Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Ogólne dyskusje na temat Kulturystyki
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 28-09-2013, 05:51
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 17
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Odp: Co zrobić, kiedy masa nie idzie w dół?

Właśnie ja się spodziewałem innych rezultatów. Z człowieka, który prowadził prawie nieaktywny tryb życia ( chodziłem tylko do sklepu i tam gdzie musiałem) moim zdaniem stałem się bardzo aktywnym. Sądziłem, że ćwiczenia 3/4 razy w tygodniu+ aeroby i inne odżywianie (bo przed tym często gościłem w kfc, jadłem jasne pieczywo, mało mięsa, dużo słodyczy itd.) sprawią, że w ciągu miesiąca spadnie mi z 4kg, a tu ledwo spadł kilogram. Też się zastanawiałem nad tym, czy to nie jest przyrost mięśni. Wcześniej nie ćwiczyłem, ledwo co podnosiłem podstawowe obciążenia, a teraz widzę, że nawet z większymi (jak dla mnie) ciężarami radzę sobie dużo lepiej.
arasultras jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
BODY ATTACK SOSY ZERO
stare 28-09-2013, 08:39
Użytkownik
Expert

Podziękował: 25
Dostał 70 razy "Dzięki" w 66 postach

Moze tez byc, ze jako zupelnie poczatkujacy wzrosla ci troche masa miesniowa. W wygladzie zadnych zmian nie zauwazyles? Plan wyglada okej
Mathy-C jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-09-2013, 08:47
Użytkownik
Bywalec

takich drastycznych to chyba nie... Wydaje mi się, że trochę brzuch mi się zmniejszył..
arasultras jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-09-2013, 09:19
Użytkownik
Expert

Jako poczatkujacy, mozesz jednoczesnie spalac tluszcz i budowac miesnie przez pierwsze tygodnie. Mozliwe wiec, ze masa miesniowa wzrosla i spaliles tluszcz, wiec ogolnie waga ciala duzo sie nie zmienila, podczas kiedy tluszczu jest mniej. W kazdym badz razie, nie przestajesz! Jedziemy dalej i napewno osiagniesz swoj cel.
Mathy-C jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Mathy-C otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
arasultras (28-09-2013)
stare 28-09-2013, 10:05
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 6 razy "Dzięki" w 4 postach

wg mnie jednak to chodzi o zdecydowanie za dużą podaż kalorii.
jeżeli kolega faktycznie był tylko 'kanapowcem' i jadł śmieci to ma ogrom tłuszczu do zwalenia, więc tłumaczenie że mięśnie rosną a waga stoi w takim zatłuszczeniu to jakaś bajka moim skromnym zdaniem.
sam w zeszłym roku ważyłem 125 kilo, i jak wziąłem się za siebie, zacząłem solidnie zapierdzielać to na efekty nie musiałem czekać, 5 miesięcy i ponad 20 kg zleciało a pracowałem zarówno z ciężarami (podobnie jak kolega, w domu z ławką sztangielkami etc etc) i nie ma bata żeby przy takiej ilości tłuszczu spalać równie szybko sadło co budować mięśnie.

ja na Twoim miejscu obciąłbym kalorie tak jak pisałem do 2.5 tyś max i zobaczył tydzień-dwa czy będą efekty, do tego steper codziennie albo nawet dwa razy dziennie jak masz czas po te 30-45 minut chociaż z dobrym tempem żeby pocić się jak świnia (chociaż nie wiem co na to Twoje kolana przy dużej iloci treningów).

wcześniej ktoś pisał że waga się waha plus minus kilogram czy półtora, toć to może zależeć od pory dnia, wody i jej braku w organizmie czy nawet zwykłej kupy więc bez obaw, uważam że lepiej ważyć się (oczywiście o jakiejś stałej porze np. rano po toalecie) co tydzień czy dwa bo to dopiero daje obraz zmian.
johnnas jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-09-2013, 10:36
Użytkownik
Bywalec

Ok, mogę dać fotkę, żebyś ocenił zatłuszczenie, bo sam się na tym nie znam, tak w przybliżeniu powiedziałem, że 30%BF

Ostatnio edytowane przez arasultras ; 28-09-2013 o 13:13
arasultras jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-09-2013, 10:50
Użytkownik
Nowicjusz

zdjęć nie potrzeba, skoro sam mówisz jaką "aktywność" do tej pory uprawiałeś i wiemy ile ważysz przy jakim wzroście to widać że te 30 kilo to masz na 100% do zwalenia.
najważniejsze żebyś sam wyczuł organizm, ja bym obciął dalej kalorie i patrzył, jak waga ruszy a będziesz czuł się dobrze to trzeba trzymać a jak dalej będzie stało to coś trzeba zmienić. ten steper wg mnie to najsłabsze ogniwo chyba bo nie wiem jak na nim idzie spalanie kalorii, ale jak będziesz regularnie ćwiczył te 3 treningi siłowe + 4-5 aerobów na tydzień nawet po kilkadziesiąt minut to efekty muszą być, nie ma bata żeby waga stała.
no chyba że się opierdzielasz zarówno z hantelkami jak i na steperze ale to już Twoja osobista kwestia.
johnnas jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-09-2013, 13:38
Użytkownik
Expert

Co do wzrostu masy , to nie jest to zadna bajka. Na poczatku robi sie zazwyczaj najszybsze postepy Nie mowie ze jest to jakis spektakularny wzrost masy miesniowej, ale wzrost chociazby o kilogram moglby w duzej czesci zamaskowac postepy w spalaniu tluszczu. Wezmy tez pod uwage ze poczatkowo wzrost masy miesniowej spowodowany jest w duzej czesci zwiekszeniem zapasow glikogenu w miesniach, jako adaptacji do zwiekszonej aktywnosci fizycznej. Taki wzrost nastepuje juz po pierwszym/drugim treningu danej grupy miesniowej.

Co do ilosci kalorii, 2500 dla takiego kawalu chlopa serio wydaje mi sie za malo. Ja redukuje na 2200kcal przy wadze okolo 70kg i waga schodzi w dol... Oczywiscie, stracisz wage szybciej obcinajac wiecej kalorii, im wiecej obetniesz, tym wiecej zdrowej masy ciala stracisz oprocz tluszczu. Ja osobiscie radze miec wiecej cierpliwosci i pozostac na tej zdrowej stronie. Na dluzsza mete sie oplaci. Na tym opieram swoje porady.
Mathy-C jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-09-2013, 14:14
Użytkownik
Expert

Podziękował: 3
Dostał 28 razy "Dzięki" w 28 postach

Mathy kazdy organizm jest inny! Sam powinienes o tym juz wiedziec...
Ja przy wadze 70kg schodzilem w dol dopiero przy 1500kcal a przy 2200 mi sie utrzymuje waga wiec to troszke bledne porownanie.

Ja na miejscu arasultras obcinal bym dalej kalorie i tyle.
Rozwalacz jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-09-2013, 14:34
Użytkownik
Nowicjusz

zrobi jak uważa, ale wg mnie przy takim poziomie tkanki tłuszczowej i praktycznie braku mięśni liczenie zapotrzebowania na 3800 kcal i obcinanie od 3000 kcal to zdecydowanie za dużo.

btw. to że mięśnie mu teraz szybko rosną to jedno ale że waga stoi to zupełnie imo inna sprawa, niemożliwym wg mnie jest utrzymanie tempa budowania tkanki takiego samego jak spalania tłuszczu więc trzeba przyciąć michę.
druga sprawa to że Ty redukujesz przy 2.2k kcal nie znaczy że dla niego 2.5k będzie za mało, bo nie wiemy jaka jest aktywność treningów, czas, a do tego każdy jest inny.
moim zdaniem skoro przy 3 tyś waga stoi, obciąłbym do 2.5 tys i sprawdził, jak dalej będzie stać to albo trening słabo robi albo dalej kcal za dużo skoro kolega mówi że dietę trzyma porządnie.
johnnas jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania