Strona główna Inspiracje Nieoficjalny rekord świata Hafthora Bjornssona w martwym ciągu [WIDEO]
InspiracjeNewsySport

Nieoficjalny rekord świata Hafthora Bjornssona w martwym ciągu [WIDEO]

Hafthor Bjornsson to sportowiec, który wie, jak skutecznie zwiększyć swoją siłę. Najsilniejszy człowiek świata cały czas jeszcze bardziej próbował podnieść poprzeczkę. W końcu udało mu się dokonać tego, co wręcz niemożliwe. Na takie wyniki pracuje się latami, sumiennie trenując, stopniowo zwiększając wydolność i PR.

Nie tylko rekord, ale i fenomen w mediach społecznościowych

Podczas jednego z treningów udało mu się jednak nie tylko pobić swój PR, ale ustanowić nieoficjalny rekord świata w martwym ciągu na 1058 lb, czyli 480 kg. Radość jego ekipy w siłowni była ogromna. Wideo Bjornssona na ten moment ma ponad 750 tysięcy wyświetleń.

Reakcje społeczności

Nie tylko jego ekipa trenująca, ale i cała społeczność internetowa była pod wrażeniem. Komentarze i lajki spływały z każdej strony, a filmik z rekordem zaczął być udostępniany na różnych forach i portalach społecznościowych.

Porównanie z innymi rekordami

Co ciekawe, Islandczyk podnosząc sztangę ważącą 501 kg, o 1 kg poprawił wcześniejszy rekord świata w martwym ciągu należący do innego strongmana Eddiego Halla. To pokazuje, jak zacięta jest rywalizacja w tej dyscyplinie.

Kontrowersje i pytania etyczne

Osiągnięcie takiego wyniku w martwym ciągu zawsze rodzi pytania o możliwe użycie substancji dopingujących. Bjornsson jednak zawsze był otwarty na testy i kontrole, co dodatkowo podnosi jego wiarygodność w oczach publiczności.

Podsumowanie

Nieoficjalny rekord świata Hafthora Bjornssona w martwym ciągu to nie tylko dowód na jego niebywałą siłę, ale również na umiejętność zjednywania sobie fanów i budowania wizerunku w mediach społecznościowych. Jego osiągnięcie podnosi poprzeczkę dla innych sportowców i stawia pytania o granice ludzkich możliwości. Czy ktoś jest w stanie pobić ten rekord w najbliższym czasie? Jakie są etyczne i zdrowotne aspekty takich wyczynów? To pytania, które pozostają otwarte.

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wspólna pasja

Witaj na kulturystyka-online.pl - Twoim źródle wiedzy o kulturystyce, zdrowym stylu życia i treningach. Nasza pasja do sportu i zdrowego trybu życia skłoniła nas do stworzenia tej platformy, aby dzielić się z Wami naszym doświadczeniem, wiedzą i inspiracją. Dążymy do tego, aby każdy odwiedzający naszą stronę mógł znaleźć odpowiedzi na swoje pytania, czerpać motywację do działania i rozwijać się w kierunku swoich celów. Dołącz do naszej społeczności i razem dążmy do lepszego jutra w świecie kulturystyki!

Kategorie

Aktywność16
Fitness3
Inspiracje8
Kulturystyka48
Newsy31

Powiązane artykuły

Ketoza na siłowni – jak efektywnie łączyć dietę ketogeniczną i ćwiczenia?

Dieta ketogeniczna, popularna strategia odżywiania skupiająca się na wysokim spożyciu tłuszczów i...

Kobiety a trening siłowy

Trening siłowy, często kojarzony głównie z mężczyznami, zyskuje coraz większą popularność wśród...

Co pić podczas treningu? – poznaj zasady nawadniania

Nawadnianie organizmu podczas treningu to kluczowy element każdej aktywności fizycznej. Prawidłowe picie...

Zasady odpoczynku i regeneracji w kulturystyce

Kulturystyka to nie tylko ciężkie treningi i dieta. To także umiejętność słuchania...