Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Odżywianie i dieta
stare 02-01-2012, 21:49
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Niedowaga, a budowanie masy mięśniowej.

Witam,
policzyłam swoje BMI = 18,7 i okazuje się, że mam niedowagę, a w ostatnim roku przytyłam prawie 10kg.
Mam 170cm wzrostu, 54kg i 30lat. Od miesiąca ćwiczę pół godziny dziennie i staram się" właściwie" odżywiać, jednak cały czas mam wrażenie, że to nie jest dobry początek i nie mam wystarczającej wiedzy na ten temat. Czytam artykuły na forach oglądam filmiki, ale nie znalazłam tego jak zacząć dbać o siebie właściwie bez popełniania błędów.

Jestem szczupła (mięśnie jak u komara), mam tylko trochę za bardzo otłuszczony brzuch i mam dosyć już patyczkowatych rąk i nóg (aczkolwiek podobno bardzo zgrabnych). Potrzebuję pomocy bo nie wiem od czego zacząć żeby zbudować sobie mięśnie, tak aby czegoś nie popsuć ?

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź

Pozdrawiam!
kingakeen jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-2012, 11:48
Moderator
Super Expert

Podziękował: 10
Dostał 51 razy "Dzięki" w 47 postach
Domyślnie Odp: Niedowaga, a budowanie masy mięśniowej.

..starasz się właściwie odżywiać ..co masz konkretnie na myśli ..jak to wygląda u ciebie w ciągu dnia ..i co to za ćw w 30 min ?????

nie sugeruj sie BMI ....bo ja mam dużą nadwagę względem niego .....hehehe.........a jakoś tego nie widać ...
geloo83 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-01-2012, 07:42
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach

właściwie odżywiać to znaczy (czyli od jakiegoś miesiąca) jeść dużo warzyw, ryby, kurczaka, gotowane na parze, jogurty, sałatki, surówki, ryż, chleb żytni pełnoziarnisty, orzechy, słonecznik, piję dużo wody, unikam cukru i słodyczy, z owoców głównie banany i jabłka. Niestety nie wiem w jakich ilościach, muszę kupić sobie chyba jakąś wagę, żeby móc liczyć kalorie. W każdym razie, jem tyle ile mogę, a i tak ciągle bym coś jadła. Pewnie powinnam to dokładnie policzyć.... liczyłam zapotrzebowanie dzienne i wyszło mi coś takiego:

1848kcal

12% z 1848 kcal = 221 kcal [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
221kcal :4kcal/g = 55,44 g [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] na dobę

58% z 1848 kcal = 1071 kcal węglowodanów
1071kcal : 4kcal/g = 267g. węglowodanów na dobę

30% z 1848 = 554kcal tłuszczów
554kcal : 9kcal/g = 61g. tłuszczów na dobę

a Ćwiczenia, które wykonuję są tutaj:
8minut dziennie na mięśnie brzucha
8minut dziennie mięśnie pośladków
8minut dziennie mięśnie nóg
8minut dziennie mięśnie ramion

dobrze mi się ćwiczy z tym panem chociaż jest z 1994roku. Poza tym mój były chłopak też ćwiczył w ten sposób i z pulchnego ważącego 110kilo przy wzroście 170 w ciągu kilku miesięcy zaczął wyglądać naprawdę dobrze, pokazały się mięśnie, on ćwiczył chyba z coraz większym obciążeniem... wiem, ze to bardzo skomplikowany proces, ale zależy mi na tym, żeby się w to wgryźć i zacząć wyglądać nie jak kulturystka, ale chociaż coś bliżej dziewczyn z konkursów fitmodels.

będę wdzięczna za odpowiedź.
kingakeen jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-01-2012, 11:46
Moderator
Super Expert

Podziękował: 10
Dostał 51 razy "Dzięki" w 47 postach

55,4 g [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] na dobę to nieporozumienia .....policz sobie 1,5g na gk masy ciała to się przekonasz ile ci wyjdzie ...chyba że ćw. naprawdę ciężko i chcesz już na maxa podkrecić metabolizm to 2,2g białka na kg masy ciała podzielona na 5 -6 posiłków zrobi swoje ....

nie wiem na jakiej podstawie robiłaś to procentowa wyliczanie kcal ...bo jest jak dla mnie kompletnie błędne ....bo tłuszczów np . jesz więcej niż powinnać zazwyczaj przyjmuje się wartość 0,6-1g na kg masy ciała ......to ci nawet 50g nie wyjdzie a ty masz ponad 60g ....to samo węgli ...jesli ma być redukcja to 2,5g węgli na kg masy ciała ci wystarczy ....

co do ćw. spoczko mogą być ..ale ja ci polec coś lepszego i bardziej na czasie jeśli chcesz męczyć się w domciu ...

dużo świetnych ćw. ....na prawdę warto przejrzeć filmiki z ZUZANĄ .....
geloo83 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania