Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Ogólne dyskusje na temat Kulturystyki
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 27-09-2013, 14:55
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 17
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Co zrobić, kiedy masa nie idzie w dół?

Witam wszystkich! Otóż jestem na redukcji, 185cm, 113kg. Zacząłem od 1 września i do tej pory spadł mi tylko 1 kilogram. Powiem szczerze- spodziewałem się lepszych efektów. Dodam też, że mam 22 lata i stażu na siłowni praktycznie nie mam- kiedyś ćwiczyłem w gimnazjum. Moje treningi opisuję tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Dietę mam trochę zbilansowaną, tzn. nie jestem w stanie zjeść 5 posiłków- raczej dzielę to na 3-4. Z zapotrzebowania kalorycznego uciąłęm 800kcal, czyli zjadam około 3000kcal. Rano jem płatki z jajkami plus rodzynki, czasami same jajka z grahamką, na obiad jem prawie zawsze kurczaka lub rybę plus ryż/ ziemniaki, po treningu jem również ryż z kurczakiem lub rybą. Przed pójściem spać jem zazwyczaj makrelę lub twaróg, czasem zdarza mi się nie zjeść nic. Ćwiczę systemem FBW- 15,10,5 powtórzeń. Do aerobów używam stepera- nie mam czasu na coś innego i ćwiczę na nim 30min. Dodam, że studiuję i pracuję zmianowo(po 12h). Bardzo mi zależy na tym, aby moja waga zaczęła spadać trochę szybciej. Wcześniej nie odżywiałem się tak jak teraz- rzadko jadłem mięso, a jajek prawie wcale. Myślę, że odżywiam się dużo lepiej i bardziej "kulturystycznie" niż kiedykolwiek. Używam oleju z pestek winogron, piję wodę, nie jem słodyczy i ćwiczę co 2 dni. Tak sobie pomyślałem, że może to być od tego, że moje mięśnie zaczęły się rozwijać, bo na siłowni widzę efekty. Co robić? Czy mam coś zmienić? Bardzo proszę o pomoc
arasultras jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-09-2013, 15:10
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 6 razy "Dzięki" w 4 postach
Domyślnie Odp: Co zrobić, kiedy masa nie idzie w dół?

jak u Ciebie z tłuszczem?
bo jeżeli jest go sporo a mało mięcha to wg mnie zdecydowanie za dużo kalorii, jak sam się zaczynałem ogarniać ze 125 kg (192 cm) to liczyłem bilans na mięcho bez tłuszczu bo gdzieś wyczytałem "że tłuszczu się nie karmi" i jadłem zdecydowanie mniej niż 3 tyś kcal, średnio koło 2.2-2.5 tyś więc ja bym tutaj problem widział.
johnnas jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-09-2013, 15:18
Użytkownik
Bywalec

Tłuszczu nie jest sporo, olej z pestek winogron, którego używam do smażenia no i jakiś tłuszcz z jajek. Dodam, że w sumie rzadko uda mi się zjeść aż tyle, żeby było te 3000 kcal. Zapotrzebowanie wyliczyłem i wyszło mi 3800 kcal więc i tak odciąłem te 800kcal. Wszędzie piszą, żeby odjąć 500 kcal i to jest max...
arasultras jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-09-2013, 16:02
Użytkownik
Nowicjusz

ale mi nie chodziło o tłuszcz w diecie tylko Twój własny osobisty poziom tkanki tłuszczowej (body fat) w sensie.
johnnas jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-09-2013, 16:22
Użytkownik
Bywalec

tego to jest sporo myślę, że około 30%
arasultras jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-09-2013, 16:36
Użytkownik
Nowicjusz

no i właśnie o to mi chodziło, waga nie leci bo za dużo kcal dajesz moim zdaniem.
zapotrzebowanie liczyłbym na "suchą masę" bez tłuszczu, czyli gdzieś na 80 kg jeśli nie masz dużo mięśnia.
wówczas to nie będzie już 3800 kcal tylko max ze 2500 kcal pewnie, więc jak obetniesz na 2-2.2 tyś to powinno ruszyć.
do tego waga nie będzie leciała bez aerobów, same ćwiczenia z ciężarkami to pikuś, jeżeli nie masz pracy jakiejś poważnie fizycznej to na Twoim miejscu robiłbym cardio codziennie bo ten steper też za dużo Ci nie spali więc ja poprawiłbym michę dołożył aerobów i dopiero czekał na wyniki.
johnnas jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
johnnas otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
arasultras (27-09-2013)
stare 27-09-2013, 17:46
Użytkownik
Bywalec

To jest przykład tego co będę jadł dzisiaj, dodam, że codziennie jem coś innego ale właśnie na takiej bazie rano jajka później króluje pierś z kury a przed snem twaróg ( zacząłem go używać od wczoraj). A godziny tutaj troszkę się nie zgadzają
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
dieta_2013_09_27.png  
arasultras jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-09-2013, 18:28
Użytkownik
Expert

Podziękował: 25
Dostał 70 razy "Dzięki" w 66 postach

Po pierwsze, jezeli waga nie idzie w dol przez dluzszy czas, to trzeba obciac dalej kalorie. Mowisz ze nie kaza obcinac wiecej niz 500, a to nie jest do konca poprawne podejscie. Bardziej poprawnym i najczesciej stosowanym jest obcinanie kalorii procentowo - czyli odejmujesz max 20% od zapotrzebowania ktore wskazuje ci kalkulator. Teraz tak, taki kalkulator podaje wartosci srednie, w przyblizeniu. Wiadomo ze kazdy jest troche inny i ma inny tryb zycia, wiec mozliwe ze z ta wartoscia jeszcze cos bedziesz musial zmienic. Takze na poczatek obciales kcal wedlug mnie super, jednak w twoim przypadku kalkulator pokazuje widocznie zbyt wysokie zapotrzebowanie, wiec aby schudnac musisz jesc jeszcze odrobine mniej. Odejmij w pierwszy tydzien jeszcze 200kcal, zobacz jak idzie waga i jezeli konieczne to odejmij potem jeszcze troche.

Po drugie, obcinanie kcal patrzac sie jedynie na sucha mase tez nie jest do konca poprawne. Masa tluszczowa to takze w czesci "zywa" masa, czyli tez zuzywa kalorie i powinna byc uwzgledniona w zapotrzebowaniu. To jednak tez nie jest do konca poprawne, bo oczywiste jest ze tkanka tluszczowa potrzebuje mniej kcal niz miesnie, itp. itd. Jest to dosc skomplikowana sprawa, bo aby dokladnie to zapotrzebowanie obliczyc musialbys dokladnie znac proporcje tkanki tluszczowej (ktora znajduje sie nie tylko pod skora), tkanki miesniowej, ilosc kcal uzywanych przez organy, itd. Nieskonczona robota Dlatego popelniamy mniejsze zlo idac na kompromis i po prostu biarac cala swoja wage i na podstawie tego wyliczajac zapotrzebowanie (wyjatkiem tutaj sa baaardzo grube osoby).

Po trzecie, nie musisz jest 5x dziennie, troche jest to przereklamowane. Przykladem metody dietetycznej ktora z tej zasady 5-6sciu posilkow robi sobie jaja jest intermittent fasting. Jezeli dasz organizmowi to co potrzebuje, to te 3-4 posilki sa jak najbardziej ok. No ale znowu sie rozpisalem. Jak masz jeszcze pytania to wal.
Mathy-C jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-09-2013, 18:44
Użytkownik
Bywalec

Mathy nic nie szkodzi, lubię właśnie długie i konkretne wypowiedzi Zrobię zapotrzebowanie w granicach 2500kcal. Też nie jestem w stanie codziennie robić aerobów, nie wiem czy steper jest odpowiedni do aerobów, ale przyznam, że pocę się mocno. Co myślisz o twarogu na noc? Każdy ma inne zdanie i najgorzej, że mi jako początkującemu trudno jest ocenić, kto ma rację i czy ten twaróg jeść. Dla mnie i tak to jest sukces, że prawie od miesiąca jem codziennie jajka i kurę/rybę. Jeszcze ponad miesiąc temu jadłem tony słodyczy i fast fódów. Co myślisz o steperze i twarogu?
arasultras jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-09-2013, 19:28
Użytkownik
Expert

Podziękował: 25
Dostał 70 razy "Dzięki" w 66 postach

Stepper sam probowalem, jakos specjalnie mnie nie zadowolil, ale przyczyna tego byl fakt, ze nie za bardzo sprzyjalo to moim kolanom (mam problem z prawym kolanem). Ale wszystko zalezy od tego czy wyciagniesz z niego odpowienia intensywnosc - jezeli tak, to okej. Ja z powodu tego kolana nie moglem.

Co do twarogu to nie wiem czy czytales moje inne posty ale jestem za. Nie twierdze ze musisz, ale twierdze ze jezeli chcesz i pasuje ci w zapotrzebowanie kaloryczne, to nie ma problemu w jedzeniu chudego twarogu. Nie musisz tez co wieczor, ryba na noc tez jest super, bardzo polecam, sam tez jem kilka razy w tygodniu. Dieta powinna byc zroznicowana.

Mowisz ze chcesz zejsc do 2500kcal, ale przy twojej wadze wydaje mi sie to jednak zbyt malo. Pozatym takie nagle spadki w spozywanych kaloriach moga powodowac niepotrzebny "szok" dla organizmu. Zejdz najpierw te 200 i postaraj sie pilnowac tych kalorii dokladnie. Mozliwe jest bowiem, ze myslisz ze jesz teraz 3000kcal, a faktycznie jesz troche wiecej i dlatego waga nie idzie.
Mathy-C jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania