Kulturystyka Online Forum

Kulturystyka Online Forum (http://www.kulturystyka-online.pl/forum-kulturystyczne.php)
-   Ogólne dyskusje na temat Kulturystyki (http://www.kulturystyka-online.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Bieganie (http://www.kulturystyka-online.pl/showthread.php?t=44304)

Beny 02-02-2014 16:48

Bieganie

Cześć mam takie pytanie: czy w dzień kiedy robię nogi parę godzin po treningu mogę biegać mówię tutaj o długim bieganiu bez przerwy, bo słyszałem że się nie powinno biegać w tym samym dniu co się robi nogi. Dzięki za odp.

Beny 02-02-2014 16:49

Odp: Bieganie

zapomniałem dodać że biegam godzinę czasu

malina77 02-02-2014 17:00

To co ty za trening nóg robisz że jeszcze masz ochotę potem godzinę biec ? ;)
Ja osobiście odradzam :)

milono90 02-02-2014 17:06

tez jestem zdziwiony, ja po treningu nog ledwo co do szatni ide

Rozwalacz 02-02-2014 20:34

Pewnie ze mozesz biegac, lekkie cardio wrecz zmiejszy lekko zakwasy na drugi dzien.

malina77 02-02-2014 20:41

Cytat:

Napisał Rozwalacz (Post 778258)
Pewnie ze możesz biegac, lekkie cardio wrecz zmiejszy lekko zakwasy na drugi dzien.

ale jakie lekkie cardio przecież on chce godzinę biec :D
Nogi dość na treningu mocno pracują więc po co jeszcze je dobijać na godzinnym biegu , :)

mamiroma4 03-02-2014 00:54

Znowu temat bez odpowiedzi ;-) jedni mają dość wszytkiego po treningu nóg,inni chętnie godzinkę(przesada) pobiegają,spoko tak 25 min to ok i znowu Ktoś napisze ,że nie biega się , inny że tak......... temat rzeka,chcesz to biegaj ,nie to nie.

Rozwalacz 03-02-2014 08:03

Cytat:

Napisał malina77 (Post 778259)
ale jakie lekkie cardio przecież on chce godzinę biec :D
Nogi dość na treningu mocno pracują więc po co jeszcze je dobijać na godzinnym biegu , :)

hahah:) jezeli chlopak bedzie biegl godzine, to przyjmuje ze nie bedzie biegal 12km/h tylko tak 9-11 - czyli 'lajtowo' - czyli cardio.

TELEWIZOR 04-02-2014 13:38

Kwestia tempa na godzine to indywidualnie dla jednego to sprint a dla kogoś drugiego to trucht. Bieg cardio to zaczynając od marszu kończąc na lajtowy truchcie do 9 km/h bym powiedział. Te 11 km to już jest jakieś tam tempo do biegania i tutaj raczej ciężko pokusić się o rytm serca, żeby bym w przediale do 60 % po uprzednim obciążeniu miesni treningiem nóg. Jeżeli chesz sobie biegać owszem możesz biegać, ja po treningu nóg sam biegam jak i ciężko mi się chodzi w szatni i w drodze do domu ale kwestia godziny półtora i mogę znów normalnie funkcjonować.

I jeszcze jedna kwestia zakwasów. Zakwasy czyli kwas mlekowy w miesniach i jego nadmiar jest do paru godzin po siłowni, więc wtedy mogą nas boleć nogi. Na drugi dzień to już nie są zakwasy ale DOMS-Y. Mozna sprawdzić z ang co to znaczy, ale to nic innego jak po prostu mikro urazy spowodowane treningiem. Znaczy że trening mógł być za mocny, ale ja boli to rosnie. Byle nie przesadzić, żeby domsy nie były przez kolejny tydzień bo to oznacza żę jest mocna przesada z cieżarami na treningu. I tu mowa o kazdym miesniu

cichy1996 15-11-2014 18:27

Tak naprawdę zależy od Ciebie czy można czy nie

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:09.