Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > RÓŻNE > Offtopic > Kino & TV
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 24-02-2011, 14:40
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie RE: Pamiętniki wampirów ;)

Moja przyjaciółka ma fioła na punkcie tego serialu, a gustu filmowego nie można jej odmówić. Jednak ja nie przepadam za tego typu sztuką. Nie sądzę, że się przekonam.
Revival jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
BODY ATTACK SOSY ZERO
stare 24-02-2011, 16:18
Użytkownik
Bywalec

mmmm... Damon uwielbiam go od kiedy jakieś dwa lata temu zaczęłam czytać "pamiętniki..". a gdy zobaczyłam, ze jest taki serial to już nie sposób było oderwać mnie od kompa. Aktualnie mam przeczytane wszystkie jak dotąd wydane książki i obejrzane odcinki naprawdę polecam.
MetalLady jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-03-2011, 21:45
Użytkownik
Super Expert

Nie sądziłam, że może być cokolwiek gorszego niż "Zmierzch", jednak "Pamiętniki wampirów" pani Smith zapewniły mnie, że jeszcze niewiele wiem o świecie. Dlatego naprawdę zadziwił mnie wysoki poziom serialu, który na szczęście nie czerpie szczególnie mocno z pierwowzoru. Od lat interesuje się literackimi i filmowymi przedstawieniami postaci wampira i uważnie śledzę jego przemiany, tym bardziej teraz, kiedy tak mocno zmienił się świat. Wampir nie może już pozostać w mrocznym zamczysku, wychodzi na zewnątrz, integruje się z człowiekiem. Przełom XX i XXI wieku przyniósł ze sobą bardzo ciekawą zmianę - człowiek przestaje być tylko pożywieniem dla wampira-drapieżnika, wampir chce wyzbyć się swojej diabolicznej prowieniencji i humanizuje się. Na szczęście w "Pamiętnikach wampirów" nie ma miejsca na błyszczenie się i wampirzy "wegetarianizm" w pojęciu zmierzchowym. "Pamiętniki..." o dziwo trzymają się kanonu i bliżej im do wampirów Anne Rice, niż do idiotycznych przedstawień Stephanie Meyer. Jest zasadnicza różnica między filmowymi "Pamiętnikami..." a "Zmierzchem", której aktualnie nie chce mi się tłumaczyć, chcę jedynie zwrócić uwagę na to, że błędem jest porównywanie do siebie obu tekstów, których nie łączy nic oprócz bycia obrazem popularnym i o wampirach.
Chione jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania