Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Odżywianie i dieta
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 27-10-2013, 06:34
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 8
Dostał 210 razy "Dzięki" w 209 postach
Domyślnie Odp: Redukcja- porady

Oczywiście,że można. Dlaczego nie. Sam robię przy przysiadach i takie coś po prostu zabija nogi. Mathy dobrze napisał.Dobierasz ciężar na 6-8 powtórzeń, potem zmniejszasz o x % aby wykonać kolejne 6-8 powtórzeń i jak Ci jeszcze mało to możesz sobie dalej zrzucić. Nie ma sensu robić w pierwszej serii 8 powtórzeń i później zmniejszać do jakiś dziecięcych klamotów żeby pomachać 15 razy. Jak coś to raczej w drugą stronę możesz tak kombinować - zaczynasz lekko ,na dużej liczbie powtórzeń , kończysz, większy ciężar i jedziesz itd itd.
kulfon jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-10-2013, 11:24
Moderator
Super Expert

Podziękował: 0
Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach

Dop-set przedewszystkim polega na tym, że kończąć swoją ostatnią serie przykładowo, dodajesz lub zdjemujesz ciężar jakiś tam i robić dalej kilka powtórzeń, lub do wyczerpania. I możesz to zrobić tylko raz, a możesz więcej raz powtórzyć dodawając lub zdejmując ciężar. To jest akurat umownę. tak samo jak na treningu FBW, jedni robią 5-10-15 inni odwrotnie, a kolejni na tydzień dzielą 5-10-15 i to wszystko jest też FBW, ale z inną systematyką powtórzeń. Podobnie jak w dopsetach, jaka ilość powtórzeń i cieżąru to jest kwestia umowna dobierana pod kątem danej osoby, ale polega na tym samym, czyli robieniu po swojej "obowiązkowej" serii, dodatkową. po za tym dropset o którym czytałem w artykule do wielkich łap polegał na tym, że robisz powtórzenia w zakresie 8-10 powtórzeń i zdejmujesz opołowe cieząr i robisz tyle samo powtórzeń. Znam i takich co zdejmują po parę kg obciążenia i robią o parę powtózeń więcej. Kwestia indywidualna.

A co do Twojego pytania, czy mozna robic to z MC lub przysiadami dropsety... Próbowałeś kiedy tak zrobić?? Bo to na prawdę męczące i intensywne ćwiczenie dające po tyłku. ylko przy Mc bym uważał jednak na porządną technikę i tutaj jak używasz większy ciężar to bez pasa bym nie radził dropów robić. Na nogi mianowicie, polecił bym dropsety ale na suwnicy, bo jak byś jednak nie mógł albo byś wymuszał ostatni ruch to możesz sobie odłożyć ciężar, lub też nie co łatwiej będzie podnieść bez chwiania się i narażania na kontuzje, jeśli nie masz również porządnej techniki zrzucania cieżaru do tyłu z siadu.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-10-2013, 14:10
Użytkownik
Expert

Podziękował: 25
Dostał 70 razy "Dzięki" w 66 postach

Sprobowalem tak raz z MC... i nigdy wiecej. Po takich dwoch drop setach prawie sie pozygalem (co nie uwazam za zdrowe ani sprzyjajace przyrostom) i potem polowe dnia krecilo mi sie w glowie, mialem drgawki i jedzenie lezalo mi na rzaladku. Nie wiem czy za bardzo przygrzalem czy po prostu mialem zly dzien ale jak narazie nie mam w planie powtarzania tego Uwazam jednak ze jezeli komus to sprzyja to dlaczego nie. Takze tutaj nie ma raczej podzialu na duze czy male partie. Chociaz np. na bicka dropsetow nie robie - jest to maly miesien i nie trzeba go wedlug mnie tak mocno katowac.

Tak samo ilosc powtorzen - nie ma tak ze trzeba robic jakas ilosc powtorzezn bo inaczej to jest zle. Kazdy dobiera to sam do wlasnych mozliwosci jak i do celow ktore chce osiagnac - o czym wspomnial juz Telewizor. Ja osobiscie wole zaczac z duzym ciezarem bo sprzyja to rozwojowi sily a robi sie i tak duza ilosc powtorzen.

Takze nie nalezy "zamykac sie" w przekonaniu ze pewna rzecz powinno robic sie tak a jak ktos robi inaczej to jest zupelnie zle. Czesto sie spotyka taki wlasnie sposob myslenia. Oczywiscie, istnieja rzeczy ktorych robienie nie ma jakiegokolwiek sensu, ale wiekszosc metod tak naprawde zalezy od naszych celow i predyspozycji.
Mathy-C jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-10-2013, 20:16
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 69
Dostał 39 razy "Dzięki" w 39 postach

OK ok .Od listopada,przez cały miesiąc,łącznie 16 treningów (4 na tydzień) robię tak: sprawa oczywista,do każdego ćwiczenia seria rozgrzewkowa 20 powtórzeń,potem 8-6 x duży ciężar,potem 10 kg w dół i 8 serii,potem w dół jeszcze i 8 ( ale zmniejszanie ciężaru do taki samych powtórzeń,wydaje Mi się bez sensu) Zrobię tak i sam po sobie się przekonam 20,8,10,12 zmniejszając ciężar.A jak z przerwami czasowo?
mamiroma4 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-10-2013, 22:15
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 8
Dostał 210 razy "Dzięki" w 209 postach

kończysz serie, sciagasz obciązenie i jedziesz dalej , przerwa tylko na zredukowanie ciezaru , o to w tym chodzi...
kulfon jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-2013, 18:38
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 69
Dostał 39 razy "Dzięki" w 39 postach

Ok
mamiroma4 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-2013, 18:51
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach

Dla mnie na redukcji najlepszy jest czas przerw około 35-40 sek. Trzeba dobrze poznać swój organizm i dostosować do niego
Ale fakt - 35 sek spokojnie wystarczy na dołożenie sztabek
qoolturystka jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania