Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Trening i plany
stare 02-05-2011, 13:32
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie 5cio dniowy do oceny- priorytet klata

chciałem prosić o ocenę i ew korekty w treningu.
5 dni to dużo ale ćwiczyłem już tak przy fst7 i bardzo dobrze to wspominam. redukuję fat więc wolę podnieść intensywność zamiast drastycznie ciąć węgle. nie jest to też typowa redukcja, nie jestem zalany, nie chcę zbijać wagi a raczej ja utrzymać. klata i łapy są priorytetem. Trenowałem już te partie 2x w tyg i moim zdaniem przy dopietej diecie jest to jak najbardziej wykonalne ;]
dietka:
B 2,5g/kg masy ciała ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] zwierzęcego) 2,7g/kgmc [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] ogólnie
T 1,2g/kgmc
W 3,1g/kgm
suplementacja:
xpand extreme pump przed treningiem
cytocell 1x dziennie, rano przed posiłkiem
resztka glicer grow (pewnie tylko przed klata będę brał)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] whey, syntrax shake whey, olimp carbo, [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] EAA, anticatabolics [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , może potem dymaburn
trening:
Pon
Klatka (góra)
0 ROTATORY(rozgrzewka)
1 Wycisk skos + 10/8/6/6/4/4
2 Hantle skos + 12/10/8/6/6/4
3 Brama, stojąć, rozpiętki z dolnych wyciągów 12/10/8/8
Biceps
1 ?21? 3x
2 uginanie z hantlami siedząć na skośnej 12/10/8
3 młotki z linami, dolny wyciąg 12/10/8

Wt
Plecy
1 Podciąganie 4x max
2 MC 8/6/4/4(tutaj siłowo, duże ciężary)
3 T-bar 12/10/8/8 (szeroki chwyt, na mięsień czworoboczny)
4 Wiosłowanie jednorącz w bramie 12/10/8
5 Grzebieniowe na wyciągu górnym 12/10/8/8
6 tył barków na maszynie butterfly (odwrotne rozpiętki) 12/10/10

Czw
Klatka(dół)
0 ROTATORY(rozgrzewka)
1 Wycisk płaska 10/8/6/6/4/4
2 Hantle skos ? 12/10/8/6 /6/4
3 ?system 15? 3x (opis na dole)
4 Rozpiętki skos ? 3x10
Biceps
1 supinacja siedząc 12/10/8
2 młotki dropset 3 serie : 10>10>10
3 modlitewnik (rozciąganie) 3x12

Pt
Nogi
1 Wyciskanie na suwnicy 14/12/10/8
2 Prostowanie na maszynie 14/12/10/8
3 Wykroki14/12/10/8
4 Łydki 4x20
Przedramię(duże ciężary)
1 zwijanie ze sztangą ss 3x10z przodu+10z tyłu
2 rotacja 3x10
3 zwijanie w podporze 3x10

Sob
Barki
1 wyciskanie 14/12/10/8
2 Boki stojąc, dropset 4x 10>10>10
3 przód stojąc 12/10/8
4 tył w bramie 12/10/8
5 Arnoldki 2x max (mały ciężar, na dobitkę)
Triceps
1 liny jednorącz 14/12/10/8
2 wyciąg podchwyt jednorącz 14/12/10/8
3 wycisk wąsko 10/8 + 1x max
4 dipsy 2x max (na dobitkę)

"system 15"- mały ciężar (do typowego pompowania), robisz w serii 5 ruchów jak przy dociskaniu od góry do 15cm nad klatką, kolejne 5 w tej samej serii robisz od klatki(dotknięcie) do 15 cm nad klatką, czyli wyciskasz najpierw od połowy a potem do połowy, ostatnie 5 w tej serii robisz tak jak przy wyciskaniu. Razem 15 ruchów stąd nazwa.

brzuch 3 razy w tygodniu, po treningu, w zależnośći od czasu będę robił w różne dni, ale pewnie wt,pt, sob
aeroby na początku 2x w tygodniu po 25min, i stopniowo dokładać czas, potem dodatkowe dni. głównie bieżnia, potem czasami worek

trochę się rozpisałem, ale może nawet komuś się przyda
razdwa jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-2011, 15:10
Moderator
Super Expert

Podziękował: 141
Dostał 603 razy "Dzięki" w 592 postach
Domyślnie RE: 5cio dniowy do oceny- priorytet klata

A wiec ocenię trening bo od diety i suplemntacji to jest inny dział. Bede udzialał wskazówek do poszczególnych parti !!!

Klata:
Pierwsze co rzuca sie w oczy to to ze starsznie katujesz klate. Na samą górę robisz 16 serii a na dół 15 serii to nie za dużo czasem ??? Co do dzielenia klaty na gór i dół do bardzo dobry pomysł ale po jakiego tak katowac klatę ??? Łacznie dać 16 serii o byłby gicor.

Plecy:

19 serii na plecy + tył barków mozna powiedzieć ze w sam raz. pisałeś wyżej ze zalezy ci na redukcji ale nie na szczególnej tylko na zwiększeniu intensywnosci w cwiczniach. No dobra ale nie widze zebyś dawał większą intensywność czy wiecej powtórzen !!! Daj od 12 do 15 pwotórzen i któtsze przerwy między.

Nogi :

Hmm czymu nie robisz przysiadów ??? Jeśli robisz wyciskanie na suwnicy to poprzedz to cwiczenie prostowaniem na maszynie ponieważ rozgrzejesz nogi. Dajesz mało serii wzgledem pleców czy klaty!!! Zwiększ również ilość powtórzeń

Barki:

Barki ok!! Ale tył juz chyba robiłeś z plecami wiec po co jeszcze z barkami go bedziesz robił ???

Triceps:

Wyglada ok

Biceps:

Nie potrzebnie 2 razy w tygodniu a jak juz go chcesz robic 2 razy to w większym odstępnie czasu by dać sie mu zregenerować. W poniedziałek 21 daj na koniec.

Podsumowanie!!!

Wiecej powtórzeń w seriach. Mniejsze przerwy miedzy seriami. Jeśli robisz klatę i bica 2 razy w tygodniu rób treningi w większych odstępstwach od siebie tzn poniedziałek i np piątek!!!
Arnold jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-2011, 16:11
Użytkownik
Nowicjusz

przerwy 60 do 90 sek

klata
więc z klatą to mam tak, że jak jej nie zmęczę porządnie to nie idzie ani obwód ani progres. klatę mam praktycznie z poprzedniego planu skopiowaną, tylko okrojona trochę a poszło mi wtedy z 20 kg na wycisk w 6 tyg. wiadomo że ni można tak jechać cały czas, ja robię średnio co pół roku taki patent

plecy
faktycznie zwiększę liczbę powtórzeń..
pytanie czy przy podciąganiu robić po 30 powtórzeń czy lepiej przypiąć z 20kg do pasa i robić ich mniej ?

nogi
zapomniałem napisać, że celowo nie ma siadów... robiłem je cały czas ale ostatnio odezwał się dawny ból kolana. ponieważ dochodzi bieganie, moge od siadów odpocząć parę tygodni i robić całe nogi lżej

barki
tył ćwiczony bardzo lekko. w sumie tylko to jedno ćw angażuje tylne aktony. głownie dla rozciągnięcia przednich aktonów i klatki.

bic
dam 21 na koniec... faktycznie bedzie lepiej

co do rozkładu dni, nie mogę zrobić tak jak proponujesz...
po pierwsze, miedzy piątkiem a poniedziałkiem, jest tyle samo dni co miedzy poniedziałkiem a czwartkiem, więc wychodziło by na to samo
po drugie, sobotnie barki po piątkowej klacie to słaba opcja. gdybym chciał robić barki w czwartek to klata wypadnie po barkach, czyli też źle

dzięki za ocenę i podpowiedzi
razdwa jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-2011, 16:35
Użytkownik
Bywalec

Trening porządny ćwiczę podobny, różnica jest taka że robisz trochę więcej serii.

Co do bicepsa, drugie ćwiczenie to supinacja? czy sztangielki są prowadzone na jednej linii.

Jak długo masz zamiar ćwiczyć takim treningiem?

Będą fotki z chęcią zobaczymy różnicę.
Szymon M. jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-2011, 16:43
Użytkownik
Nowicjusz

drugie ćw na biceps w poniedziałek jest bez supinacji. hantelki prowadzone w jednej lini, na zmianę lewa,prawa,lewa,prawa,lewa..itd. dłonie lekko wykręcone na zewnątrz, tak aby ciężar spoczywal głownie na małym palcu. nogi splecione w powietrzu. ważna izolacja i nie ciągnąć barkiem straszna pompa po tym jest!

trenować tak będę na ile wystarczy mocy. ostatnio 5cio dniwy fst7 robiłem 12 tygodni ze zmianą ćwiczeń po 6 tygodniach. teraz mam mniej węgli więc pewnie krócej to wyjdzie. grunt to trzymać miskę i odpowiednia suplementacja
razdwa jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania