Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > RÓŻNE > Offtopic > Polityka
stare 21-08-2010, 14:33
Użytkownik
Expert

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Ankieta polityczna, czyli co sądzisz o...?

Jestem ciekawa poglądów użytkowników PG, bo interesuję się polityką. Postanowiłam więc sporządzić małą ankietę na temat tego, o czym się debatuje czy debatowało jeszcze niedawno i poznać w ten sposób wasze opinie.

1. Czy coś byś zmienił/zmieniła w ustawie antyaborcyjnej? Zliberalizowałabyś/ zliberalizował czy może zakazał/ zakazała aborcji w ogóle?
2. Co sądzisz o jednomandatowych okręgach wyborczych?
3. Czy zapłodnienie in vitro powinno być wg ciebie refundowane przez państwo jako metoda leczenia bezpłodności?
4. Co sądzisz o NATO i wojnie w Afganistanie?
5. Co uważasz o legalizacji związków homoseksualnych?
6. Czy powinno się zlikwidować gimnazja?
7. Czy uważasz, że powinno się zlikwidować symbole religijne w miejscach publicznych i co myślisz o wpływie Katolików na politykę Polski?
8. Czy sądzisz, że prostytucja powinna być w dalszym ciągu legalna?
9. Czy jesteś za legalizacją lekkich narkotyków?
10. Co uważasz o parytetach?
Piateczka jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
Wybierz jakość Body Attack!
stare 21-08-2010, 18:32
Użytkownik
Expert

Domyślnie RE: Ankieta polityczna, czyli co sądzisz o...?

Cytat:
Napisał TheBestDrummerEver
1. Zakazałabym. Ludzie mają prawo się rodzić. Najgorsze jest to, że za aborcją są ci, którzy zdążyli się już urodzić.
2. Nic xd
3. Oczywiście, że tak.
4. Nie wiedziałam, że w ogóle jest taka
5. To samo co o związkach heteroseksualnych. Co kto lubi.
6. Nie, Polacy też mają prawo się kształcić.
7. Nie
8. Tak. To sprawa tych co sie puszczają czy chcą takie byći to robić czy też nie.
9. Tak
10. A co to?
Myślę, że likwidacje gimnazjów dobrze wpłynęłaby na edukację w Polsce, bo nie koncentrowano by nastolatków z największymi odpałami w jednym budynku i byłyby większe rezultaty pracy nauczycieli. Powróciłby system z dawnych lat. 8 lat podstawówki, 4 lata liceum.

Parytety zakładają, iż na listach wyborczych ma być obowiązkowo dokładnie tyle samo kobiet, co mężczyzn. Ideologii tej bronią głównie środowiska feministyczne, choć te uważają, że parytety są neutralne światopoglądowo, co moim skromnym zdaniem jest bzdurną propagandą.
Piateczka jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-08-2010, 18:02
Użytkownik
Nowicjusz

Nie powiem, żebym była biegła w temacie polityki, ale na niektóre pytania postaram się odpowiedzieć.
1. Pozostawiłabym tak jak jest tzn. z tego co się orientuję zakazana z wyjątkami: jeżeli grozi to śmiercią matki, upośledzeniem płodu lub kiedy dziecko jest poczęte w wyniku gwałtu. Uważam tak, ponieważ gdyby przypuszczalnie matka dziecka zmarła przy porodzie, wtedy dziecko musiałby wychować ktoś z rodziny (niekoniecznie z własnej woli, ale z poczucia obowiązku) lub dom dziecka, co niekoniecznie dałoby samemu dziecku świetlaną przyszłość. W przypadku upośledzenia płodu, również nie ma gwarancji, że cały czas przy dziecku będzie matka i kiedyś nie zostanie ono samo lub w zakładzie opieki. Co do gwałtu ja np. nie wiem czy miałabym siłę być matką tego dziecka, z drugiej strony ciężko byłoby mi je również usunąć. Oddanie go do domu dziecka też nie byłoby genialnym wyjściem, więc pozostawiłabym wszystkie możliwe decyzje kobiecie.
2. Tutaj nie wyrobiłam sobie opinii
3. Myślę, że tak
4. Ciężko sądzić coś pozytywnego o jakiejkolwiek wojnie. Giną cywilni ludzie, chorują są narażeni na ogromne ubóstwo i to jest najgorsze. Nic więcej tak naprawdę nie wiem o tej wojnie, ale to wydaje mi się najważniejsze.
5. Jestem za, ale na nie jeżeli chodzi o możliwość adoptowania dzieci przez osoby będące w takim związku.
6. Zgadzam się z autorką ankiety, uważam, że powinno się przywrócić 8 lat podstawówki.
7. Mimo, że jestem katoliczką, myślę że tak. De facto dominuje w Polsce katolicyzm, ale ludzie będący katolikami uważają, że Bóg jest wszędzie, a skoro tak to i nie potrzeba krzyża, będącego jedynie symbolem wiary. Uważam, że Kościół Katolicki wtrąca się w sprawy polityki Polski, powodując zamieszanie m. in. w sprawie dotyczącej in vitro, które przez kościół jest uważane za grzech itd.
8. Jest mi to obojętne.
9. Jak w punkcie 8. Ludzie biorący narkotyki są i będą bez względu na legalizacje.
10. Również nie miałam bladego pojęcia co to jest, więc nie wyrobiłam sobie na ten temat zdania.

Jestem pełna podziwu dla autorki, na pierwszy rzut oka widać, że interesujesz się polityką.
Elaine jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-2010, 11:26
Użytkownik
Super Expert

1. Zakazałabym, pozostawiłabym tylko w przypadku gwałtu.
2. ,a co to?
3. nie!
4. śmiechu warte.
5. Jestem neutralna, mogą być zlegalizowane, większości wyszłoby to na dobre.
6. N I E
7. Powinniśmy zlikwidować ten KRZYŻ !
8. NIE
9. TAK
10. co?
Lirene jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-2010, 12:33
Użytkownik
Expert

1. Czy coś byś zmienił/zmieniła w ustawie antyaborcyjnej?
Jest w miare ok
2. Co sądzisz o jednomandatowych okręgach wyborczych?
Jestem przeciwny
3. Czy zapłodnienie in vitro powinno być wg ciebie refundowane przez państwo jako metoda leczenia bezpłodności?
Nie w calosci, ale w pewnym stopniu tak
4. Co sądzisz o NATO i wojnie w Afganistanie?
Nato samo w sobie nie jest takim zlym pomyslem. Co do wojny to jak dla mnie jest bezsensowna.
5. Co uważasz o legalizacji związków homoseksualnych?
Nie jestem homofobem, ale wielkie NIE!
6. Czy powinno się zlikwidować gimnazja?
Oczywiscie ze tak
7. Czy uważasz, że powinno się zlikwidować symbole religijne w miejscach publicznych i co myślisz o wpływie Katolików na politykę Polski?
Symbole powinny byc usuniete a wplyw kosciola na polityke jest dramatycznie wielki.
8. Czy sądzisz, że prostytucja powinna być w dalszym ciągu legalna?
Tak, ale nie na takich zasadach jak teraz.
9. Czy jesteś za legalizacją lekkich narkotyków?
Tak
10. Co uważasz o parytetach?
Kompletnie nie trafiony pomysl
Polan jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-2010, 13:39
Użytkownik
Super Expert

1) Zakazałabym aborcji, ostateczność to gwałt.
2)Nic
3)Nie
4)Bez sensu i nie potrzebne
5)Jestem przeciwna
6)Nie. Uwazam ze dzieki gimnazjum młodzież ma okazje zdobyć wieksza wiedze, pomijajac tych ktorzy chodza do szkoly bo mama kaze a i tak z tego nic nie umieja.
7)Na pewno powinni zlikwidowac ten krzyż o który sie tak leją- a za nie długo pewnie pozabijają
Dla tych którzy chcą tak żyć może istnieć osobiście bym takie rzeczy likwidowała
9) NIE!!!!
10) Nic
Lizaczek jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-2010, 13:43
Użytkownik
Super Expert

1. Aborcja powinna być dozwolona tak do drugiego miesiąca ciąży ;p
2. co to w ogóle ?
3. raczej tak
4. po słowie wojna już źle na ten temat sądzę... giną i cierpią nie winni ludzie... Mamy XXI wiek powinni się jakoś dogadać porażka ;/
5. Nie mam nic przeciwko. Tylko żeby nie mogli adoptować dzieci.
6. Zwisa mi to ;p
7. Nie powinny być zlikwidowane. Niech są. Dla wierzących to bardzo wiele znaczy a mi to nie przeszkadza.
8. Powinna. Przecież jak to mówią "żadna praca nie hańbi"
9. Pewnie że tak ale my przecież jesteśmy sto lat za murzynami więc pewnie trawki jarać i kupować legalnie nie będziemy ;(
10. nie wiem co to heh
XxXBadGirlXxX jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-2010, 18:18
Użytkownik
Bywalec

1. Zakazałbym. Dziecko nie jest winne głupocie rodziców, a jeżeli zostało poczęte w wyniku gwałtu, to przecież nie ono powinno zostać ukarane.
2. Nie mam wyrobionego zdania, jestem przeciw takiej demokracji, jaka panuje u nas w kraju.
3. Nie znam się na medycynie, ale moim zdaniem, bezpłodność powinno leczyć się innymi sposobami.
4. NATO jest potrzebne, ale nie jest idealne (Pakt nie zapewnia nam gwarancji pomocy w wypadku napaści innego natowskiego kraju). Co do Afganu - Byliśmy i jesteśmy fair wobec sojusznika (jaki by nie był), ale nie ma co niepotrzebnie tam siedzieć. Pozamiatać brudy, pomóc Afgańczykom odbudować swoje państwo (co będzie ciężkie, ale nie będę tu pisał dlaczego, bo zostanę zwyzywany od "faszystów" ) i wrócić do domu.
5. Oooo nie.
6. Nie mam zdania. Zamiast usuwać gimnazja, dałbym do wszystkich szkół szafki na książki.
7. Kościół nie powinien udzielać się w żaden sposób politycznie i każde próby wmieszania się w politykę powinien być tępiony, jednakże katolicyzm jest związany z naszą tradycją i od wieków to religia dominująca w naszym kraju i niech tak pozostanie.
8. Powinna zostać ograniczona i monitorowana, po to, by utrudnić życie handlarzom żywym towarem. Natomiast jeśli jakaś kobieta lubi dawać za kasę i nie jest do tego zmuszana - jej sprawa.
9. W Polsce trzeba przeprowadzić wiele znaczących reform, a takie pierdoły, jak legalizacja trawki jest na końcu listy. Osobiście jestem przeciw. Narkotyk to narkotyk, mam gdzieś czy lekki czy nie.
10. Przeciw. Kolejny debilny pomysł fanatyków fałszywej tolerancji.
Grzywa jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-2010, 20:52
Użytkownik
Expert

1.Zakazałabym zdecydowanie .
2. Przeciw .
3. Myślę że w jakiejś części tak .
4. NATO - potrzebne , Wojna- Niepotrzebne .
5.Jestem za. Oni też mają prawo do szczęścia .
6. Haha . Raczej nie .
7. Wpływ kościoła jest ogromny jednakże bez potrzebny , a symbole niech sobie wiszą.
8. Zdecydowanie nie . To że te kobiety nie mają innego wyjścia nic nie znaczy... pewnie w większości same sobie na to zarobiły... a że jeszcze czasami z tej ichej ''pracy'' wyjdzie dziecko wtedy mają jeszcze większy problem . A nie daj boże jeszcze jak urodzi się dziewczynka... - Jaka matka taka córka , nie ? ;d są też przecież sprawy o morderstwa prostytutek... Nie i jeszcze raz nie .
9. Nie
10. Dno .
Patrz_Jak_Chodzisz_! jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania