Gymshark wart 5 miliardów złotych!

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 24. Sierpień 2020 Dodane przez: KO Team

Firma produkująca odzież sportową Gymshark osiąga wartość rynkową prawie 5 miliardów złotych. General Atlantic, globalny inwestor finansowy, który zapewnia kapitał i wsparcie strategiczne dla firm o dużym potencjale wzrostu, przejmuje 21 proc. udziałów.

Dzięki nowemu budżetowi Gymshark chce stać się najpopularniejszą marką fitness w Wielkiej Brytanii. Prezes Ben Francis wyjaśnia, że mocno wierzy, że Gymshark ma potencjał, aby stać się tym w Wielkiej Brytanii, czym Nike jest dla USA i Adidas dla Niemiec. Aby móc to urzeczywistnić, konieczne było wejście i inwestycje General Atlantic.

Jego firma osiągnęła status jednorożca już osiem lat po jej założeniu. Firma, która została założona w 2012 roku w garażu jego rodziców w Birmingham, wchodzila juz wczesniej w strategiczne partnerstwa, które pomogły jej osiągnąć wycenę rynkową przekraczającą miliard funtów brytyjskich.

Założyciel Gymshark widzi dalszy potencjał przede wszystkim w Ameryce Północnej, która już teraz jest najważniejszym rynkiem dla angielskiego producenta. Aby rozszerzyć swoją globalną obecność i zapewnić, że Gymshark stanie się jedną z największych firm w branży fitness o jeszcze wyższej wartości rynkowej, 28-latek nie może się doczekać współpracy z General Atlantic. Nie mniej przekonany i optymistyczny jest CEO General Atlantic Gabriel Caillaux, który wierzy w marzenie młodego Brytyjczyka.

Od 2015 brytyjska marka rozwija się bardzo dynamicznie, między innymi dzięki intensywnym działaniom w mediach społecznościowych. Dziś jej trzy kanały na Instagramie mają około 8,5 miliona obserwujących. Roczny obrót firmy wynosi około 250 milionów funtów, czyli około 1,2 miliarda złotych.

Sprzedaż Gymshark rosła szybciej od stycznia do marca 2020 r. niż we wszystkich poprzednich kwartałach. Bliskość firmy do jej społeczności i zespołu wyraźnie się opłaca. To połączenie było utrzymywane podczas lockdownu, trenerzy personalni mogli oferować wirtualne, płatne kursy za pośrednictwem platformy Gymshark.


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
OURA LABS - Według nas najlepsze witaminy w Polsce stworzone by BEN TELLS - 7% OFF KOD "BEN"..
LUNA PHARM - 100% pewne PEPTYDY i SARMY - 7% OFF KOD "BEN".
Muscle Zone - 7% OFF KOD "BEN".

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz Instagram

Komentarze do artykułu: Gymshark wart 5 miliardów złotych!

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin