Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Trening i plany
stare 24-01-2013, 13:40
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 41
Dostał 82 razy "Dzięki" w 82 postach
Domyślnie Co myślicie o tej teorii?

Znalazłem jak dla mnie dość kontrowersyjną teorię dot. spalania tłuszczu i chciałbym ,żebyście wypowiedzieli się w tym zakresie.

"Ćwiczenia aerobowe wcale nie są tak efektywne w pozbywaniu się tkanki tłuszczowej, jak niektórzy sądzą. Badania dowodzą, że bardzo intensywne ćwiczenia, jak boxing fitness, podnoszenie ciężarków czy ćwiczenia wykorzystujące masę ciała, pozwalają spalić dziewięć razy więcej tłuszczu, niż zwykły trening aerobowy.

Dzieje się tak, ponieważ w przypadku ćwiczeń aerobowych kalorie spalane są tylko w trakcie treningu. Tymczasem bardzo intensywne ćwiczenia powodują, że organizm spala kalorie nawet do 74 godzin po treningu!

Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że intensywne ćwiczenia muszą trwać zaledwie 30 minut, aby znacznie przyspieszyć metabolizm. Spróbuj zrobić jedną rundę przysiadów, pompek, skoków i wymachów nóg, a spalisz więcej kalorii, niż podczas paru godzin nudnego biegania."

Żródło:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
pawel42wawa jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-01-2013, 14:00
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 7
Dostał 73 razy "Dzięki" w 70 postach
Domyślnie Odp: Co myślicie o tej teorii?

nie zgodzę się ,że kalorie tracimy tylko podczas treningu (aeroby) ...czytałem wiele materiałów,które jasno stwierdzały podwyższone spalanie jeszcze długo po sesji np. na rowerku...Zgadzam się natomiast,że można efektywnie inaczej spalać tłuszcz...jednak w naszym przypadku i tak zostają tylko aeroby...biorąc pod uwagę ile żelastwa przerzucamy na treningu
Tsb-Tomek jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-01-2013, 14:15
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 8
Dostał 210 razy "Dzięki" w 209 postach

Juz nie wspominajac o tym,ze bedac na ujemnym bilansie kalorycznym spalasz ten tluszcz caly czas,a nie tylko podczas wysilku fizycznego.
kulfon jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-01-2013, 16:39
Użytkownik
Expert

Podziękował: 2
Dostał 11 razy "Dzięki" w 11 postach

Napewno coś w tym prawdy jest, ale nie wszystko, mam wrażenie, że chodzi tu o trening aerobowy o różnych intesywnościach, a dokładniej o to, że zwykły bieg 50 minutowy, mniej spali tłuszczu niż 30 minutowe interwały, interwały Vo2max, czy jakiś inny trening o bardzo dużej intensywności, ja jak jeszcze ćwiczyłem muay thai i chcąc poprawić wytrzymałość i kondycję, to po interwałach vo2max aż na wymioty zbierało od tej intensywności, więc tętno było dużo większe i jak siedziałem, to miałem takie szybkie tętno dużo dłużej niż po zwykłym bieganiu, więc zapewne od większego tętna spaliło się więcej tłuszczu, ale mięsa też więcej poleciało.
Tak ja to zrozumiałem
nevalainen jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-01-2013, 18:15
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 17
Dostał 2 razy "Dzięki" w 2 postach

owszem to jest prawdą że podczas tego typu ćwiczeń spalamy więcej kcal niż podczas zwykłych aerobów , ale nie zapominajmy o tym że taki trening przy klasycznym treningu siłowym , nie daje czasu mięśniom na regenerację . Jednak treningi tego typu nie są tak idealną metodą na spalanie tkanki tłuszczowej dla nawet amatorów bb . Dla osób które chcą pozbyć sie tylko zbędnego balastu jak najbardziej ok .
Poza tym już kiedyś było udowodnione że treningi siłowe spalają więcej kcal niż jakiekolwiek aeroby
Cyborg69 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-01-2013, 11:18
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach

interwały i tym podobne treningi (tabata, kompleksy sztangowe) to swietna bron na redukcji , ale trzeba pamietac ze tutaj najwaznijsza jest dieta . Osobiscie nie wyobrazam robic redukcji tylko na aerobach lub tylko na interwałach , musi byc jakas przemiennosc bodzcow . po za tym po treningu siłowym interwału niestety nie jest sie w stanei dorbze zrobic a 30-60 min aero w granicach 150 puls jak najbardziej .
marylinnn jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-2013, 13:01
Moderator
Super Expert

Podziękował: 0
Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach

Wszystko opiera się na podnoszenie tempa metabolizmu. CZyli przy aerobach tracisz tlsuzcz ale dopiero po 30 minutach około treningu, ale leci fat. Przy siłowni itp podkręcasz metabolizm na kolejne dni przez co energia EPOC jest jej po prostu więcej zuzywanej. Ale i tak musisz mieć dobrze skomponowaną dietę by to poskutkowało odpowiednio. Wieć najlepiej łączyć siłownie i aeroby bo i tak na siłce glikogen usczuplisz a aerobami zabijasz potem fat
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania