Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > RÓŻNE > Offtopic > Muzyka
stare 21-03-2011, 09:29
WC.
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Wpływ muzyki na wasze życie.

W swej głupocie [ludzie] doszli do przekonania, że w muzyce nie istnieje dobro ani zło, a jedynym kryterium jej oceny jest przyjemność, jaką może dawać. Muzyka sama w sobie nie stanowi wartości, ale związana z nią niemoralność i duch bezprawia. PLATON.

Jaki wpływ na Wasze życie ma muzyka?

Czy słuchana przez was muzyka ma na wasze zachowanie wpływ?

Przywiązujecie wagę do tego czego słuchacie? Jak z wiekiem zmieniły się wasze preferencje?

Czy jest muzyka (zespoły, wokaliści itp.), której nie cierpicie lub za którą przepadacie?

Czy muzyka zmienia charakter? Jak to było/ jest w waszym przypadku?

Jak oceniacie muzykę w porównaniu do innych dziedzin sztuki?

No i na koniec: czego słuchacie?
WC. jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
BODY ATTACK SOSY ZERO
stare 21-03-2011, 09:57
Użytkownik
Expert

Dostał "Dzięki" 1 raz w 1 poście
Domyślnie RE: Wpływ muzyki na wasze życie.

Muzyka jest nieodłącznym elementem każdego dnia. Jest dla mnie odbiciem od rzeczywistości, możliwością przeniesienia się w inny świat. Jest też formą relaksu, wyładowań emocji (smutku, ale także radości). Nie wyobrażam sobie przemijających dni bez ulubionych dźwięków! Oczywiście z wiekiem zmieniły się moje gusta, dojrzałam też do zrozumienia muzyki. Gdy zaczynałam zagłębiać się słuchałam tego co było w radiu, później kształtując swój gust muzyczny przebrnęłam przez kilka gatunków muzycznych i ich odłamów, zaczynając od rapu, później reggae, aż do teraz (rock i alternative). Nie żałuję tej drogi, mam poczucie, że posmakowałam różnych rodzajów muzyki, aż odnalazłam w niej coś dla siebie, co mnie z nią połączyło. Wraz z tą drogą poznałam wielu interesujących ludzi, co najmilej wspominam z etapem reggae. Gdzie rządził mną spokój, radość i słońce. Mogę śmiało powiedzieć, że muzyka brała udział w wykształcaniu moich poglądów na świat, mojego sposobu bycia i charakteru.
Obecnie słucham bardzo dużo rock'a, altrenative, punk rock'a, ale gdy najdzie mnie odpowiednia ochota wracam też do ulubionych utworów reggae. Nie przepadam jednak za rapem i wszystkimi jego odłamami, choć szacunkiem darzę takich wykonawców jak Ostry i Magik. Jestem otwarta na nowe doświadczenia muzyczne, zawsze mogę poznać coś nowego, lecz... przy swoim rodzaju muzyki trwam już od dłuższego czasu i odpowiada mi. Nie planuję tego zmieniać.
Savior jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-03-2011, 16:19
Użytkownik
Super Expert

Z natury jestem osobą, która albo kocha, albo nienawidzi. I tak też w moim przypadku jest z muzyką- zawsze znalazł się gatunek/zespół, który ubóstwiałam, albo taki, którego nie mogłam znieść. W dzieciństwie nie miałam ulubionych zespołów ino piosenki. Tak jak Savior słuchałam chyba wszystkiego, począwszy od Andrzejewicz, poprzez hip-hop, reggae (tylko, że wtedy nie zdawałam sobie sprawy, że to reggae:D), Dodę, potem miałam okres, w którym muzyka nie grała ważnej roli w moim życiu, no i pewnego dnia, którego nie zapomnę, nagle natchnęło mnie na rock. Zaczęłam rzecz jasna od Myslovitz i zostałam przy nich do dziś. Muzyka alternatywna, rock, punk to gatunki, które królują na mojej playliście. Myślę, że w najbliższym czasie to się nie zmieni. Co zmienia muzyka w moim życiu? To śmieszne, bo z jednej strony bardzo uwrażliwia mnie na pewne sprawy, a z drugiej uodparnia. Jeżeli chodzi o charakter, to zdecydowanie nie, muzyka w moim przypadku nie ma na niego żadnego wpływu, to raczej ja poprzez swój charakter wybieram muzykę. Nie mylić charakteru ze światopoglądem, który dzięki muzyce nabiera lepszych kształtów.
Revival jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-03-2011, 18:56
Użytkownik
Super Expert

O matko, jaki świetny temat! Tak po prawdzie muzyka odzwierciedla nasze ja. Niby dobrze jest przyjąć, że ja nie istnieje, ale gdy włączy się swoją ulubioną nutę, nie można tego podzielić. Kiedyś, daaawno temu eksperymentowałam z muzyką, nieświadomie. Poszukiwałam mojego własnego gatunku. Słuchałam, teraz dennego dla mnie, popu; później, gdy przechodziłam okres buntu, próbowałam znaleźć ukojenie w rapie i hip-hopie, to były dla mnie ciężkie czasy. Pewnego dnia poznałam starszego chłopaka, studenta. Przed jego poznaniem ciekawiłam się rockiem, ale nie miałam odwagi, a przede wszystkim nie znałam zespołów, by móc słuchać tego gatunku. Tak, czy siak, ów chłopak wprowadził mnie w świat ciężkich brzmień. Jedna piosenka zespołu Proletaryat, dokładnie Czarne szeregi, zamknęły mnie w świecie ostrej muzyki. Kiedyś nie wierzyłam w nią. Nie uważam się za speca, ale dość długo w tym siedzę i teraz dla mnie nie ma innego gatunku. Gdy słyszę techno, house, dance, albo coś podobnego, po prostu zatykam uszy. Odstępem od ciężkich brzmień jest reggae, ale to sporadycznie. Tak więc od około trzech lat preferuję ciężkie brzmienia. Z każdym dniem zagłębiam się w nie i poznaje nowe dusze. Ostatnio nawet polubiłam ballady rockowe. Tak bardzo chcę poszerzać swoją wiedzę o nowe doznania. Myślę, że większość z was ma tak, że gdy nie słucha przez pewien okres czasu muzyki, gdy włączycie swoją playlistę, łapiecie się za głowę. No tak, jak tak było można? ; ) uważam, że muzyka wpływa na zachowanie ludzi, czasem uspokaja, pobudza agresję. Można też dzięki niej (tak jak książkom) stworzyć własny świat. Muzyka powinna nas cywilizować, dzięki niej powinniśmy pogłębiać kulturę i poznawać prawdziwych siebie. Ja, dzięki ciężkiej muzie zmieniłam się, dorosłam i zaczęłam inaczej postrzegać świat. Ave.
Neuma jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 05-05-2011, 10:48
Użytkownik
Expert

Dostał "Dzięki" 1 raz w 1 poście

Jestem ciekawa dlaczego autorka tematu się nie wypowiedziała? ;>
Savior jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 05-05-2011, 13:18
WC.
Użytkownik
Super Expert

Cytat:
Napisał Savior
Jestem ciekawa dlaczego autorka tematu się nie wypowiedziała? ;>
Jest za leniwa :).
WC. jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 05-05-2011, 18:19
Użytkownik
Super Expert

Muzyka - Zmienia mnie, przeobraża w kogoś kim chcę być i kim w gruncie rzeczy jestem, lecz jest to ukryte. Czasami poprawia mi humor, czasami utwierdza w uczuciu. I do tego powinna być muzyka. Niestety, spora część społeczeństwa woli słuchać na dyskotekach czegoś typu: 'jeb jeb pizd pizd'. To nie powinno być nazywane muzyką, bo nie daje nic, poza tym, że laski mogą potrząść dupą na parkiecie.
TaCoZawsze jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania