Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Odżywianie i dieta
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 20-10-2013, 21:30
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 8
Dostał 210 razy "Dzięki" w 209 postach
Domyślnie Odp: Redukcja- porady

1. Na redukcji wszystko regulujemy dietą i aerobami. Trening siłowy ma na celu utrzymanie masy mięśniowej i tyle.
2. Będąc na deficycie kalorycznym ,co jest niezbędne do palenia smalcu ,nie zbuduje się masy mięśniowej. Wyjątkiem jest okres kiedy osoba będąca całe życie grubaskiem bez ruchu łapie się za siłownie i odpowiednie odżywanie. Wtedy można zaobserwować,że smalec spada a mięśnie dochodzą. Niestety takie cuda długo nie trwają.
3. Jak coś w redukcji nie idzie ,patrz punkt 1. Dodatkowo ,jak ''zaszalejesz'' i ilość BWT w diecie będzie na poziomie głodówki ,to waga też nie będzie spadać! Żarcie ucinamy w ostateczności!
kulfon jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-2013, 21:33
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 22
Dostał 8 razy "Dzięki" w 8 postach

Cytat:
Napisał cielakos Zobacz post
Budujesz mięśnie i jednocześnie spalasz tkankę tłuszczową?
No tak bo przeciesz mięśnie to nie tłuszcz tak? Ja nie robie masy ciała czyli wagi tylko czystą mase mięśniową przynajmniej się staram taką mase robić nie jestem kulturystą i jakieś odstępstwa mam staram sie redukować tłuszcz jednocześnie budując mięśnie na pewno to trwa dłużej ale staram się tłuszczem nie zalewać wiem że bez nadwyszki kalorycznej nie zrobie dużej masy ja w diecie mam 2 gr [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] na kg suchej masy mięśniowej 3 gr węgla i 0,5 gr tłuszczu tylko licze to na suchą mase mięsniowa czyli jak waże 98 kg a sucha masa to ok.86 kg to z tych 86 kg licze i dodam że obiad w domu zawsze jem taki jaki jest oczywiście nie przekraczając pewnych granic pozdro
skrzydlo8 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-2013, 21:38
Użytkownik
Super Expert

Przy 98kg wagi i BWT jaki napisałeś gwarantuję Ci,że nawet grama suchego mięśnia nie zrobisz. To co rozpisałeś jest ''dobre'' na końcówkę redukcji ,a nie budowę masy mięśniowej. Dobra rada - zacznij jeść. Jak nie będziesz pakował w siebie śmieci ,dorzucisz aeroby to nie musisz się obawiać,że nagle zaleje Cie jak prosiaka. Niestety robiąc masę zawsze ten tłuszcz się odłoży.
kulfon jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-2013, 21:38
Użytkownik
Dobry paker

Cytat:
Napisał mamiroma4 Zobacz post
Podłącze się pod ten temat,Ja trenuje 4 razy w tygodniu,po każdym treningu 50 min rowerek dieta. 2 g [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , 3 węgli ,0.5 tłuszcz ale obserwuje że nadal waga ani drgnie 96 i nic jeszcze chce te węgle obniżyć ) ale boję się o siłę co robić??????
To policz sobie wszystko ze suchej masy a nie z masy ciała czyli jak masz teraz 96 to mniej wiecej sucha to nie wiem jaki masz wzrost ale przypuszczalnie 84 kg i wtedy zobaczysz raczej waga powinna ruszyć w dół
skrzydlo8 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-2013, 22:11
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 69
Dostał 39 razy "Dzięki" w 39 postach

Mam 182 cm wzrostu,typ budowy endomorfik,moje posiłki to : omlet 100g płatków,5 jaja 3 zółtka,banan,rodzynki,cynamon,trochę twarogu i trochę mleka,3 x 150g piersi kurczaka+ 50g ryż + warzywko,tłuszcz ok 60 g głównie olej lniany i żółtka oraz makrela wędzona,oczywiście raz dziennie odżywka białkowa 40g SCI TEC NUTRITION 100% WHEY i na noc ,dziennie 200g twarogu chudego.
A właściwie jak dokładnie( czy w ogóle można to wyliczyć na 100% pewności) obliczyć swoja wagę czystej masy mięśniowej?

2 g 170 B
3 g 252 W
0,5 g 42T

na te 84kg tak by wyglądało moje szamanie.

A według Kulfona to 4 g węgli tak? Czyli 336 g węgli,
mamiroma4 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-2013, 22:58
Użytkownik
Super Expert

Nigdzie nie napisałem nic o 4g ww. [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] podbij do 2,5g. Wywal na pewien czas rodzynki,banana,mleko i ten nieszczęsny twaróg. Zaraz się odezwą obrońcy twarogu ale na redukcji jest to zbędne. Zastąp innym źródłem [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] . Jestem endo/mezo i z twarogiem w diecie nie jestem w stanie porządnie się zredukować. Co do węgli. Ja jestem za wysokimi węglami w diecie. Wbrew pozorom endo nie musi się ich bać. Bardziej uważałbym na ilość tłuszczu w diecie. Jeśli chodzi o kalorie to jako wartość startową obrałbym 30-32kcal na kg masy ciała i powoli schodził w dół /podkręcał aeroby w przypadku braku postępów.
kulfon jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-2013, 10:07
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 69
Dostał 39 razy "Dzięki" w 39 postach

Ale te 30-32 to do mojej wagi 96? czy wagi samej masy mięsniowej? 84 podobno... ?
mamiroma4 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-2013, 12:51
Użytkownik
Super Expert

Twojej aktualnej wagi.
kulfon jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-2013, 14:11
Użytkownik
Expert

Podziękował: 25
Dostał 70 razy "Dzięki" w 66 postach

Nie wiem skad sie wzial ten koncept procentowej ilosci tluszczu, ale widocznie wprowadza on wielu ludzi w blad. Zamiast tych przykladowych 10% tluszczu powinno sie mowic juz bardziej o np. 10ciu punktach albo cos w tym stylu. Te 10% mierzone klipsem w zadnym wypadku nie podaje proporcji masy tluszczu w organizmie. Blednym jest rowniez twierdzenie ze po odjeciu tych 10ciu % dostajemy "sucha mase miesniowa". Gdzie w takim razie byloby miesce na mase organow, krwi, kosci, itp. itd.? Nie wspominajac juz o masie wody w organizmie. Takze panowie, jak widzicie cos takiego to prosze podchodzic z dystansem Pisze o tym bo juz nie raz na forum spotkalem sie wlasnie z takim obliczaniem "suchej masy miesniowej".
Mathy-C jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-2013, 17:30
Użytkownik
Dobry paker

Cytat:
Napisał Mathy-C Zobacz post
Nie wiem skad sie wzial ten koncept procentowej ilosci tluszczu, ale widocznie wprowadza on wielu ludzi w blad. Zamiast tych przykladowych 10% tluszczu powinno sie mowic juz bardziej o np. 10ciu punktach albo cos w tym stylu. Te 10% mierzone klipsem w zadnym wypadku nie podaje proporcji masy tluszczu w organizmie. Blednym jest rowniez twierdzenie ze po odjeciu tych 10ciu % dostajemy "sucha mase miesniowa". Gdzie w takim razie byloby miesce na mase organow, krwi, kosci, itp. itd.? Nie wspominajac juz o masie wody w organizmie. Takze panowie, jak widzicie cos takiego to prosze podchodzic z dystansem Pisze o tym bo juz nie raz na forum spotkalem sie wlasnie z takim obliczaniem "suchej masy miesniowej".
To poczytaj troche wiecej to sie dowiesz że tak można policzyć i mnustwo ludzi tak liczy na siłowni mam paru kolesi co startują w zawodach może nie w jakichś swiatowych ale mają duże pojęcie o kulturystyce i też mówią że tak można liczyć i jest to bardzo skuteczne jeżeli właśnie masa ciężko schodzi
skrzydlo8 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania