Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Ogólne dyskusje na temat Kulturystyki
stare 14-01-2013, 15:24
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie HIIT oraz soja ...

Witam serdecznie tak jak w tytule serdecznie prosze o pomoc w nastepujacych tematach ktore dosyc mocno mnie nurtuja ...
1.Przede wszystkim bialko sojowe :
Rozne teorie slyszalem ale bardzo czesto odp iz mozliwy jest wzrost wydzielania hormonow zenskich przyczyniajacych sie do ginekomastii
bialko przyjmuje jako uzupelnienie diety poniewaz wiekszosc bialka jakie dostarczam jest pochodzenia zwierzecego ....

2.co myslicie o treningu HIIT : High Intensity Interval Training po treningu na silownii ??czy jest to dobra opcja jezeli zalezy mi na zejsciu ponizej 10 % tkanki tluszczowej (obecnie 13,1) jednak nie chcialbym tracic zbyt duzej ilosci masy miesniowej ...
Robilem interwaly przez 6 dni w tyg ale troszeczke mi sie juz znudzily i chialbym postawic na cos fajniejszego ...poziom tkanki tluszczowej w szczytowej formie od ktorej zaczynalem 23,8

Serdecznie prosze o udzielenie fachowej rady ..
Pozdrawiam
KORDIL jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-2013, 16:36
Użytkownik
Nowicjusz

Domyślnie Odp: HIIT oraz soja ...

mowa o ilosci 60 g bialka sojowego dziennie przy spozyciu 3 g/kg przy wadze 92
KORDIL jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-2013, 20:30
Użytkownik
Expert

Podziękował: 25
Dostał 70 razy "Dzięki" w 66 postach

Pewne [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] w soji, nie pamiętam już jak dokładnie się nazywa, ma właściwości podobne do estrogenu, powoduje wzrost poziomu estrogenu u mężczyzny i spadek poziomu testosteronu. Straszne, nie? Jednak musiałbyś sporo tego [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] zjeść aby cokolwiek z tych efektów zauważyć.

Badania wskazują że dzienne spożywanie odpowiedniej ilości białka sojowego nie przynosi mężczyznom żadnych skutków ubocznych, a działa wręcz bardzo prozdrowotnie. Tak się akurat składa że to samo białko które może być tak diabelsko złe, jest także bardzo silnym i zdrowym aktyoksydantem.

Czy 60g na twoją wagę to sporo, tego nie wiem, wydaje mi się że może być trochę za dużo.

Ogólnie uważam, że 3g białka na kg masy ciała to jednak trochę za dużo. Jesteś na masie czy na redukcji? Używasz koksu czy jedziesz naturalnie?
Mathy-C jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-2013, 22:19
Użytkownik
Nowicjusz

jestem w trakcie spalania tkanki tluszczowej ...
jade tak od paru mc ... bialko, [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] ,witaminki, [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] no-xplode,thermo speed
zaczynalem przy wadze 97 kg -23 % tluszczu 79 kg masy miesniowej
teraz mi wyszlo 13 % tkanki tluszczowej 84 kg masy miesniowej przy wadze 91 ,,,,,,tkanka kostna o prawie 1 kg do przodu co mnie bardoz zdziwilo ....
jade naturalnie 3 g /kg bialko ,,,,,1,5 g/kg wegle ,,,,,,,0,5 g/kg tluszcze
wiesz co wg mnie 60 kg dziennie jezeli spozywam ok 250 +/- to jest tylko 25 % okolo wiec nie tak duzo ...
narazie nie mam zadnych skutkow ubocznych stosowania sojowego a poziom testosteronu wzrosl znaczaco w porownaniu przed zejsciem z masy ...

jedyny problem moj to narazie ze mam bardzo trudno nawodnic organizm gdyz poziom wody na dzien dzisiejszy wynosi 42 %
KORDIL jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-01-2013, 06:24
Użytkownik
Expert

Podziękował: 25
Dostał 70 razy "Dzięki" w 66 postach

No to widzisz, nie ma niczego niepokojącego, więc z sojowym dalej jedziesz.

Jak już mówiłem, masz bardzo dużo [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] (specjaliści sportowi zalecają kulturystą 1,8g na kg masy ciała), bardzo mało węgli i mało tłuszczy. Ale działa. Jeżeli chcesz to możesz spróbować dodać trochę zdrowych tłuszczy. Biorą one udział w wielu procesach metabolicznych i mogą nawet przyspieszyć spalanie. Oczywiście jest to jedynie propozycja, zrobisz jak uważasz.

Co do wody to jest to niemal niemożliwe abyś miał tak niski poziom, bo już byś w najlepszym przypadku wylądował w szpitalu ze skrajnym odwodnieniem. W jaki sposób mierzyłeś?
Mathy-C jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-01-2013, 06:46
Użytkownik
Nowicjusz

Kupiłem sobie wagę tech meda do pomiaru ...jest to dosyć dziwne dla mnie gdyż pije ok 4 l wody dziennie a i tak mam uczuciesuchosci.
jeszcze jedno pytanko robiłem badania na toksycznosc wątroby i jest wsio ok ale nerka mnie ttoszke zaczyna boleć możliwe że nagle zbyt duży wzrost [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] ..
kiedyś miałem problemy z nerka jak mając 91 kg 15 lat schudlem do 60 kg w 1,5 mc nic praktycznie nie jadłem i nie piłem ale takie nieodpowiedzialne zachowanie mam już za sobą
KORDIL jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania