko: przy wzroście 183 cm łączył masę i siłę Grimka z urodą i gracją Reevesa. Wyraziście przystojny, również on wcielił się w rolę Herkulesa na srebrnym ekranie. Park był wspaniałym zastrzykiem w ramię brytyjskiej kulturystyki. Nareszcie znalazł sie ktoś, z kim chłopcy mogli się utożsamiać.
W 1952 roku, po 3 latach treningów, spełniło się jego marzenie i utarł nosa niedowiarkom, wygrywając Mr Universe.
Reg Park miał wspaniałe predyspozycje do kulturystyki i był bardzo silny: przed wynalezieniem sterydów wyciskał na ławce 225 kg i robił przysiad z ciężarem 370 kg.
29 lipca 1951 roku w niedzielę podczas pokazów, w jakich brał udział w RPA w Johannesburgu poznał dziewczynę, Marion Issacs, w której zakochał się i z którą ożenił się 2 października 1952 roku. W latach 1952-61 wydawał swój własny magazyn "Reg Park Journal", którego używał reklamę kursów treningowych Rega Parka, kostiumów do pozowania i koszulek z krótkimi rękawami. 29 grudnia 1953 roku urodziła się jego córeczka, której dał z żoną imię Jeunesse, a 1 lutego 1957 roku urodził się syn Rega - Jon Jon, który obecnie jest szefem grupy ludzi zajmujących się treningiem, żywieniem i masażem zawodowego mistrza świata w boksie, Oscara De la Hoya.
Reg Park jest legendą kulturystyki i stał się idolem dla tysięcy młodych zapaleńców kulturystyki, którzy zafascynowani jego budową postanowili pójść w jego ślady, z których najsłynniejszym jest Arnold Schwarzenegger, dla którego Reg był kulturystycznym wzorem. Obaj spotkali się na Mistrzostwach Świata Zawodowców NABBA w 1970 roku, gdzie 23-letniemu Arnoldowi udało się wówczas pokonać 42-letniego Parka.
Od 1959 roku Reg mieszka w Republice Południowej Afryki, ale często jest widywany na widowniach większych zawodów kulturystycznych w USA i Europie. Pochodzi z długowiecznej rodziny - jego ojciec umarł dopiero niedawno, a matka jeszcze żyje i ma ponad 90 lat.
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
rp182_102.jpg   rp172_137.jpg   rp16_289.jpg   rp15_174.jpg   rp13_149.jpg  

rp9_843.jpg   rp7_182.jpg   rp6_964.jpg   rp2_869.jpg  
Błażej 05 jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
BODY ATTACK SOSY ZERO
stare 13-03-2007, 19:29
Użytkownik
Super Expert
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Postów: 1 546
Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Odp: Reg Park

jest goscia kawalek.swego czasu najlepszy kultyurysta.wzór
ale widac ile poszlo do przodu w dziedzinie kulturystyki
kupsztyl90 jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-2007, 19:44
Użytkownik
Dobry paker
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Postów: 294
Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Odp: Reg Park

no aldny byk kupsztyl90 zgadza msie z toba
fazi jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-07-2007, 11:44
Użytkownik
Super Expert
 
Avatar cornello
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Postów: 1 931
Podziękował: 0
Dostał 5 razy "Dzięki" w 4 postach
Domyślnie Odp: Reg Park

JAK ĆWICZYŁ REG PARK
Poniżej podaję jego "trening uderzeniowy" zastosowany w czasie pobytu w USA u Joe Weidera. Podobny trening przeprowadzał Marvin Eder w siłowni Abe Goldberga w Nowym Jorku. Eder, choć nie mógł startować w amatorskich imprezach podnoszenia ciężarów, jako kulturysta zawodowiec, łatwo rozprawiał się z wielkimi wyczynami. Między innymi osiągnął on zupełnie prawidłowo, na oczach wielotysięcznej widowni, wynik 347 funtów=(157,5kg) w wyciskaniu, a 475 funtów (215 kg) w wyciskaniu sztangi w leżeniu. I pomyślmy, że w Polsce wśród działaczy PZPCiK i dziennikarzy wciąz jeszcze pokutuje poglad, że kulturyści mają mięsnie tylko na pokaz.
Po 20-minutowej, wszechstronnej rozgrzewce obaj wymienieni zawodnicy rozpoczynali trening od podciągania się na drążku. Uchwyt b.szeroki, przy czym w czasie podciągania przenosili głowę przed drążek. po kilkunastu powtórzeniach tego przechodzili do podciągania sztangi do klatki piersiowej ( w szerokim rozkroku i opadzie tułowia w przód). Oba te ćwiczenia stanowiły jedną super-serię, a serii takich wykonywali po 3 lub 4. Były to ćwiczenia na rozwój mięsni:kapturowego i najszerszego grzbietu. Następnie przystepowali do ćwiczenia tricepsu i bicepsu. Zaczynali od wyciskania sztnagielek na przemian w siadzie okrocznym, potem następowały wznosy przedramion w staniu. Ćwiczenie to wykonywali w skłonie tułowia w przód, wspierając łokieć na kości biodrowej. Do tego ćwiczenia, zwanego "Zellerem"(od nazwiska odkrywcy), używali bardzo znacznego ciężaru. ruch jednak-podobnie zresztą jak we wszystkich innych prawie przypadkach, starali się wykonywac po 6-8 razy. Bezpośrednio po tym ćwiczeniu wykonywali znów ćwiczenie bicepsu, ale w siadzie, przy lekkim pochyleniu tułowia do tyłu. Dłonie zwrócone do środka, ruch przedramion wykonywany równocześnie, a współćwiczący opirał ręce na kolanach, by ułatwić utrzymanie równowagi. Na zakończenie tej potrójnie kombinowanej serii-"francuskie wyciskanie"w sposó podany na zdjęciu(w staniu sztangielką oburącz-przyp.Michail)

Niekiedy-dla odmiany-wykonywali następującą serię podwójnie kombinowaną:
1.wznosy przedramion w leżeniu na skośnej ławce (w rękach sztangielki)i
2."francuskie wyciskanie" w leżeniu na ławce z pomocą współćwiczącego. Wąski uchwyt sztangi. Partner zwraca uwagę wyłącznie na to, by ruch wykonywały tylko przedramiona.

Po trzech lub czterech takich super-seriach ze znacznym obciążeniem (każdorazowo po 6-8 ruchów)-bicepsy i tricepsy pęczniały w sposób zupełnie wyraźny.

Następnie przystepowali do ćwiczeń mięsni brzucha(prostych i skośnych):
1.wznoszenie tułowia z leżenia tyłem do siadu(ręce na karku), nogi wzniesione w góre w skos ( na zdjęciu lekkiego wsparcia pięt udziela Joe Wieder),wznos tułowia łącznie ze skrętem;
2.ze zwisu nachwytem wznosy nóg do poziomu. Ilość ruchów w jednej super-serii dochodziła do 50.

Dla rozwinięcia mięśni piersiowych stosowali przede wszystkim przenoszenie ramion w tył leżąc tyłem w poprzek ławeczki. Również i w tym ćwiczeniu wykonywali 3-4serie po 6-8 ruchów.
Ćwiczenia te wykonywali trzy razy w tygodniu przez okres jednego miesiąca. O ćwiczeniach nóg, jakie stosowali w dwóch dalszych dniach ćwiczen, napiszemy w jednym z nastepnych numerów "SdW" "

AUTOR: STANISŁAW ZAKRZEWSKI
PUBLIKACJA:"SPORT DLA WSZYSTKICH"
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
t_rp68_997_127.jpg   t_rp50_374_553.jpg   t_davedraper2_685_371.jpg   t_davedraper1_962_170.jpg   574060507qw5q7340_hbqwqgqkvi_210.jpg  

__________________
www.disturbed1.com
cornello jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-07-2007, 11:50
Użytkownik
Expert
 
Avatar Błażej 05
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Postów: 773
Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Odp: Reg Park

na drugim zdjeciu od dolu gdzie stoja w trojke tylem potezne plecy Arnolda
Błażej 05 jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-11-2007, 14:14
Użytkownik
Expert
 
Avatar Błażej 05
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Postów: 773
Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Odp: Reg Park

[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] [*][*][*] Reg Park nie zyje [*][*][*]
Błażej 05 jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-11-2007, 14:47
Użytkownik
Super Expert
 
Avatar cornello
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Postów: 1 931
Podziękował: 0
Dostał 5 razy "Dzięki" w 4 postach
Domyślnie Odp: Reg Park

[*]
__________________
www.disturbed1.com
cornello jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów
BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Wyłączony
Pingbacks are Wyłączony
Refbacks are Wyłączony
Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odp. Ostatni post / autor
Linkin Park - A Thousand Suns Botan Muzyka 2 08-09-2010 19:21
Hyde Park, bez Scofa. Lap_Oddech Offtopic 2 15-09-2009 15:08
South Park vs. Włatcy Móch Convallis Kino & TV 26 19-04-2009 19:24
Linkin Park Kitka Muzyka 17 28-10-2008 07:12
Reg Park Błażej 05 Sylwetki Światowych Kulturystów 0 23-07-2007 11:22

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:18.
BODY ATTACK

Popularne artykuły

Ostatnie obrazki

Kulturystyka: Newsletter
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin