Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Odżywianie i dieta
stare 04-09-2013, 23:58
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 1
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie redukcja dla osoby poruszającej się na wózku LOW CARB

Siema!

mam 26 lat i od 3 lat śmigam na wózku inwalidzkim
poproszę was o pomoc ponieważ obliczając sobie zapotrzebowanie kaloryczne kierowałem się prostym wzorem

moja waga to w tej chwili 84kg (przez ostatnie 7 tygodni schudłem na ckd 6 kg poziom bf z ponad 20 na 15%)
więc sucha masa mięśniowa to 71 kg z 84 po odjęciu 15% bf
71x24=1704x1,2=2044,8 kcal i teraz tak, zszedłem z kaloriami do 1500-1600kcal na ckd teraz od tygodnia wszedłem na low carb ponieważ utrata wagi i to uczucie płaskości mnie już zmęczyło troszkę przez te 7 tygodni więc postanowiłem o low carb i teraz trzymając się bilansu kcal na poziomie 1500-1600 kcal widzę że mnie troszkę przylewa ,domyślam się że to funkcja obronna organizmu na wielo tygodniowy brak węgli oprócz co 5-6 dniowych ładowań na ckd i teraz je troszkę jakby gromadzi ? może to chwilowe jak myślicie ? węgle wprowadzałem powoli najpierw po treningu następnie po paru dniach okołotreningowo aż do teraz gdy tydzień już jadę na 150g węgli reszta tłuszcze i [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] które trzymam na poziomie ok 2-2,5g.

Ale też myślę nad obcięciem jeszcze kcal tylko właśnie nie jestem pewien bo to i tak już jest jakby mało ale z drugiej strony jak jeżdzę na wózku i nie kożystam prawie wogóle z nóg bo w lewej ledwo co napina mi się pozostałość mięśnia czworogłowego a prawa noga tzn czworogłowy oraz pośladkowy dużo lepiej ale i tak nie chodzę więc nie kożystam praktycznie z połowy mięśni w ciele (uszkodzony rdzeń kręgowy)więc teoretycznie mam mniejsze zapotrzebowanie niż przeciętna osoba w moim wieku ,wadze i przemianie materii tak? dobrze myślę? więc może spróbuje obciąć jeszcze o ok 100kcal bo już nawet na końcówce ckd nie widziałem postępów myslałem też że mogę spaprać sobie metabolizm ale nie jestem jakiś strasznie osłabiony czy ospały temperatura w normie, 6 kg w dół bf z ponad 20 na 15% biceps przed niecałe 47 teraz 46 więc chyba ok.

trening to 3x w tygodniu FB czasem zrobię 2 razy dla regeneracji i następny tydzień znów x3 używam dość dużych ciężarów by utrzymać mięśnie w zasadzie ciężary nie są wiele mniejsze niż przed redukcją aeroby nie wchodzą w grę z wiadomych przyczyn a znowu śmiganie po parku na wózku po parę kilometrów przy FBx3 na tydzień to katowanie ramion które jako mała grupa mięśniowa i tak nie wiele spalą kcal przy odpychaniu się na wózku,

teraz proszę o sugestie Panowie bo jestem w kropce teraz i nie wiem co robić....kiedyś jak byłem zdrowy i ćwiczyłem to nie miałem z tym żadnego problemu kręcąc regularnie aero i dbając o miskę ,

żeby nie było nie domówień jaja,ryby ,mięsko i zdrowe tłuszcze wraz z warzywami są w diecie uwzględnione stosuje 4 posiłki dziennie ponieważ jedząc 5 czy nawet 6 nigdy nie widziałem różnicy.

troszkę się rozpisałem ale mam nadzieję że ktoś to przeczyta i doradzi co zrobić , a i dodam że przy 1500-1600kcal nie czułem niewiadomo jakiego ssania w żałądku przy ostrych treningach.
karol87 jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
Wybierz jakość Body Attack!
stare 05-09-2013, 15:47
Moderator
Super Expert

Podziękował: 0
Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach
Domyślnie Odp: redukcja dla osoby poruszającej się na wózku LOW CARB

Cięzka sprawa bo u Ciebie z aerobami tu mały kłopot. Jeżeli potrzebujesz 2000 przeszło żeby tylko podtrzymać funkcje życiowe to może własnie za mało kalorii dostarczasz jak jeszcze ćwiczysz i organizm się broni dawająć miesniom katabolizm a tłuszcz zostawia bo dla niego jest zbyt drogocenny. Prosta matma 84*24 daje 2000 kcal, żeby tylko utrzymac serce przy biciu, prace wątroby, nerek trzustki i innych organów wewnętrznych. Skoro Ty dostarczasz 1600 to już masz deficyt 400 kcal a gdzie tu jeszcze wysiłek?? Jedz 2000 kcal póki co po i obserwuj dalej co się będzie działo. Nie mozna za mocno postawić na minus z kaloriami bo wtedy też jest nie dobrze. Skoro na LC jesteś, to jedz z rana owsiane i przed i po treningu 50 g ryżu czy kaszy bądź makaronu razowego i do tego reszte kalorii spozywaj z mięsa, jaj, ryb i tluszczu. Skoro piszesz, że używasz sporych ciężarów, to może teraz spróbuj poprzeplatać to wszystko?? Zastosuj metode 5-10-15, co serie zwiększasz ilość powtórzeń kosztem ciężarów lub też na odwrót 15-10-5. Być może jesteś przemęczony. Tymbardziej że poruszasz się na wózku, to rece mocno dostają w kość, więc musisz uważać by po prostu nie przesadzać.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
TELEWIZOR otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
karol87 (05-09-2013)
stare 05-09-2013, 16:18
Użytkownik
Nowicjusz

dziękować za zainteresowanie postem czyli mówisz jednak żeby kierować się całkowitą masą ciała ?
ja kierowałem się tzw.suchą masą do obliczania bo z tego co widzę zdania są podzielone na ten temat i też tak sobie pomyślałem że może jak nie chodzę jak normalny zdrowy człowiek to nie spalam tyle kcal ale jeżeli mówsz że te obliczenia to plus minus zapotrzebowanie na podtrzymanie funkcji życia to pewnie tak jest i zobaczę co się będzie działo na 2000kcal oczywiście stopniowo będę dodawał i obserwował

Jeżeli ktoś coś jeszcze chciałby powiedzieć w moim temacie to chętnie poczytam
Pozdro
karol87 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 05-09-2013, 20:28
Użytkownik
Expert

Podziękował: 6
Dostał 31 razy "Dzięki" w 30 postach

dokładnie tak jak telewizor mowi, 1600 to za mało, zwiększa kalorie do 2000, 2100, i obserwuj co się dzieje z ciałem bo to jest najważniejsze, nie zapomnij o produktach zawierających zdrowe tluszcze takie jak orzechy włoskie, olej lniany czy ryby (omega 3). i jeżdzac na wozku wiadomo ze rece, barki pracują przy tym, dlatego na treningach nie cwicz ich za bardzo intensywnie
milono90 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-09-2013, 01:59
Użytkownik
Nowicjusz

Tak myslalem juz ze 2 tygodnie temu ze cos idzie nie tak ale myslalem sobie ze trzeba to przetrwac i jeszcze troszke przeczekac i ciesze sie ze zalozylem ten temat i ktos taki jak Wy pomogliscie i wskazaliscie dobry kierunek za co dziekuje bo zanim bym sie sam zdecydowal na podniesienie kcal w diecie pewnie by jeszcze troszke wody z wisly uplynelo no coz nie kazdy jest alfa i omega i czasem potrzeba zeby ktos poprowadzil za reke

Co do diety i zdrowych tluszczy itp to ogarniam bo juz kilka lat przesiedzialem nie na jednej silowni ale tak jak pisalem jest to moja pierwsza powazna redukcja od wypadku i po prostu nie mam jeszcze wyczutego progu kcal bo tak jak pisalem wczesniej kiedys z tym problemu nie bylo jak chodzilem jak podlewalo to doktecalem aeroby i szlo pieknie teraz aktywnosc jest zupelnie bez porownania...

Dzieki Panowie jeszcze raz za pomoc
Bede pisal wrazie co i informowal w temacie
Pozdro!
Mozilla/5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 6_1 like Mac OS X) AppleWebKit/536.26 (KHTML, like Gecko) Version/6.0 Mobile/10B142 Safari/8536.25
karol87 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-09-2013, 11:04
Moderator
Super Expert

Podziękował: 0
Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach

nie chodzisz jak człowiek/// Bzdura... Masz mózg,nerka, wątrobe serce itp?? To żyjesz i potrzebujesz kalorie by ogrzać organy wewnętrzne (tłuszcz) i kalorie do podtrzymania rytmu prawidłowego narządów. A jak masz za mocny deficyt to tłuszcz zostaje a idzie katabolizm, czyli spalasz [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] bo tłuszcz jest za cenny dla narządów by je ogrzać. spalał byś mniej kalorii jak by Twoje funkcje życiowe wspierał respirator, a tak nie jest
A co do kalorii, to po prostu nabywaj wiedzę czytaj sporo, poznaj bardziej swój organizm oraz anatomię człowieka, to wtedy będzie Ci o wiele łatwiej kierować się tym, jak i co jeść, oraz jak ćwiczyć. I tak swoją drogą od CKD się już odchodzi. Na LC luc CC (rotacja węglami) możesz zrobić też redukcje, beez skutków ubocznych jak po CKD. Sm kiedyś miałem CKd, i wiem że to nie łatwa sprawa. Ale mózg potrzebuje węglowodany by się odżywiać. A jak brakuje mu cukrów to z [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] sobie przekształci. Więć mniej diet restrykcyjnych, a bardziej ogarniętych, zbilansowanych diet z rotacją czy ze zniejszeniem ilości węgli+poznanie swego ciała, jak reaguje na dane rzeczy.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-09-2013, 16:36
Użytkownik
Nowicjusz

Wszystko juz dokladnie zrozumialem co mi przekazales
Ogolnie tez uwazam ze zbilansowana dieta jest najlepszym wyjsciem
Mozilla/5.0 (iPhone; U; CPU iPhone OS 4_3_3 like Mac OS X; pl-pl) AppleWebKit/533.17.9 (KHTML, like Gecko) Version/5.0.2 Mobile/8J2 Safari/6533.18.5
karol87 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania