Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Odżywianie i dieta
stare 12-08-2013, 17:37
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 12
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Ocena całej redukcji

Witam. Wzrost 183, waga 85, wiek 18.Od jutra przechodzę na redukcje, prosił bym o sprawdzenie i poprawienie diety/treningu.
9:00
1.70g owsianych-256kcal
4jajka 320kcal
50g słonecznika 289kcal
zielona herbata
12:00
2. 150twaróg-120kcal
banan - 160 kcal
100 jogurt naturalnego-60kcal
łyżka oliwy-85kcal
wszystko zmiksowane
15:00
3. ryż biały 100g - 350kcal
150g kurczaka z grilla-190kcal

15:30 TRENING(split)

18:00
4. 150g grahamki- 360kcal
150g kurczaka z grilla=190kcal
21:30
5. 150twaroga =120kcal
2 łyżki oliwy 170kcal
Razem 2670 kalorii
Z lekką aktywnością wychodzi mi zapotrzebowanie 2800 kalorii a z umiarkowaną 3100 i nie wiem którą lepiej ?

Do końca wakacji będę biegać na czczo zacznę 3x w tygodniu po 30minut później zwiększę max do 45minut 4x w tygodniu. Tylko mam pytanie jak mam biegać? przez to równe 30minut cały czas to samo tępo czy jakoś na pełnej pizdzie przez to 30min ? Wszystkim dziękuje ''dzięki'' za pomoc. Pozdrawiam
Koneksja jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-2013, 19:46
Użytkownik
Expert

Podziękował: 25
Dostał 70 razy "Dzięki" w 66 postach
Domyślnie Odp: Ocena całej redukcji

Troche za duzo nabialu. Ten drugi posilek zjadlbys najlepiej taki sam jak trzeci.

Jezeli na sniadanie jesz cale jaja, to tego slonecznika juz bym nie jadl. W zoltkach jest juz spora ilosc tluszczy. To tyle co do diety, reszta wyglada calkiem przyzwoicie Oczywiscie mowie to w oparciu o przekonanie ze pasuje to wszystko w twoje zapotrzebowanie kaloryczne.

Co do zapotrzebowania: jezeli cwiczysz silowo 3-4 razy w tygodniu i do tego robisz cardio kilka razy w tygodniu to smialo mozesz uzyc opcji "wysoka aktywnosc fizyczna". Otrzymana w ten sposob wartosc to ilosc kalorii potrzebna na utrzymanie wagi. Zejdz z tego o okolo 15-20%, przy czym 20% jest na serio juz maximum i w ten sposob ciagnij redukcje. Wiadomo, jezeli waga nie zchodzi to trzeba obciac troche wiecej kcal, kalkulatory obliczaja zapotrzebowania bardzo ogolnie i u kazdego bedzie sie troche roznilo. Zapamietaj tez, ze im wiekszy deficyt tym wiecej masy miesniowej spadnie podczas redukcji, szczegolnie jezeli uprawia sie kulturystyke w sposob naturalny. Takze daj sobie czas, nie za duzo w zbyt krotkim czasie i jestem pewien ze dasz rade. Na razie to chyba wsio co chcialem powiedziec.

EDIT: jeszcze co do biegania. Mozesz po pierwsze interwalowo; czyli np. 45sekund sprintu, po czym 1,5 minuty truchtu i tak na zmiane. Mozesz tez biec jednym tempem. Co lepiej na ciebie dziala musisz juz niestety samemu przetestowac. Mowi sie ze po interwalach jest duzy katabolizm i takie tam dyrdymaly ale jest to bardzo przesadzone. Takze probuj i poznaj wlasny organizm.
Mathy-C jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Mathy-C otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
Koneksja (12-08-2013)
stare 12-08-2013, 20:24
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 7
Dostał 73 razy "Dzięki" w 70 postach

za mało [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] w pierwszym posiłku,cztery żółtka to raczej na masie..brak omega 3 oraz produktów zasadotwórczych..pieczywo jako zródło węgli po treningu to słabe rozwiązanie,nabiał w postaci twarogu tylko na noc,warto włączyć do diety ryby..dopracuj szczegóły i będzie ok. Sugeruję abyś skupił się na gramaturze składników w posiłku a nie na kaloriach
Tsb-Tomek jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Tsb-Tomek otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
Koneksja (12-08-2013)
stare 12-08-2013, 20:49
Użytkownik
Nowicjusz

Tylko jak w pierwszym posiłku wywalę słonecznik to będę mieć za mało kalorii , jak to 50g słonecznika rozdzielę po 10g do każdego posiłku będzie dobrze?, po treningu mogę dać w sumie ryż biały jakoś się pomęczę . Mam [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] WPC w domciu całe opakowanie i myślałem żeby je zostawić, po redukcji jak na masie będę , Tsb-Tomek mogę dodać do śniadania WPC ?. I omega 3 do śniadania to kupię ? . Dziękuję Tomek, Mathy-C za pomoc w tym i jak i poprzednim moim temacie, pozdro

edit: oczywiscie do 3,4,5 posiłków warzywa i po śniadaniu witaminki

Ostatnio edytowane przez Koneksja ; 12-08-2013 o 21:07
Koneksja jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-2013, 22:36
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 69
Dostał 39 razy "Dzięki" w 39 postach

Spoko co koledzy piszą,a jakieś suple bierzesz? Polecam [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] przed treningiem i po treningu po 10 g ,na Mnie działa
mamiroma4 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-2013, 08:35
Użytkownik
Nowicjusz

Mamiroma4 nie biorę nic na razie , za 2-3 miesiące jak już tłuszcz będzie gorzej schodził to dodam thermo speed - sam nie iwem jak wyszło że go kupiłem byłem młody i głupi . Jestem właśnie po aerobach biegałem równych tempem 25min, potem śniadanie 4 [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] 3 żółtka 70 owsianych i 10 słonecznika <takie śniadanie jak jadłem gdy nie biegałem to się męczyłem i nie dawałem rady nieraz ,dziś na luzie w parę minutek pozdro
Koneksja jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-2013, 09:22
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 7
Dostał 73 razy "Dzięki" w 70 postach

jak najbardziej [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] i omega 3 do śniadania..zdecydowanie lepsze od słonecznika są orzechy włoskie..choć osobiście używam olej lniany i kapsy omega 3 jako zródła tłuszczu..jeszcze raz zwracam uwagę,że istotna jest gramatura a nie ogólna liczba kalori..białko na redukcji jest podstawą,organizm zużywa dużo energii do jego trawienia..w suplementacji nie ma rozgraniczeń odnośnie cykli masa-redukcja..w każdym przypadku używamy [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] ,aminokwasów,witamin i minerałów..kreatynę
Tsb-Tomek jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania