Wybierz jakość Body Attack!

Właściciel Mr. Olympia tonie w długach (1.7 mld PLN!)

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 17. Grudzień 2018 Dodane przez: KO Team

Mr. Olympia to największa impreza kulturystyczna na świecie, a nagrody pieniężne wzrastają z roku na rok, co sprawia, że wszystko na "zewnątrz" wygląda wspaniale.

Jednak nic bardziej mylnego. Właściciel Mr. Olympia, firma American Media, Inc. (AMI) tonie w długach i próbuje po raz drugi w 2018 zrefinansować 1.7 mld PLN - jest to kwota zobowiązań, które firma musi zapłacić do roku 2021.

2009 AMI kupił Weider Publishing, więc magazyny jak FLEX, Muscle & Fitness, Shape i inne. W roku 2015 AMI zakupił również część Mr. Olympia Weekend, a od 2018 Mr. Olympia należy w całości do AMI.

Od 2009 zaczęły się jednak problemy finansowe. AMI było trzykrotnie zmuszone do restrukturyzacji zadłużenia. W tym jedno częściowe bankructwo i dwie transakcje pozasądowe, w ramach których wierzyciele Chatham Asset Management i Omega Charitable Partnership przejęli kontrolę nad spółką.

Czy te problemy mogą oznaczać koniec Mr. Olympia? Koniec raczej nie, jednak przeszłość pokazuje, że AMI rozstaje się z projektami, które nie przynoszą zysków (np. magazyn FLEX od 2018 nie jest już publikowany). Spółka zmuszona jest do sprzedaży dobrze prosperujących tytułów jak magazyn Shape, by spłacać swoje ogromne długi.

Problemy finansowe firm jak AMI wynikają oczywiście między innymi z prostego faktu, że coraz więcej osób korzysta z internetu zamiast z magazynów - znacie to sami ... po co kupować np. FLEX, gdzie czytamy o Mr. Olympia z jedno- do dwumiesięcznym opóźnieniem a teksty o suplementach itp. są po prostu „przestarzałe” ...

Niestety pomimo tego AMI próbuje uratować się, pozostając w branży print media. Właściciele i inwestorzy krytycznie oceniają decyzje AMI, takie jak zakup 13 kolejnych magazynów w roku 2018 wykorzystując na to tak zwany EBITDA (zysk operacyjny przed potrąceniem odsetek i rat kredytów, podatków itd.)

Jak na ten moment propozycją banków jest zrefinansowanie długów na 9% - co oznaczałoby jeszcze większe odsetki niż dotychczas.


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Muscle Zone - Z kodem "KULT-B7" teraz wszystko 7% taniej!!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz Instagram

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: Właściciel Mr. Olympia tonie w długach (1.7 mld PLN!)

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin
Hahaha
2018-12-18, 19:40

Oby kurwa nie upadło mr olimpia

N

Hahaha
2018-12-18, 19:38

Ile kurwa japierdole ile kasy o kurwa