Wybierz jakość Body Attack!

Odpowiedzialność leży w Tobie

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 27. Październik 2010 Dodane przez: Łukasz
Nikt nie może Ci pomóc.

Nikt Ci nie będzie pomagał.

Nikt nie zadba o Ciebie.

Jeśli chodzi o własny rozwój, to jest tylko jedno bardzo ważne pytanie:

Kto ponosi odpowiedzialność?

Musisz podjąć decyzję. Czy widzisz się jako osoba, którą rządzi przypadek i ślepy los czy chcesz być panem i władcą swojego życia? Są to podstawowe pytania które kierują dalszym rozwojem człowieka.

Wszystko inne – jakie są twoje priorytety, które chcesz rozwinąć, jaką wybrać drogę i jakie dodatkowe wsparcie i środki chcesz na to przeznaczyć – przychodzi znacznie później. Jest to tylko taka zabawa.

Możemy wziąć odpowiedzialność za własny rozwój lub też dać się kierować przez innych i zwalać na nich winę za swoje niepowodzenia.

Ogólnie chodzi o wiedzę?

Nauka nie jest w stanie Ci pomóc

Jest to błędne przekonanie, że nauka będzie w stanie rozwiązać wszystkie nasze problemy i słabości. Czekamy na superlatywny trening i dietę, które zapewnią nam zadziwiający postęp w zakresie wydajności, wzrostu masy mięśniowej i redukcję tłuszczu.

Odsuwamy odpowiedzialność za siebie i czekamy z nadzieją na naukowy postęp. Do tego czasu trenujemy systemami obecnie nam znanymi, które specjalnie nie przynoszą nam dalszych postępów. A jak by też miały? Nadal nie wiemy, w jaki sposób hipertrofia jest wywoływana i w jaki sposób osiągnąć maksymalne zwiększenie wydajności.

A może jednak wiemy? Naukowcy są bliscy odkrycia pięty Achillesowej. Ale czy złożoność rozwoju fizycznego człowieka naprawdę można ograniczyć do procesów czysto anatomicznych? Czy nie mija się z celem czysto analityczna wiedza szczegółów fizycznych z subtelnością mikrobiologii? Czy jest potrzebne coś więcej niż tylko perfekcyjny system treningowy?

Człowiek, który wie wszystko na temat ciała, może nadal być absolutnym słabeuszem. Wiele osób wyróżnia się swoją szeroką wiedzą anatomiczną, żywieniową, ale czy
...
Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Muscle Zone - Z kodem "KULT-B7" teraz wszystko 7% taniej!!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz Instagram