Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > RÓŻNE > Offtopic
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 25-11-2010, 16:54
Użytkownik
Expert

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Emancypacja kobiet i równouprawnienie

Co o tym sądzicie?
Ja uważam, że to dobrze, że mamy prawo do głosowania i podejmowania pracy. Ale osobiście nie podoba mi równouprawnienie. Przez nie zanika zasada, że kobiet się nie bije i traktuje z szacunkiem. Myślę, że spowodowało ono zanik zwyczajów takich jak całowanie w rękę czy otwieranie drzwi, a to poprowadziło do tego, że w kwestii społecznej mężczyźni traktują nas tak samo, jak mężczyzn. A to moim zdaniem niedobrze, ponieważ trzeba przyznać, że kobiety mają mniejszą siłę fizyczną. Nie wyobrażam sobie społeczeństwa wychowanego przez facetów. Oczywiście, są wybitne wyjątki potwierdzające regułę, ale mężczyzna nie wychowa dziecka tak samo, jak zrobi to kobieta. Ja nie jestem szczególnie nowoczesna i widzę rzeczy, których dziewczynom robić nie wypada. Np. nienawidzę widoku przeklinającej dziewczyny, jarającej szluga. Dziewczyn chodzących na ustawki nie zrozumiem. Chłopaków jeszcze jak Cię mogę, oni mają pierwotnie inny umysł, co potwierdziło już wiele badań naukowych. Jest jedna rzecz, której nie mogę znieść... Jak dziewczyny nazywają siebie "sukami", są dumne z tego, że są rozwiązłe i wulgarne, mają to za swoją siłę... Feministki (nie wiem, czy są na tym forum takowe) pewnie napiszą, że jestem seksistką. Ja powiem- tak, jestem seksistką. Bo to my rodzimy dzieci, zapewniamy facetom dom, mamy ciężej w życiu. Należy nam się ogromny szacunek! Dlaczego w dzisiejszych czasach się o tym zapomina, a szczególnie zapominają o tym mężczyźni? Dlaczego niezwykle pro-kobiece feministki nie są dumne ze swojej płciowości i nie przywiązują do niej wagi?
Piateczka jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-2010, 18:06
Użytkownik
Super Expert

Domyślnie RE: Emancypacja kobiet i równouprawnienie

O, dzisiaj miałam trochę na ten temat na polskim - tak a propos pozytywizmu i jego głównych idei.

Nie zgadzam się zupełnie z tym, co napisałaś, ale cóż, każdy ma prawo do swojego zdania. Nie zgadzam się np. z tym, że nie traktuje się teraz kobiet z szacunkiem. Myślę, że zależy to zarówno od mężczyzny, jak i kobiety. Jeżeli kobieta traktuje siebie z godnością, nie nazywa samej siebie 'suką' (akurat tego też nie lubię - śmieszą mnie takie dziewczyny, a takich jest dosyć sporo), to i mężczyzna będzie ją traktował jak damę. Oczywiście, jeżeli mówimy o dobrze wychowanym facecie, który ma wpojone pewne zasady.
Cytat:
Nie wyobrażam sobie społeczeństwa wychowanego przez facetów.
Zaś ja nie wyobrażam sobie społeczeństwa wychowanego przez tylko jedną płeć, bez względu na to, czy będą to mężczyźni, czy kobiety.

Bardzo chwalę emancypację kobiet w XIX wieku; dzięki temu kobiety mogą normalnie wykonywać zawód oraz kształcić się. A dzisiejsze feministki... No cóż, bardzo często przesadzają. W wielu przypadkach po prostu mnie irytują.

SisterMorphine jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-2010, 18:10
Użytkownik
Expert

Zgodzę się z Tobą z tym, że nie wyobrażasz sobie społeczeństwa wychowanego tylko przez jedną płeć. Ale dla mnie mama jest od czego innego, a tata od czego innego i uważam, że rola mamy jest ważniejsza.
Piateczka jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-2010, 19:43
Użytkownik
Super Expert

Cytat:
Napisał Piąteczka
Zgodzę się z Tobą z tym, że nie wyobrażasz sobie społeczeństwa wychowanego tylko przez jedną płeć. Ale dla mnie mama jest od czego innego, a tata od czego innego i uważam, że rola mamy jest ważniejsza.
Dlaczego?
To zależy od punktu widzenia, dla chłopca chyba ojciec powinien być większym autorytetem i to on powinien mieć na niego większy wpływ.
Ne Lubie Zycia jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-2010, 19:44
Użytkownik
Super Expert

Nie zgodze sie z Piąteczką, teraz ukazujesz męższczyzn jako gorszych a sam wiem że faceci potrafią wychować dziecko nawet lepiej niż kobieta, oczywiście nie jest to regułą bo są źli ojcowie i złe matki, jeśli uważasz że kobiety są zawsze lepsze to dam Ci przykład jak matka utopiła kilka swoich dzieci w beczkach. Równouprawnienie doprowadziło do tego że kobiety mogą robić wszystko to co mężczyźni i same o to walczyły to teraz nie powinno się zwalać winy na facetów bo kobiety dostały to czego chciały. Piszesz że facet nie szanuje kobiet, to bzdura bo mężczyźni robią bardzo dużo dla kobiet.
Moim zdaniem to że matka jest lepsza to stereotyp, czasy się zmieniły i mężczyźni potrafią równie dobrze wychować dziecko jak kobiety.

Ps. Żeby nie było że wywyższam mężczyzn napisze że szanuje role kobiet w społeczeństwie i uważam że są tak samo ważne jak mężczyźni, nie ma lepszych ani gorszych, fajne jest to że kobiety już nie muszą być tylko "kurami domowymi" ale mogą pracować w każdym zawodzie.
Fred jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-2010, 19:52
Użytkownik
Super Expert

Cytat:
Napisał Piąteczka
[..]Myślę, że spowodowało ono zanik zwyczajów takich jak całowanie w rękę czy otwieranie drzwi[...]
ot co. wiem może jestem rzeczywiście przeczulona na tym punkcie ale nienawidzę jak mnie chłopak w drzwiach nie przepuści, już otwieranie drzwi daruje, ale gdy się mijamy o to mi chodzi. nie wiem, może tylko ja tak mam...
nikodezja jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-2010, 20:01
Ina
Użytkownik
Super Expert

Cytat:
Napisał Ne Lubię Życia
Cytat:
Napisał Piąteczka
Dlaczego?
To zależy od punktu widzenia, dla chłopca chyba ojciec powinien być większym autorytetem i to on powinien mieć na niego większy wpływ.
Ale dla każdego dziecka potrzebna jest matka. Matka mimo wszystko zawsze bardziej będzie troszczyła się o swoje dziecko, zrobi dla niego dosłownie wszystko. Z ojcem to stereotyp, potrafi samotnie wychowac dziecko, ale przychodzi mu to dużo trudniej jak matce (;
Ina jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-2010, 20:05
Użytkownik
Expert

O tak, zgadzam się z nikodezją!
Nie Lubię Życia naturalnie matka jest tą osobą, która się zajmuje dziećmi. Gdyby tak nie było, ojcowie karmili by dzieci piersią. Tata dla chłopca- wspaniały przykład. On musi być autorytetem. Ale to mama zwykle zajmuje się dzieckiem częściej. Oczywiście- nie zawsze. Ale w mojej rodzinie zawsze kobiety stały na piedestale jako panie domu i matki, nawet jeśli były aktywne zawodowo. To one zajmowały się domem. Osobiście wychowałam się bez ojca, co jest nie bez znaczenia. Brak ojca też jest odczuwalny w życiu. Ale jestem pewna, że nie tak, jak matki. Mam dwie koleżanki, które wychowywały się bez matek. Było im dużo ciężej, niż mnie.
Fred nigdzie nie stwierdziłam, że mężczyźni są gorsi. Są zwykle np. lepszymi analitykami. Ich rola jest równie ważna co kobiet, jeśli chodzi o społeczeństwo, ale myślę, że w rodzinie, w ognisku domowym to kobieta jest ważniejsza. Oczywiście, że są wyrodne matki, tego nikt nie neguje. Ale zauważ jedno. Masa jest na świecie takich sytuacji, kiedy kobieta zachodzi w niechcianą ciążę, a ojciec dziecka ma ją gdzieś. Wszystko zostaje na jej głowie, bo to ona rodzi. Wszędzie zdarzają się patologie... Wśród obu płci. Ja nie osądzam ogółem lepsza, gorsza płeć... Ja się wypowiadam na temat pozycji w społeczeństwie i w kilku tylko obszarach. Są sfery życia, w których dla mnie rola mężczyzny jest dominująca.
Piateczka jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-2010, 20:21
Użytkownik
Super Expert

Cytat:
Napisał Ina
Cytat:
Napisał Ne Lubię Życia
Cytat:
Napisał Piąteczka
Dlaczego?
Ale dla każdego dziecka potrzebna jest matka. Matka mimo wszystko zawsze bardziej będzie troszczyła się o swoje dziecko, zrobi dla niego dosłownie wszystko. Z ojcem to stereotyp, potrafi samotnie wychowac dziecko, ale przychodzi mu to dużo trudniej jak matce (;
Ja nie mówię że matka jest niepotrzebna dziecko ogólnie czy chłopcom, jest potrzebna tak samo jak i ojciec.
Ne Lubie Zycia jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-2010, 20:25
Użytkownik
Expert

Ojciec nie wstanie do niemowlaka do karmienia piersią i co ważniejsze dziecka nie urodzi, ja bym się nie zgodziła. W procesie wychowawczym bywa różnie, ale z moich obserwacji wynika, że matki mają inne podejście. Lepiej tłumaczą... Przynajmniej tak to wygląda z mojego punktu widzenia.
Ps. Widzę, że zwraca się uwagę na rolę kobiety i rolę mężczyzny w społeczeństwie. Wg niektórych środowisk już wyklucza to równouprawnienie. Więc sami widzicie, większość z nas to seksiści
Piateczka jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania