Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Odżywianie i dieta
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 09-12-2013, 04:35
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Redukcja masy- ciągła monotonna walka(pomocy)

Witam

Potrzebuje pomocy, rady... cokolwiek.

Od początku wakacji , staram się wyrobić wymarzoną sylwetkę (redukcja) . chciałem zejść do 7% tk. tłuszczowej. starać się nie zalewać i przyszłościowa sylwetka to pod fitness ,aczkolwiek nie olewać aż tak nóg (coś jak zyzz)

Stosowałem jakąs tam swoją diete + FBW 3 razy w tyg. cardio robilem w dni treningowe(po treningu 45 minut) i w dni nie treningowe(na czczo ,tez 45 minut. pilem kawe, [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] treca i jazda)

niestety PEWNA OSOBA ,ktora zna się na rzeczy(nie bede pisal kto) ulozyła mi na nowo dietę(uznala,ze moja jest do dupy i faktycznie miała racje) . Więc uwazam , że problem nie tkwi w diecie a w

a. cardio/interwały
b. treningu

Czemu uważam,że dieta jest okey ? hmm wyniki tej osoby w kulturystyce mówią same za siebie. zaufałem tej osobie i nie wydaje mi się by zrobiła mi dietę od niechcenia .

Od 2 miesiecy cisnę na jego diecie. na początku (po 2 tyg.) kazano mi sciąć nieco tl. po kolejnych 2/3 tyg. węgle ( dieta bazuje bardziej na ww i bialku)

Faktycznie, efekty były i są. ale od 2/3 tyg. wszystko stoi w miejscu. jestem juz 2,5 msc na diecie od tego kogoś. Czuje się już wyczerpany i chciałbym jak najszybciej mieć wymarzony efekt redukcyjny. wiem,ze wszystko przychodzi z czasem ale uważam,że coś robie źle. Niewiem tylko co.

1. trening - split 4 dniowy(od 2 tygodni)

konkretnych cwiczen opisywac nie bede bo temat będzie dość ''wielki'' i kto go przeczyta

poniedzialek - wolne
wtorek- triceps , biceps ,przedramie
czwartek - nogi(dwu i czterogłowe) , brzuch
piatek - klata + przedni akton barkow + lydki
niedziela - plecy + tylni akton barkow + kaptury+brzuch

Cardio - po kazdym treningu robie 45 minut cardio (roznie,przewaznie biegam 25/30 minut , potem ustawiam bieżnie pod górkę i wchodzę pod górkę. staram się by tętno nie przekraczało 140)
interwały - robię je w sobotę i środę (miedzy 4 a 5 posiłkiem, czyli przedostatni i ostatni posilek)
aktualnie 17 sesji na rowerku (45 sek. 60% max. i 15 sek max.)

Czemu nie robię interwałow po 1 posilku? poniewaz mam strasznie nietypowy tydzien. najpierw praca,po pracy od razu szkola i wracam o 20/21. w dni w ,ktore nie pracuje mam silke + szkołe. weekend mam samą prace lub praca+ trening(np. niedziela)

suplementacja
bialko do placów(firmy nie podam bo nie chce reklamować innych for )
bcaa hi tec (10g = porcja)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] treca (super omega 3) 4 kaps.(2 na sniadanie,2 na kolacje)
witaminy biotech 1 kaps. do sniadania .

aktualna waga : 77
docelowa:74(lub nawet 72)
schodzę z wagi : 85

robiłem pomiar tk. na wadzę (na silowni) , wiem ze lekko oszukany wynik ale wyszlo mi 15% tk. tłuszczowej(przy wadze 85)

odpoczynek miedzy seriami : 30~40 sek.
na duze partie robię 4 cwiczenia po 4 serie(2 pierwsze cwiczenia mam po 6 serii bo 2 rozgrzewkowe)
male partie 3 cwiczenia po 4 serie.(1 cwiczenie ma 5 serii -w przypadku tricepsa. bo jedna rozgrzewkowa )

Nie wiem , co tu więcej napisac. jesli bedzie trzeba to podam tą diete ale uważam,że jest dobra.

P.S dodam,ze używam ''wspomagaczy'' (czyli pije duzo zielonej herbaty, jeden posilek oszukany max do 500kcal-w ciagu tygodnia. cynamon,imbir etc. ostre przyprawy. no wszystko co mozna uzywac na redukcji )
REMO jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-2013, 08:17
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 8
Dostał 210 razy "Dzięki" w 209 postach
Domyślnie Odp: Redukcja masy- ciągła monotonna walka(pomocy)

Pokaż tę dietę.
kulfon jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-2013, 12:16
Użytkownik
Nowicjusz

BTW 170/60/225

Posiłek: I II III IV V
B 40 30 30 30 40
W 30 75 75 50 30
T 25 0 0 15 25

Posiłek I i V - Omlet przyrządzany wieczorem: (jeden omlet na kolację, drugi na śniadanie)
Masa na dwa omlety:
- 90g płatków owsianych górskich
- 15g otrębów (najlepiej orkiszowych, mogą być pszenne lub żytnie ale o zawartości węgli mniej
niż 25gW / 100g Produktu)
- 45g Odżywki białkowej WPC (polecam użyć słodkich, o wyraźnym zapachu i aromacie)
- 7 całych jaj L
- po małej łyżeczce: kakao, cynamon, imbir
- 6g oliwy z oliwek/oleju lnianego lub 12g migdałów/pestek dyni (do masy omleta lub osobno)
Posiłek II i III - Drugie danie z warzywami:
- 100g makaronu razowego/pełnego lub 100g brązowego ryżu/kaszy gryczanej
- 150g piersi z kurczaka/indyka lub 180g chudej ryby
(możesz dać mięso wieprzowe np. schab, albo chudą wołowinę od czasu do czasu, ale wtedy nie
dodawaj oleju/migdałów do masy omleta porannego i nocnego)
- ok. 250g świeżych warzyw (mogą być również mrożone brokuły, fasolka, kalafior - ale nie
mieszanki warzywne!) (jeśli decydujesz się na marchewkę do maks 200g do posiłku.)
Suplementacja:
Bezpośrednio po treningu siłowym i przed każdą sesją cardio dłuższą niż 20min - 7-8g [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
(czystego, a nie produktu)
20min po treningu siłowym+cardio - 40g wafli ryżowych naturalnych
Kolejny posiłek zjadasz 30-60min później, gdy poczujesz, że już na żołądku jest luźno.

Posiłek IV – Shake: (możesz zjeść/wypić tego shake w ciągu dnia, między wybranymi posiłki, ale
liczysz go normalnie jako posiłek. Możesz dodać do niego cynamon i imbir, ewentualnie WPC)
- 175g (2/3 kostki 250gramowej) sera białego półtłustego lub 200g serka wiejskiego
- 30g płatków owsianych
- 10g wiórek kokosowych
- jedno średnie jabłko lub 100g banana
- 100ml mleka lub jogurtu naturalnego

+ jego uwagi odnosnie calej redukcji (pij zielona herbate,jeden oszukany posilek-max 500 kcal.etc)

kazał mi ,zebym po 2/3 tyg. wywalil 10g tłuszczy - poszlo z 2 jaj.
potem 30g wegli - wywalilem owoc + troche platkow z sniadania i kolacji(po 35 g platkow na sniadanie i kolacje)
REMO jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-2013, 12:36
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 11
Dostał 96 razy "Dzięki" w 93 postach

Chcesz zrobić 7% bf i spożywać nabiał?Powodzenia życzę.
-Otrębów bym nie sypał do placków,bo już w nich jest sporo błonnika,
-7 całych jaj to za dużo fatu
-olej lniany mam nadzieję że zimno tłoczony,bo inny nie działa

Powiem ci tak,to że ktoś jest spory nie znaczy że zna się na diecie,bo raz to genetyka i jego metabolizm,a dwa to środki które zażywa pozwalają na większe odstępstwa.
Litwin jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-2013, 13:12
Użytkownik
Nowicjusz

1. kto co woli ... jedni są przeciwni nabiałowi,drudzy wręcz przeciwnie. należe do tej 2 grupy.
2. otręby ... każdy o nich trąbi by je wcinać więc 7g raczej wielkiej roznicy nie robi(tam jest sklad na 2 placki)
3. napisalem nizej ,ze nie jem 7 całych. wychodzi 5 całych + 2 bialka(podzielic jeszcze na 2 to mamy 3 cale+ bialko - w przybliżeniu )
4. uzywam roznych rodzai . olej lniany,oliwa z oliwek,olej ryzowy (ktory wiekszosc poleca do smazenia) , unikam olei typu kujawski etc.~~tylko tyle by cos podsmażyc ,a jesli dam za duzo to uzywam recznika papierowego i sciagam większość.
5. wiem , ale raczej wiedze musi jakąś mieć skoro zajął 1 miejsce w tegorocznych zawodach raczej na kurczaku,ryzu i sterydach aż takich efektów by nie zrobił. (chodzi mi o sama redukcje bo zrobić mase to każdy głupi potrafi )

Ostatnio edytowane przez REMO ; 09-12-2013 o 13:22
REMO jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-2013, 14:35
Użytkownik
Expert

Podziękował: 3
Dostał 28 razy "Dzięki" w 28 postach

Lol - a ja myslalem ze blonnik jest jaknajbardziej potrzebny w naszej diecie. No chyba ze ktos lubi zatwardzenia.

pisze ze masz 225gr wegli.... ale z tego co widze to masz 200gr ryzu + 180gr platkow = 140 wegli z ryzu + okolo 120gr z platkow to juz jest 260gr wegli.... a ty jeszcze do tego dodajesz szejk gdzie na oko masz z 50 extra wegli.... to daje przynajmniej 310gr wegli....
Policz sobie jeszcze raz wszystkie makro, bo jak widzisz chyba ci sie nie zgadzaja.

Dieta wyglada na moje oko bardzo dobrze po za tym.

Dziwie sie ze omawiasz swoja diete tutaj na forum. Wszelkie pytania powinines kierowac do trenera, bo albo jedziesz 100% jego dieta albo nie zawracaj mu glowy.
Rozwalacz jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-2013, 16:10
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 11
Dostał 96 razy "Dzięki" w 93 postach

Cytat:
Napisał REMO Zobacz post
1. kto co woli ... jedni są przeciwni nabiałowi,drudzy wręcz przeciwnie. należe do tej 2 grupy.
Ale nie na redukcji,gdyż laktoza jest glukogenna i powoduje podlany wygląd.Nie znam żadnego zawodowca co by jadł nabiał na rzeźbie.Co do błonnika to powinno się go spożywać 40 gram dziennie,na moje oko tyle dostarcza,po co więcej?
Litwin jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-2013, 16:25
Użytkownik
Super Expert

Pomijajac fakt serkow,mleka itp ,ktore w ogole nie powinny sie znalezc w Twojej diecie jesli chcesz zejsc tak nisko ze smalcem. Moim zdaniem masz w tym momencie za duzo tluszczu w diecie. Z niego bym cial kalorie w pierwszej kolejnosci a nie z wegli.
kulfon jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-2013, 17:35
Użytkownik
Expert

Podziękował: 3
Dostał 28 razy "Dzięki" w 28 postach

Kulfon, ale wedlug jego obliczen to on ma 60 tl na 77kg masy ciala - to chyba nie za duzo? Ile tluszczow powinien spozywac w takim razie?
Rozwalacz jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-2013, 17:45
Użytkownik
Super Expert

Raz ma 60 ,chwilę później jak rozpisuje posiłki to już jest 65 tłuszczu....Ja jestem zdania ,że na redukcji ,jeśli chcesz się na prawdę dociąć, powinno się przestawić organizm na jedno źródło energii. Zjechałbym do 0.5g/kg teraz a na koniec nawet wywalił cały tłuszcz i wrzucił tylko omegę. Lub w drugą stronę. Co na kogo lepiej działa.
kulfon jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania