Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Trening i plany
stare 05-01-2013, 20:59
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 41
Dostał 82 razy "Dzięki" w 82 postach
Domyślnie AREOBY czy HIIT ?

Obecnie prawie po każdym treningu siłowym robię 30-45 min areobów na rowerze stacjonarnym.
Zastanawiam się, czy nie warto byłoby spróbować trenować metodą HIIT (też na stacjonarnym, choć niektórzy nie zalecają go po treningu siłowym, sam do końca nie wiem dlaczego?).
Zastanawiam się tylko czy HIIT robić zamiennie z areobami czy też pożyteczniej będzie oddzielnie w cyklach np. 4 tygodniowych, żeby mieć obraz, który lepszy ?
Chyba, że macie jeszcze inne pomysły?
pawel42wawa jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-2013, 15:34
Moderator
Super Expert

Podziękował: 0
Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach
Domyślnie Odp: AREOBY czy HIIT ?

Jak chcesz robić HIIT to w wolne dni od siłownia nie posiłce. Po pierwsze ni zrobisz poprawnie i dobrze HIIT'a po siłowym treningu, a po drugie tylko popalisz mięsni bo jużpo siłce masz mniej glikogenu. trening interwałowy ma służyć podkręceniu metabolizmu oraz spaleniu glikogenu w mięsniach, a po siłce jak glikogenu masz mało to co spalisz probiąc hiit?? MIĘŚNIE. Dlatego sięnie poleca A w wolne dni owszem możesz robić. Możesz dodać trening TABATE w wolne dni. Jest to wysiłek przez około 5 minut z przerwami ale po tym mozna się zgrzygać Wygoogluj o tym i poczytaj oraz spróbuj tylko po lekkim posiłku i w odpowiednim odtępie.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-2013, 15:53
Użytkownik
Super Expert

TABATE - faktycznie zarzynające rozwiązanie. Kiedyś w młodości byłem wariat na tego typu nowalijki... ale dziś zbyt wiele w nich dynamitu dla mojego kręgosłupa z 4 przepuklinami, które niestety po 10 latach dały o sobie znać w pażdzierniku ubiegłego roku. Ale od paru tygodni już normalnie walczę uwzględniając oczywiście tę przypadłość w swoim planie.
pawel42wawa jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-2013, 11:20
Moderator
Super Expert

Tabate można modyfikować, tu chodzi o intensywność. Możesz załóżmy takie znależććwiczenia angażujące jak największą ilość grup mięsniowych bez narażania kręgosłupa Nie koniecznie to musi być przysiad i wypychanie sztangi czy jak
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-2013, 12:06
Użytkownik
Super Expert

.... czy mogło to być np.:
ściąganie drążka wyciągu podchwytem do klatki w siadzie przy odchyleniu (45stopni) tułowia od pionu?
pawel42wawa jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-2013, 14:43
Moderator
Super Expert

To pracuje góra a gdzie nogi?? Gdybyś jeszcze wypychał na suwnicy to ok Ale tak poważnie to miałem na myśli chociażby przysiady i ruszanie rękoma w tył i przód. Ciężko mi to opisać, ale jak na youtubie poszukasz domowa tabata to będziesz miał parę alternatyw i dobierz najlepszą wg Ciebie a możesz potem ją zmodyfikować trzymajac w rękach jakiś ciężar przykładowo. Tylko mówię że tabata to hardcore, a jak masz problemy zdrowotne to wtedy na własną odpowiedzialność bo to bardzo ostre ćwiczenie. Ale to tylko przykąłd o tabacie, i alternatywa od ćwiczeń siłowych oraz aerobowych że można sobie raz w tygodniu zrobić
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
TELEWIZOR otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
pawel42wawa (07-01-2013)
stare 07-01-2013, 18:07
Użytkownik
Super Expert

Oglądałem , czytałem różne rozwiązania i niestety nie da się na chwilę obecną aż tak bardzo zmodyfikować, żeby nie było zagrożenia wypadnięcia z treningów na 3-4 tygodnie (zbyt dużo do stracenia). Na chwilę obecną nie dla mnie niestety.
Ale mając doświadczenia z młodości porządnych treningów wojskowych , które metodycznie i co do celu podporządkowane było założeniom Tabate tylko w innej formie i scenerii - polecam wariatom , chociażby dla własnego sprawdzenia się.
Dzięki serdeczne za uwagi i udział w dyskusji
pawel42wawa jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-2013, 12:24
klk
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 14
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach

TELEWIZOR pierwsze słyszę o tym treningu ''tabate'' mimo że jestem na redukcji to go wypróbuję zobaczymy jak mi to wyjdzie. Dzięki w końcu porobię coś innego od tych aerobów. . Jak by ktoś chciał info i jak wykonywać ten trening: [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] . pozdro
klk jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania