BODY ATTACK SOSY ZERO

Matt Kroc jest bardziej mężczyzną niż ty

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 18. Listopad 2010 Dodane przez: Marta
W książce "Wszyscy ludzie prezydenta" napisane było, że G. Gordon Liddy, supermózg stojący za aferą Watergate podczas imprez lubił trzymać dłoń nad ogniem świec. Robił to tak długo aż jego skóra zaczynała się palić. Zapytany dlaczego to robi odpowiadał, że „istotą tego tricku jest kompletny brak zainteresowania tym co aktualnie dzieje się z ręką.”

Obok Matta Kroczaleskiego, Liddy jest tylko snobem, sknerą i śmieciem. Tricki Matta są obrazem psychicznej wytrzymałości. Jeżeli będziemy je określać w ten sposób to mogą Ciebie albo inspirować albo wręcz przeciwnie, staną się czymś czego będziesz unikał.

Matt to człowiek który potrafi wciskać w swoją rękę gwoździe, robić przysiady z obciążeniem ponad 400 kilogramowym albo śmiać się kiedy podczas podnoszenia ciężarów z jego nosa zaczyna lecieć krew. Jego siła jest legendarna.

Jednak Kroc nie jest tylko powerlifterem. Pomimo tego, że niedawno brał udział w mistrzostwach kulturystycznych nie specjalizuje się w tej dziedzinie sportu a nawet nie jest kulturystą. Uczestnictwo w tych mistrzostwach potraktował jako kolejne wyzwanie. Matt to na pewno nie głupi człowiek, nie jest szaleńcem ani hardcorem. W rzeczywistości nienawidzi on takiego etykietowania swojej osoby.

Żyje według kodu który prowadzi go do niezwykłych rzeczy.

Moim zadaniem jest złamanie tego kodu, poznanie jego genezy. Chce się dowiedzieć w jaki sposób działa ten kod.

Start z kijem i cementem

Matt ma 6 lat i trenuje ciężarkami swojego taty które wypełnione są cementem. Na tylnej werandzie, mieszczącego się na skraju lasu, w stanie Michigan starego, zniszczonego campingu należącego do jego rodziców, Matt zaczyna swoją przygodę z treningiem. Właściwie to nie wolno mu chodzić w tamto miejsce ale jak widać było odwrotnie. Młody Matt zabiera się za trening 4,5 kilkogramową krótką hantlom którą wykonuje w jak najkrótszym czasie 100 powtórzeń. Potem po ciuchu wraca z powrotem do campingu ale już z napompowanymi rękami. Trzyma się jak najbliżej ściany bo jeden niewłaściwy krok i wyląduje na ziemi przerywając słabą podłogę w campingu. Kilka lat później Matt buduje swoje pierwsze hantle. Zrobił je z butelek od mleka które wypełnił piaskiem. Długiego kija używa jako długiej hantli i trenuje z ławce zbudowanej z deski i dwóch cegieł.

„Od tego czasu nigdy dłużej niż tydzień nie pauzowałem z treningiem (…) tak naprawdę to nie wiem jak to jest nie trenować.”

Czego nauczy Nas ciemność?

Dla małego dziecka przebywanie w środku nocy w ciemnym lesie jest czymś przerażającym. Kojoty, dziwne odgłosy zwierząt, szmery, trzaski potrafią sprawić, że nasza wyobraźnia zacznie snuć niesamowite, straszne historie.

Matt brał krzesło i siadał na nim poza domem kiedy nastawała noc. Robił to codziennie przez wiele tygodni. Chciał w ten sposób przyzwyczaić się i poznać otaczające go odgłosy nocy. Jego oczy dostosowały się do zupełniej ciemności. Potrafił w ten sposób spędzać całe godziny. Kroc uważa, że:

„strach może nas hamować. Trzeba stawić czoło temu czego się biomy aż stanie się to normalne.”

Prawdziwa kontrola umysłu

W szkole wyższej Matt ważył tylko 118 kg. Każdy w
...
Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Muscle Zone - Z kodem "KULT-B7" teraz wszystko 7% taniej!!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz Instagram