Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Odżywianie i dieta
stare 04-06-2014, 09:35
Ben
Boss
Super Expert

Podziękował: 128
Dostał 333 razy "Dzięki" w 230 postach
Domyślnie Jak ucinanie tłuszczy u kobiet podczas diety może prowadzić do śmierci

Chciałbym wam w skrócie przedstawić BARDZO BARDZO ważny temat a jest to skracanie tłuszczy szczególnie u kobiet do samego zera - ta praktyka niestety może doprowadzić do śmierci zawodniczki.

Myślicie ze żartuje - wcale nie bo dzieje się to akurat w praktyce.

Temat jest skomplikowany, dlatego w skrócie. Obserwuje ze nadal są trenerzy w PL, którzy u kobiet już na długi czas przed mistrzostwami odstawiają tłuszcze - nie chce mi się w to nawet wieżyc ale okay.

Wiec jest tak, na malej ilości kalorii i węgli mamy i tak jakby to powiedzieć stan alarmowy w body i ciało chce tylko jedno: wyhamować metabolizm ile się da.

Leptyna i grelina i tak szaleją a do tego jeszcze nagle zostaje ucięty najważniejszy budulec dużo hormonów (np Testo itd.) a jest to tłuszcz.

Bez tłuszczy ciało NIE POTRAFI utrzymać zbilansowanej ilości hormonów a jest to dlatego taka niefajna sprawa ponieważ cały system jest z sobą powiązany.

Co ciekawe i można to na całym świecie a szczególnie u kobiet obserwować: Atletka X bierze Oxandrolon oraz T3 oraz GH i przez to wyrównuje tak jakby rożne braki które powstają przez deficyt kalorii oraz tłuszczy - np. mimo wysokiego poziomu kortyzolu nie wpadamy w katabolizm ponieważ Oxa jest anaboliczny.

Przez za małą ilość węgli zakłócona przemiana prohormonu T4 w T3 tez jest przez większość atletów wyrównywana przez egzogenny T3.

Już ten stan bez tłuszczy i na malej ilości węgli jest bardzo niebezpieczny, lecz większość atletek nie wie co się dzieje, oznaki jak ciągłe zmęczenie itp. są ignorowane bo "w końcu jestem na diecie".

Naprawdę źłe robi się PO mistrzostwach, kiedy atletka próbuje wrócić do normalnej diety oraz nie bierze już T3 i Oxy.

Można o tym już co nieco poczytać pod nazwa "Metabolic Damage" - ciało jest w fatalnym stanie i teraz atletka to zauważa, ekstremalne "ciągniecie" wody, problemy z nerkami i wątrobą oraz oczywiście niedoczynność tarczycy.

Większość atletów ale przede wszystkim atletek mają wtedy przed sobą długi okres biegania od doktora do doktora i nikt sobie z tym nie radzi. Przeważnie zostaje niedoczynność tarczycy na całe życie a wyrównanie gospodarki hormonalnej wtedy trwa nawet rok i dłużej.

Wiec ostrzegam wszystkie atletki przed redukcja tłuszczy do zero przez dłuższy okres, nie wiem jak w roku 2014 można takie coś robić, nie chce nikogo obrażać, ale jest to po prostu nieodpowiedzialne i może się skończyć śmiercią: jak już nerki nie chcą, a retencja wody jest ekstremalna i system limfatyczny stoi to każda mała infekcja oznacza koniec.

To chciałem powiedzieć, bo akurat znam jeden taki przypadek, który obserwowałem z boku i jestem w szoku jakie problemy mogą się ciągnąć za taką drobnostką, przyznam się ze pomimo moich 15 lat w businessie nigdy nie zająłem się tym tematem i proszę trenerów, którzy swoim atletką tak ucinają tłuszcze o doczytanie tematu.

Jeśli ktoś przeżył taki "Metabolic Damage" i chce się tym tu podzielić lub ma coś do dodania, to zapraszam do komentowania, tym bardziej ze to nie mój temat.

Nie pisze dobrze po polsku...

Ben jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-2014, 12:00
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 1
Dostał 3 razy "Dzięki" w 3 postach
Domyślnie Odp: Jak ucinanie tłuszczy u kobiet podczas diety może prowadzić do śmierci

mądre info oby więcej takich było na forum
nopain86 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-2014, 18:09
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 5
Dostał 12 razy "Dzięki" w 12 postach
Domyślnie Odp: Jak ucinanie tłuszczy u kobiet podczas diety może prowadzić do śmierci

Ja na swoim przykładzie mogę potwierdzić, że brak tłuszczu bądź jego małe ilości źle wpływają na układ hormonalny u kobiety. 2 lata temu zaczęłam odchudzanie, obcięłam węgle i tłuszcze, do tego długie cardio (insanity) , schudłam 10 kg ale pozbyłam się tez okresu. Jadłam wtedy ok 15 g tłuszczu dziennie, (więc jak na kobietę to niewiele). Później trochę się ogarnęłam, zaczęłam się racjonalniej odżywiać (tłuszcze zwiększyłam do 1g na kg masy), zaczęłam trening siłowy. Okres wrócił po 8 miesiącach od wprowadzenia zmian, ale nadal nie jest regularny. Teraz zjadam 0,9g tłuszczu na kg masy i obserwuję co się dzieje. Ogólnie to mam jakąś blokadę psychiczną przed zwiększaniem spożycia tłuszczów.. boję się że przez to spowolni mi się metabolizm.
Atqa jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-2014, 13:33
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 3
Dostał 11 razy "Dzięki" w 11 postach

Co do niebezpieczeństw związanych z ostrym cięciem tłuszczy tyczą się one nie tylko kobiet ale również mężczyzn. Krytycznie niskie ilości tłuszczu upośledzają naszą gospodarkę hormonalną którą trudno potem "naprawić" oraz im niżej trzymamy tłuszcze tym częściej możemy zauważyć częste huśtawki nastroju . Poza tym przez brak tłuszczy w diecie nie jesteśmy w stanie przyswoić witamin A, D, E i K a jak wiadomo te [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] są dla nas dość istotne szczególnie D i K która jest odpowiedzialna za krzepnięcie krwi.
arcysko96 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania