Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Trening i plany
stare 27-11-2012, 22:35
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 2
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Ektomorficy wasze porady treningowe

Witam jestem od niedawna na forum jestem typowym ektomorfikiem na siłowni ćwiczę kilka lat (z przerwami). Z moich obserwacji wynika że najlepiej działa na mnie split 3 dniowy tj. Pn klatka,biceps wt wolne Śr nogi,barki Czw wolne Pt plecy kaptur triceps.Od nie dawna chciałem ćwiczyć splitem 4 dniowym ,żeby oddzielić nogi od barków bo każdy mówi że lepiej nogi osobno bo to największa grupa mięśniowa tzn.Pn klatka,biceps Wt wolne Śr plecy,triceps,łydki Czw wolne Pt barki i kaptury Sob. nogi ale wydaje mi się że to za dużo jak dla mnie wogóle chodze jakiś ospały nie mam chęci na trening. moje pytanie EKTOMORFICY czy lepiej ćwiczyć 3 dnowym czy przejśc na 4 dni i prosłbym ile dni w tygodniu ćwiczycie 3 czy 4 i jakie i czy po slicie 3 czy 4 dniowym mieliscie lepsze efekty .Bardzo proszę o wasze porady odnośnie planów treningowych jakim split daje u was najlepsze efekty jeśli chodzi o przyrost masy.Dziękuje bardzo i proszę o pomoc
tren1 jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
Wybierz jakość Body Attack!
stare 28-11-2012, 09:37
Użytkownik
Expert

Podziękował: 25
Dostał 70 razy "Dzięki" w 66 postach
Domyślnie Odp: EKTOMORFICY wasze porady treningowe

Dla mnie zdecydowanie split czterodniowy jest optymalnym rozwiązaniem. Uważam też że bycie ekto nie ma raczej wpływu na rodzaj treningu, co najwyżej może mieć wpływ na dietę. Czterodniowy split poleciłbym bowiem każdemu zdrowemu adeptowi siłowni (po okresie przygotowawczym ma się rozumieć).
Mathy-C jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-2012, 10:22
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 4
Dostał 76 razy "Dzięki" w 73 postach

[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]

Ręce opadają

Po co ja sie pytam człowiek ma tutaj marnowac swój czas?
Daniel Wilk jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-2012, 10:50
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 3 razy "Dzięki" w 3 postach

Ja też jestem ekto. Ja sobie podzieliłem trening tak że nogi rozdzieliłem na dwa treningi tj czwórki i dwójki wygląda to tak: wtorek plecy + barki, czwartek biceps triceps i nogi (przysiady np sztanga trzymana z przodu lub wypychanie suwnicy w ustawieniu nóg z naciskiem na czwórki), w sobote zaś klatka piersiowa + dwugłowe ud (mc na prostych nogach lub wyciskanie suwnicy piętami szeroko i u góry - ale to trzeba dobrze wyczuć ustawienie by pracowały głównie dwójki). Po wielu różnych konfiguracjach ten plan jest świetny moim zdaniem a 3 dni w tygodniu pozostawiają 4 na regeneracje co u ekto jest szczególnie ważne. Do ćwiczeń przez ostatni rok używałem b. dużych ciężarów tj do 5 powtórzeń maks i dało to małe postępy, teraz zaczynam testować mieszanie serii b. ciężkich na zmianę z lekkimi tj ok 15 powtórzeń wolnym tempem. Poczytaj też o HST. I warto jako ekto popijać na treningu wodę z cukrami np 50gr glukozy wsypać sobie do butelki + jakieś [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] to naprawdę sporo daje. Pozdro i pokaż grubasom że chudy też może
emicel jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-2012, 10:53
Użytkownik
Nowicjusz

a co do ospałości to ja kupiłem sobie za 20 pare zł kofeinę w kapsułkach łykam przed treningiem po jednej i mam powera większego niż po jakich kolwiek innych kombinaowanych przedtrennigówkach a koszt ~ 20zł na sto trenningów..
emicel jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-2012, 10:58
Użytkownik
Nowicjusz

aha łydki możesz dodać do treningu dwójek zapomniałem dopisać. np w super seriach z dwójkami
emicel jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-2012, 13:36
Użytkownik
Expert

Podziękował: 6
Dostał 31 razy "Dzięki" w 30 postach
Domyślnie Odp: Ektomorficy wasze porady treningowe

trening nóg musi być taki żebyś nie umiał chodzić
milono90 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-11-2012, 18:37
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 2
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach

EMICEL dzięki wielkie za twoje porady na pewno się przydadzą.Jeśli o mnie chodzi teraz miałem dłuższą przerwę od treningów ,ale co ci chciałem podpowiedzieć wiadoomo też jestem ekto ja z kolei też ćwiczyłem 3 dni w tygodniu każdą partiie raz w tygodniu tylko kaptury i łydki 2x w tyg.
Pn klatka,biceps,brzuch( i z 2-3 serie kapturów) Wt wolne Śr uda,łydki,barki(przód i bok) Czw wolne Pt plecy tył barków,triceps kaptury,brzuch a w sobote tylko lajtowo łydki 3 serie acha jeśli chodzi o [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] to powiem ci że dobrze działał na mnie gainer między posiłkami dla podbicia kalorii
MVP INCREDIBLE BULK 6,8kg do tego z 2 razy do roku [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] a i jeszcze [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] .Powiem ci że to najlepiej to na mnie działało co jeszcze zauważyłem chcąc zyskać trochę masy (co w naszym przypadku jest trudne wiadomo szybkie spalanie kalorii) musi być koniecznie jakiś gainer z większą ilością węglowodanów bo jak będziesz miał mało kalorii w diecie to nawet kreatyna nie za dużo pomoże. jednak zostaje przy 3 dniach w tygodniu bo 4 nie za bardzo próbowałem wcześniej jak i teraz próbować trenować 4 dni w tygodniu ale to nie dla mnie wole jednak 3 dni to tyle ode mnie.A powiedz dobry człowieku bo też pije carbo podczas treningu ,ale bcaa dawałem przed i po treningu a ty jak stosujesz dodajesz do carbo do picia czy jak to u ciebie wygląda jakbyś mógł to napisz.Dzięki wielkie za twoje porady na pewno się przydadzą
tren1 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-12-2012, 20:05
Moderator
Super Expert

Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach

tren1- po co zadajesz to samo pytanie i piszesz o porady skoro i tak robisz to ponownie?? Tylko zaśmiecasz forum, nabijasz bezsensownie posty, robisz syf tutaj, a i tak zaraz zadasz podobne pytanie... Nie ma idealnego treningu. Na wielu osobach split 3 dniowy pomaga, na innych 4 dniowy, na pozostałych ogónorzowjowę, na innych każda partia w inny dzień. MEry christmas i tyle w temacie....

Swoją drogą to powinni admini dać moderatorm możliwość kasowania postów i tematów... NA pewno bym zrobił sporo tutaj poządku z takimi samymmi wątkami, lub połączyć z powtarzającymi się...
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 05-12-2012, 10:24
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 4
Dostał 76 razy "Dzięki" w 73 postach

Dokładnie popieram
Daniel Wilk jest offline