Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Ogólne dyskusje na temat Kulturystyki
stare 21-02-2013, 14:35
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 3
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie zdemotywowany na siłowni

Witam mam nadzieje, ze dobrze trafiłem, bo jestem nowy na forum
dzisiaj na siłowni dwóch znajomych jeden ma 21 drugi 23 lata, zdemotywowało mnie troche do dalszych cwiczen :/
mianowicie zapytalem sie tego co ma 21 lat ile serii robi na barki, bo akurat robil.. On powiedzial 35serii, ja zaskoczony, bo czytalem ze na male partie robi sie ok 9-14 serii, mowie , ze to chyba za duzo.. Powiedzialem mu ile robie on mnie wysmial i powiedzial, ze wygladam przez to jak 'szczypior' (mam 18 lat 171cm wzrostu i 67kg wagi, cwicze jakos rok), na co mu odpowiedzialem, ze ja nie brałem sterydów (starszy brał 4 cykle mety, a mlodszy tez brał mete, ale nie wiem ile razy).. powiedzialem, ze wole być mniejszy, miec naturalna sylwetke niz, wyglądać nienaturalnie i mieć flaka, a nie penisa moje pytania do was to :
1. Ile serii robicie/powinno sie robic na duże i małe partie ?
2. Czy gosc, ktory brał metanabol, moze sie wypowiadac na temat naturalnego budowania masy?
3. Czy po 35 seriach da sie zregenerować do nastepnego treningu?

Czekam na odpowiedzi i gorąco pozdrawiam
grzybu141 jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
Wybierz jakość Body Attack!
stare 21-02-2013, 14:51
Użytkownik
Expert

Dostał 28 razy "Dzięki" w 28 postach
Domyślnie Odp: zdemotywowany na siłowni

robie 5 roznych cwiczen na barki, 3 razy kazda po 15 powtorzen, razem to chyba bedzie 15serii? a barki mi rosnal bardzo ladnie. (naturalnie ofkors)
NIGDY NIE SLUCHAJ SIE INNYCH LUDZI NA TEMAT TWOJEGO TRENINGU
tzn, patrz jak inni cwicza, ale nie kopiuj bezumyslnie ich systemow, musisz zobaczyc co DLA CIEBIE najlepiej dziala i twoj organizm.
patrz w lustro, rob sobie zdjecia co 3 miesiace, jak widzisz na nich ze nic sie nie zmienia, to twedy dopiero mozesz wnioskowac ze cos jest nie tak...
Rozwalacz jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Rozwalacz otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
grzybu141 (21-02-2013)
stare 21-02-2013, 14:55
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 1
Dostał 20 razy "Dzięki" w 19 postach

Ad.1 Na mnie dobrze działa robienie 8-12 serii na małe partie i 12-16 na duże, jedynie na nogi robię trochę więcej bo do 20 serii.
Ad.2 No po mecie nie jest już zdecydowanie naturalnym zawodnikiem
Ad.3 Na samej mecie na pewno się nie zregeneruje
Fakolio jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Fakolio otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
grzybu141 (21-02-2013)
stare 21-02-2013, 16:29
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 7
Dostał 73 razy "Dzięki" w 70 postach

nie wierz w bzdety o impotencji...z powodu koksu...
barki 12 serii po 15 powtórzeń to max ale z Twoją masą to trzy ćwiczenia po trzy serie...
oczywiście,że każdy ma prawo do wypowiedzi na temat naturalnego budowania masy..co ma do rzeczy ,że ktoś jest na koksie.?.wszyscy zawodnicy są na cyklach sterydowych i może oni mają mniejszą wiedzę? bo koksują....
wydaje mi się ,że koledzy cię wkręcili..nikt tylu serii nie robi..właśnie dla tego,że nie ma mowy wtedy o regeneracji..
Tsb-Tomek jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-02-2013, 18:43
Użytkownik
Nowicjusz

Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach

on gadał serio, ma gdzies 178cm i ok 80kg.. i mi wbijał "rob dalej tyle serii to Cie nie wyjebie etc", mowilem mu, ze katuje te miesnie i sie nie zregeneruja, ale cóż, ktoś kto nie wie jak działa arginina i biora mete tylko po to, zeby być jebnym to sorry, ale maja mala wiedze.. poza tym oni nie osłaniają wątroby co tez dla mnie jest glupotą. Ja rozmawialem z takim trenerem profesjonalnym, ktory robi prywatnie diety i rozpiski, to mowil ze duze partie do 16 serii, a małe do 12~.
Do Fakolio, ja na nogi tez robie ok 20 serii, bo robie całość tzn łydki tez pozdro
grzybu141 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-02-2013, 20:17
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 41
Dostał 82 razy "Dzięki" w 82 postach

Ad. 1 Mnie praktycznie od dość dawna interesują głownie treningi zbliżone jakościowo do redukcyjnych. Dlatego też na duże partie robię 10-15 powtórzeń (niekiedy trochę więcej -jeśli zafunduję sobie drop-set, na małe natomiast 10-12 serii. Jedynie na łydki i nogi na maszynach staram się robić 15-20 powtórzeń.

Ad. 2. Wypowiadać się może każdy i o wszystkim - Ty natomiast nie musisz go słuchać. Zawsze znajdą się mędrcy (nie tylko na siłowni), którzy wiedzą wszystko i lepiej niż inni - w każdym środowisku i w każdym wieku. - życie.

Ad. 3. 35 serii - nie spotkałem takich na swojej drodze ani młodych ani starych ani nowicjuszy ani też doświadczonych pakerów - tak jak powiedział Tomek - jajcarze z nich i tylko. Może poczuli świeżą krew i dlatego. Chyba że np. barki robią 5 kg hantlem

Zacznij od schematycznych standardów, w miarę doświadczenia będziesz modyfikował przyjęty plan zgodnie z reakcją własnego ciała i wtedy to będzie TWÓJ PLAN. Obserwować można a nawet trzeba - można się też nauczyć, zarówno na pozytywnych przykładach jak i ( a nawet głownie) na notoryczny kaleczeniu rzemiosła.

Powodzenia
pawel42wawa jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
pawel42wawa otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
grzybu141 (21-02-2013)
Zasady postowania