Kulturystyka Online Forum

Kulturystyka Online Forum (http://www.kulturystyka-online.pl/forum-kulturystyczne.php)
-   Odżywianie i dieta (http://www.kulturystyka-online.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Twaróg.... zmora czy zbawienie,alternatywa taniego białka? (http://www.kulturystyka-online.pl/showthread.php?t=43948)

mamiroma4 22-09-2013 22:37

Twaróg.... zmora czy zbawienie,alternatywa taniego białka?

Litwin 23-09-2013 08:05

Odp: Twaróg.... zmora czy zbawienie,alternatywa taniego białka?

Dla mnie to żadna alternatywa,szybko zakwasza organizm jak ktoś go je codziennie i ma słabą przyswajalność(50%).Do tego kazeina powoduje podlany wygląd(jest glutogenna) co by w sumie się zgadzało,bo ten typ z filmiku wygląda na mocno podlanego.

Mathy-C 23-09-2013 09:47

Przyswajalnosc to ponad 90% (przyblizona do bialka jaj). To zakwaszanie organizmu tez zostalo wyolbrzymione nieziemsko. Gdyby organizm tak latwo dal sie zakwasic lub uzasadowic (nie wiem czy to slowo istnieje :p) to czlowiek jako organizm nie przezylby nawet dnia. Organizm ma wlasne i skuteczne metody samoregulacji i utrzymania homeostazy. I nie wiem dlaczego ludzie sie tak boja twarogu. Koncentrujac sie jedynie na negatywnych skutkach stosowania zbyt duzej ilosci pewnych potraw lub skladnikow odzywczych moznaby napisac cala ksiazke o tym jak smiercionosne i straszne sa witaminy :D No ale kazdy wybiera za siebie. Ja jem twarog kilka razy w tygodniu i mi sluzy.

roni_one 23-09-2013 09:55

Zgadza się tylko na każdego pewnie działa w trochę inny sposób. Uważam, że zawsze lepiej zjeść taki twaróg niż nie jeść nic, zwłaszcza kiedy zaczynamy przygode z dietą i siłownią a nasz budżet jest bardzo ograniczony. Zresztą sam zjadam twaróg fakt, tylko kiedy robie mase ale zjadam, niektorzy kulturyści i to dobrze wyglądający "twardo" również go jedzą. Jak wiadomo jest wiele kontrowersji odnośnie produktów mlecznych i mleka , ale tak samo jest z produktami na słodzikach itd . Uważam że można spożywać wszystko ale w rozsądnych ilościach.

mamiroma4 23-09-2013 14:58

No to panowie,przekonam się na sobie,dzięki ;-)

TELEWIZOR 23-09-2013 15:32

Prowadziłem raz rekompozycje na twarogach tylko. I owszem udało się. Z mięni nie straciłem nic, a może inimalnie zyskałem, ale waga spadła ładnie przy dobrym doborze pozostałych produktów. To było parę lat temu wieć już nie powiem jak to wyglądało dokładnie, ale wiem, że "Niemożliwe to tylko słowo"

milono90 23-09-2013 17:03

90% przyswajalności twaróg? tyle to ma tylko z jedzenia jajko i mleko , wg tego co mowił Michał Karmowski jak i inni kulturyści nabiał to najgorsze zrodlo białka ale jak juz chcemy go jeść to tylko twaróg, zadnych serkow wiejskich.Twarog ma tylko 50% przyswajalności, wiec moze nie jest idealnym zrodlem bialka ale zawsze zjesc to niż nic :) pisane z telefonu za błędy sory

Obi-wan 23-09-2013 17:09

Cytat:

Napisał milono90 (Post 774449)
90% przyswajalności? tyle to ma tylko z jedzenia jajko i mleko przyswajalności białka, wg tego co mowił Michał Karmowski jak i inni kulturyści nabiał to najgorsze zrodlo białka ale jak juz chcemy go jeść to tylko twaróg, zadnych serkow wiejskich, i ma twarog okolo 50% przyswajalności, wiec moze nie jesc idealnym zrodlem bialka ale zawsze zjesc to niż nic :)

A teraz zrób edycję i popracuj nad składnią bo straszny bełkot Ci wyszedł i nie wiadomo o co chodzi ...

Mathy-C 23-09-2013 18:18

To ze mowia tak kulturysci to nie znaczy ze tak jest. Odszukalem dokladnie ta przyswajalnosc, wynosi srednio 90% (nie ponad 90 tak jak wspomnialem wczesniej). Jezeli bialka zawarte w mleku przyswajane sa znakomicie, to niemal identycznie powinno byc z tymi zawartymi w twarogu, gdyz sa one w przynajmniej 80ciu procentach takie same.

http://ajcn.nutrition.org/content/63/4/546.abstract <-- tutaj jest zrodlo dla zainteresowanych, ale jest to dosc ciezka literatura.

SzymonS 23-09-2013 18:45

Tak prawdę mówiąc twaróg twarogowi nierówny ale nie o tym :) Przyswajalność możesz zbadać sobie sam obliczając czynnik CS aminokwasów(odpowiednie tabele znajdziesz na necie) a co do użyteczności przy treningu to ja bym polecał szczególnie jako ostatni posiłek przed snem bo kazeina jest bardzo długo przyswajalna, co ma znaczenie podczas snu bo cały czas są podawane małe iliści aminokwasów (to trochę zabezpiecza przed katem) a poza tym jest przyjazny dla żołądka bo jest już zakwaszony i nie tracisz tyle energii na trawienie :) Pozdrawiam

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:01.