Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Odżywianie i dieta
stare 11-02-2013, 22:14
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 5
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Dieta na redukcję? Zatrzymanie spalania? Pomocy!

Cześć,

Mam na imię Marek. Od marca 2012 zacząłem chodzić na siłownie z 2 miesięczną przerwą (październik, listopad). W grudniu wznowiłem tylko treningi aerobowe, bez żadnej diety. Obecnie od nowego roku wraz z kolegą zbudowałem domową siłownię, gdzie wznowiłem treningi. Pewnie jak każdy nowicjusz na forum oczekuję (proszę) od doświadczonych specjalistów pomocy w poprawieniu diety, suplementacji oraz ułożenia nowego planu treningowego.

Zanim przedstawię swoją dietę, powiem kilka słów o moich treningach i odżywianiu w ciągu całego dnia.
1. Posiłki i treningi odbywają się nieregularnie z powodu mojej pracy (3 zmiany system 4 brygadowy). Najczęściej trening siłowy/aerobowy mam w okolicy godziny 12-13 lub w przypadku gdy idę rano do pracy 16-17.
2. Trenuję prawie cały tydzień:
- poniedziałek, środa, piątek - trening siłowy
- wtorek, czwartek, sobota - trening aerobowy (pierwsze filmiki cyklu INSANITY)
- gram też we wtorki, środy i w niedzielę w amatorską piłkę nożną (wtorek - piłka lub aeroby)
3. Jem około 4-5 posiłków dziennie, oto przykład najczęściej spożywanych dań:
- godz: 5:00
jajecznica 4-5 jaj smażona na patelni do grillowania, bez tłuszczu + kilka plasterków szynki wieprzowej/drobiowej, herbata (czarna, ostatnio też zielona) bez cukru lub z łyżeczką miodu,
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] + 200ml mleka

banan przed treningiem

- godz 13:00 - po treningu białko + 200 ml mleka
- filet z kurczaka (cały) + 1 czerwona papryka/pomidor/ogórek

- godz 16:00 filet z miruny/łososia/pstrąga/tilapia + mix sałat, kiełki lucerny

- godz 19:00 filet z kurczaka + brokuły/sałatka z warzyw/szpinak

Co jem między posiłkami:
- zupa - jeśli mi pasuje (pomidorowa, zalewajka, jarzynowa),
- herbata zielona,
- figi, daktyle,
- multiwitamina z Biedronki,
- Kawa z mlekiem + łyżeczka cukru lub gorzkiej czekolady (3-4 razy dziennie)
- banan,
- świeży sok
- serek wiejski lekki
- tuńczyk

Dziś zakupiłem: białko, [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , Thermo speed(nie wiem jak kiedy z czym to brać). Prosiłbym kogoś doświadczonego o wprowadzenie jakiś zmian gdyż zrzuciłem tylko 1,5 kg od stycznia i aktualnie stoję z wagą. Ważę 74 kg wzrost 162 cm -> cel 65 kg i jakaś ładna rzeźba
PROSZĘ POMÓŻCIE
smaku1 jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-2013, 13:27
Użytkownik
Expert

Podziękował: 25
Dostał 70 razy "Dzięki" w 66 postach
Domyślnie Odp: Dieta na redukcję? Zatrzymanie spalania? POMOCY!!!

Marek

Zacznę od pytania do ciebie: policzyłeś swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne? Podstawą do stracenia wagi jest DEFICYT kaloryczny, czyli musisz spalać dziennie więcej kalorii niż zjadasz. Policz więc ile tych kalorii dziennie potrzebujesz z uwzględnieniem aktywności fizycznej, jest do tego pełno kalkulatorów w sieci. Najlepiej wypróbuj kilka i porównaj czy mniej-więcej to samo mówią. Wartość którą dostaniesz to będzie najprawdopodobniej ilość kalorii potrzebnych do UTRZYMANIA wagi. Musisz więc tą ilość zmniejszyć o około 20-25%, ale stopniowo, każdego dnia po trochę. Można oczywiście jeszcze bardziej zmniejszyć kaloryczność diety, ale 20-25% jest zdrowym sposobem.

Ogólnie po tych wyliczeniach powinno ci wyjść około 2g [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , 3g węglowodanów i 0,5-1g tłuszczy na kilogram masy ciała. Nie musisz tych właśnie przeze mnie podanych wartości trzymać się sztywno jak kija, oprócz białka bo jest ono najważniejsze, ale są one dobrym wyznacznikiem. Jeżeli już policzysz ile każdego makroskłądnika dokłądnie na dzień musisz jeść, to podziel wszystko na 5-6 posiłków i tak ułóż dietę.

Czego nie powinieneś jeść/pić?

- Potraw lub napoi z cukrem. Czyli na przykład mleka pić nie powinieneś. Co do serków lub twarogu to tylko chude.

- Przed snem żadnych węglowodanów, nawet owoców.

Co powinieneś jeść/pić?

- Produkty bogate w pełnowartościowe białka: kurczak, indyk, wołowina, jaja kurze, ryba

- Dobre źródła węglowodanów: makaron (najlepiej pełnoziarnisty), ziemniaki, ryż, płatki owsiane

- Kawę i zielnoną herbatę, czyli dobre domowe środki na zrzucenie zbędnych kilogramów

- Dużo warzyw. Jednak tutaj uwaga: nie wliczaj spożytych warzyw do dziennych kalorii.

Widzę że kupiłeś [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] i [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] . 5g BCAA najlepiej weż 30 minut przed treningiem. Zaraz po treningu zjedz banana lub jakiś inny owoc i 5g BCAA, a chwilę potem wypij odżywkę białkową. Co do thermo speed to bierz tak jak zaleca producent. Ogólnie uważam jednak że jest to zbędny produkt, dieta i trening na 100% zrobią swoje
Mathy-C jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Mathy-C otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
smaku1 (12-02-2013)
stare 12-02-2013, 13:28
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 8
Dostał 210 razy "Dzięki" w 209 postach

Po pierwsze gdzie Ty masz węglowodany w diecie? Musisz jeść węglowodany (w odpowiedniej ilośći) bo one nakręcają metabolizm! Po treningu to już w ogóle jest niezbędne, a TY masz samo [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] . Czego trzeba się pozbyć - mleko, owocami też bym się nie napychał ,w szczególnośći bananami ,które mają sporo cukru, cukier (to możesz zastąpić słodzikiem np. stevia). Zacząłbym od ułożenia odpowiedniej diety i wtedy ta waga będzie normalnie schodziła ,a ciało zacznie nabierać kształtów.
kulfon jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
kulfon otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
smaku1 (12-02-2013)
stare 12-02-2013, 14:27
Użytkownik
Nowicjusz

Dziękuję Wam za wszystkie rady, postaram się ułożyć odpowiednią dietę i zamieścić ją do ostatnich poprawek. Mam nadzieję, że uda mi się na stałe przyzwyczaić do diety a przede wszystkim wytrwać w niej jak najdłużej się da. Będę miał jeszcze kilka pytań odnośnie treningów ale zamieszczę je później. Jeszcze raz wszystkim dziękuję i podziwiam Was, za bezinteresowne udzielanie pomocy. Motywuje mnie to po części do treningu oraz mobilizuje do osiągnięcia odpowiedniej sylwetki. Mam nadzieję, że nabiorę kiedyś takiego doświadczenia i będę mógł też "z głową" udzielać się na tym forum...
smaku1 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-2013, 14:54
Użytkownik
Expert

Wszystko przyjdzie z czasem - i wiedza i efekty Życzę powodzenia! Gdy zaczniesz zauważać rezultaty to motywacji i wytrwałości ci napewno nie zabraknie.
Mathy-C jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-02-2013, 18:38
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 9

Siemanko jestem właśnie w trakcie układania diety redu. i chcę budować lepszą mase mięśniową i mam pytanie: dieta powinna zawierać więcej węglowodanów czy [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , czy pierwszy posiłek lepiej spożyć przed pracą czy dopiero po 2,5 godzinach pracy czyli na pierwszej pauzie.pozdro i z góry dzięki.
Stiv-man jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-02-2013, 21:13
Użytkownik
Expert

Załóż osobny temat, napisz coś więcej o sobie - waga, wzrost, itp. Napisz też jak długo trenujesz i w jakich godzinach pracujesz. Wtedy się coś pomyśli.
Mathy-C jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-02-2013, 21:28
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 9

Witam założyłem własny temat czekam na pomoc Dzięki
Stiv-man jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-02-2013, 21:58
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 41
Dostał 82 razy "Dzięki" w 82 postach

Witaj.
Porady, jakie już otrzymałeś - nic, tylko stosować z korektą do własnych możliwości i predyspozycji.
Powodzenia.
pawel42wawa jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-2013, 12:02
Użytkownik
Nowicjusz

Udało mi się ułożyć dietę chciałbym spytać czy jest ona wystarczająca i czy czegoś w niej nie brakuje. Proszę o podpowiedzi dzięki
smaku1 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania