Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Odżywianie i dieta
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 18-10-2012, 19:56
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 9
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Moja nowa dieta- do oceny.

Witam. Trenuję już 3 miesiące. Od poniedziałku chciałbym przejść na dietę która sobie sam ułożyłem. Mam 17lat 183cm waga 86kg.
Zapotrzebowanie kaloryczne liczyłem z tej strony [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] . Zaznaczyłem umiarkowana aktywność(ćwiczę tylko na siłowni nic więcej). Chcę do końca zimy dietę na masę a później redukcja- pod koniec zimy.

Współczynnik BMR 2049.88
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3177.31
Węglowodany 55% 1747.52kcal = 436.88gram
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] 15%% 476.6kcal = 119.15gram
Tluszcz 30% 953.19kcal = 105.91gram

Dieta:

1 posiłek 6:30 KALORIE: 800 , BIAŁKO: 30G WĘGLE: 90G TŁUSZCZE: 27G)
-2 całe jaja-175 kalorii, 12g [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] ,10g tłuszczy.
-grahamka 100g - 200 kalorii,7g białka,40g węgli,1g tłuszczy
-100g płatki owsiane-360kalorii, 13g białka,50g węgli,7g tłuszczy.
- łyżka oliwy z oliwek 10g- 80 kalorii , 9g tłuszczy
-10g masła orzechowego- 6 g tłuszczu.

2 posiłek 9:30 ( nie wiem ile kalorii będzie mieć szynka , białka , tłuszczy i węgli więc zostawiam.)
-grahamka 100g - 200 kalorii,7g białka,40g węgli,1g tłuszczy
z szynką- tutaj nie wiem ile to będzie kalorii ponieważ nie znam nazw .Może polecacie jakąś dobrą szynkę?
-10g masła orzechowego ( 6g tłuszczy)

3 posiłek 12:30
-to samo co w 2 posiłku

4 posiłek 15:30 ( przed treningowy) (KALORIE: 680, BIAŁKO: 44G WĘGLE: 88G , TŁUSZCZE:3,5G)
-130 g makaronu razowego-460 kalorii, 19g białka, 88g węgli , 1,5g tłuszczy +WARZYWA
-100g kurczaka-120 kalorii , 25g białka, 2g tłuszczy

5 posiłek ( po treningowy) (KALORIE: 680, BIAŁKO: 44G WĘGLE: 88G , TŁUSZCZE:3,5G)
to samo co w 4.

6 posiłek
-100g chleba wieloziarnistego- 200 kalorii, 9g białka, 30g węgli, 4g tłuszczy + WARZYWA
- szynka lub twarożek
- 1 łyżka oliwy z oliwek 10g - 80 kalorii , 9 g tłuszczu

7 posiłek ( KALORIE: 300, BIAŁKO: 25G, TŁUSZCZE: 9,7G
-ser chudy 150g - 140 kalorii, 25g białka, 5g węgli , 0,7g tłuszczy +WARZYWA
- 2 łyżki oliwy z oliwek 20g- 160 kalorii , 18g tłuszczy

Całość z diety: kalorie: 3140 ( licząc bez szynki w 2 i 3 i 6 posiłku więc dojdzie jeszcze troche kalorii).
białko : 166g ( nie licząc szynki w 2 , 3 , 6 posiłku, więc dojdzie sporo wydaje mi się . )
węgle : 375g
tłuszcze: 77g

Prosił bym o rady czy coś wywalić/zmienić/dodać. Z taką dietą daje jeszcze rade pieniężnie bo jak ktoś napisze że mam 4 razy dziennie kurczaka to nie wyrobie.
mrsjak jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
BODY ATTACK SOSY ZERO
stare 18-10-2012, 20:30
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 0
Dostał 4 razy "Dzięki" w 4 postach
Domyślnie Odp: Moja nowa dieta- do oceny.

chyba za duzo posilkow bo mam wrazenie ze za malo spisz, a sen to regeneracja i jest bardzo wazny, niestety te kanapki w srodku dnai z wedlina nie dadza Ci za wiele bialka :/
budda jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-10-2012, 20:36
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 8
Dostał 210 razy "Dzięki" w 209 postach

[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] liczysz tylko pełnowartościowe,czyli z mięsa,ryb,jajek. Nie wliczasz [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] z płatków owsianych,chleba itp. To samo tłuszcz - orzechy,oliwa z oliwek i z żółtek jeśli je wcinasz. Warzyw możesz jeść sporo, z nich kalorii się nie wlicza.
kulfon jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-2012, 10:38
klk
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 14

No tak powiedzie mi co bedzie najlepszym rozwiazaniem do chleba? Bo tez mam taki problem
klk jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-2012, 11:50
Użytkownik
Super Expert

Mozesz wciagnac do tego np. puszke tunczyka.
Generalnie to tego bialka u ciebie za duzo nie ma. Zrob tak zeby bylo tego bialka (pelnowartosciowego !) z 2,2g na kilogram masy. 5-6g/kg masy wegli a reszte kalorii dobij z tluszczu. 1gram bialka to 4kcal, 1g wegli tez, 1g tluszczu to 9kcal. Rozdzielasz to na 6 posilkow. Wegle mozesz podzelic na 5 jesli masz sklonnosci do tycia i na ostatni posilek wegli juz nie wciagasz. Tak mozesz jesc w dni nietreningowe. W dzien treningowy dorzuc do tego zaraz po treningu np. 100g ryzu + 150 piersi z kurczaka/ryba/badz izolat bialka.

Ostatnio edytowane przez kulfon ; 19-10-2012 o 12:04
kulfon jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-2012, 14:12
Użytkownik
Nowicjusz

Pozmieniałem trochę w diecie. Moje pytanie czy do śniadania opłaca się dać płatki owsiane?

1. 3 Całe jajka, grahamka + tłuszcze(oliwa)
2. Gainer Mass Activator i grahamka z szynką.
3. 130g makaronu z 100g kurczaka( przed treningowy)+warzywa
4. to samo co w 3 ( po treningowy)+warzywa
5. 150g sera chudego + dużo tłuszczy( orzechy)

Czy dodać jeszcze jakiś posiłek ? po posiłku po treningowym jestem już strasznie najedzony, ostatni posiłek jem 30minut przed spaniem. Z góry dziękuje.
mrsjak jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-2012, 14:30
Użytkownik
Dobry paker

Dostał 23 razy "Dzięki" w 21 postach

płatki owsiane to dla mnie podstawa na śniadanie jeszcze mozesz do nich dodać 30g [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] 5 posiłkow wystarczy

Ostatnio edytowane przez tommq ; 19-10-2012 o 14:41
tommq jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-2012, 14:36
Użytkownik
Nowicjusz

To dodam 100g płatków na śniadanie a resztę zostawię tak i zobaczę jak to będzie. Zaczynam od poniedziałku . Dziękuje Wam za pomoc.
mrsjak jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-2012, 14:46
Użytkownik
Super Expert

W sniadaniu masz za malo bialka. Zjedz dwa cale jaja + 6-7bialek do tego. Oliwa ci nie jest potrzebna do tego moim zdaniem. Mozesz np. wymieszac 100g platkow owsianych 2cale jajka 6-7bialek + 20-30g rodzynek i jak ewentualnie chcesz podbic kalorie to dorzuc troche orzechow do tego. Dajesz to na patelnie po kilka minut na kazda strone i masz smaczny omlet. Tego gainera tez bym wywalil. Lepiej zainwestowac w dobre bialko. Gainera zrobisz sobie sam w domu. Wystarczy odzywka bialkowa+platki owsiane+orzechy/maslo orzechowe. Masz w ten sposob dobrego gainera a nie jakas chemiczna skladanke. Takie moje zdanie.
kulfon jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-2012, 16:41
Użytkownik
Expert

Podziękował: 25
Dostał 70 razy "Dzięki" w 66 postach

Chciałbym zaznaczyć cos ważnego. Mianowicie chodzi o to że te 3177 kalorii to twoje zapotrzebowanie aby UTRZYMAĆ WAGĘ. Jeżeli chcesz nabrać masy musisz jeść WIĘCEJ niż to. Zakładając oczywiście że informacje w tym kalkulatorze są prawidłowe.

Nie zgadzam się z kulfonem jeżeli chodzi o ilość [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] które ci zaleca. Zaznaczmy tutaj że nie jesteśmy (większość z nas przynajmniej) zawodowymi kulturystami którzy wspomagają się sterydami. Sterydy w znacznym stopniu zwiększają synteze białek, więc dla tych ktorzy je używają jedzenie więcej protein ma sens. Dla zwykłych śmiertelników zbyt duża ilość protein obciąża niepotrzebnie układ pokarmowy i wątrobę, zakwasza organizm, po czym kończy swoją przygodę w WC po porannej wizycie w toalecie. Zaznaczmy, że w stu gramach płatków owsianych jest już około 11stu gram białka. Jest to [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] NIEPEŁNOWARTOŚCIOWE, więc mozna do tego dorzucić z jedno lub dwa jaja, ale więcej to już przesada i wyjdzie po prostu drugim koncem zamiast skonczyć w bicku. Pewnie niektórzy mnie za tą wypowiedź zlinczują, ale taka jest prawda i nie ma się co oszukiwać. Tak na boku dorzucę jeszcze że jaja je się w całości, a nie same białka.

Jeżeli chcesz mieć większą pewność co do poprawności tego kalkulatora który znalazłeś, to poszukaj jeszcze ze dwa lub trzy podobne i zobacz co ci powiedzą. Wymaga to odrobinę więcej pracy, ale nasze ciało jest swiątynią i na to zasługuje

I ostatnia rzecz: jeżeli w końcu ustalisz, że w dany dzień powinieneś zjeść przykładowo 120g białka i rozdzielisz to na kilka posiłków, to nie ma to większego znaczenia że podczas jedzenia kanapki z szynką masz mało białka. Jeżeli w cały dzień zjesz odpowiednią ilość w kilku posiłkach to wszystko jest okej
Mathy-C jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania