Wybierz jakość Body Attack!

Victor Martinez o kontuzjach Colemana. Czy Ronnie za dużo trenował?

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 20. Luty 2020 Dodane przez: KO

Ronnie Coleman, The King, to jeden z najbardziej znanych i utytułowanych kulturystów na świecie. W latatch 1998-2005 zdobywał tytuł Mr. Olympia przez osiem lat z rzędu. Wtedy też zdobył najwięcej tytułów IFBB Pro, niż ktokolwiek inny. Łącznie aż 26 tytułów. Obecnie 55-letni Amrykanin jest już na emeryturze. 

Niestety Coleman przez lata znosił częste bóle i doskwierały mu kontuzje, podczas których jednak nadal trenował. Później musiał przejść szereg operacji, które na dobre wykluczyły go z zawodowego sportu. Kulturysta m.in. nie mógł chodzić z powodu urazu kręgosłupa. Po jakimś czasie wrócił na siłownię i do tej pory, mimo poważnych schorzeń, cały czas trenuje.


Ostatnio Coleman przeszedł kolejną operację. Po zaledwie jednak 5 tygodniach od zabiegu znowu wrócił na siłownię.

 
 
 
View this post on Instagram

I am finally feeling a lot better after surgery. Here I’m hanging with my training partner and partner in crime @bigj_extremefitness, surgery was yesterday around noon. I can always count on @bigj_extremefitness to meet me at my surgery appointment and wait the entire time while I’m having surgery. If that’s not the true definition of a friend, then there is no such thing. I was so dumbfounded about having surgery and confused, I forgot to call @bigj_extremefitness. The Dr Said he replaced both cups holding the titanium hook and then he put a cage around both so that I’ll be able to do leg presses without a problem. Y’all know I gotta do my leg presses to get these legs bigger. Because he said in 4-6 weeks I’ll be able to get back in the gym again. And y’all know, once again it’s on like a pot of neck bones. I can’t wait!!!!!!!!!!!!

A post shared by Ronnie Coleman (@ronniecoleman8) onJan 15, 2020 at 10:19am PST


Fani na całym świecie życzą mu ciągle szybkiego powrotu do zdrowia i liczą, że w końcu kolejna operacja nie będzie już potrzebna. Ronnie Coleman jako jedna z największych legend kulturystyki przez lata miał niezliczoną ilość operacji kręgosłupa. Do tego dwa razy wymieniano mu staw biodrowy.  

Tym samym jednak w świecie kulturystyki można usłyszeć wiele głosów o przyczynie takiego stanu rzeczy. Konkretniej o przetrenowaniu Colemana. Głos w tej sprawie postanowił zabrać 46-letni amerykański kulturysta, Victor Martinez, dla którego Coleman był zawsze największą inspiracją. 

Dominator z Dominikany w ekskluzywnym wywiadzie dla Generation Iron opowiedział nie tylko o swojej motywacji oraz treningach. Zdradził m.in. co sądzi o zbyt mocnej pracy na siłowni. Martinez uważa, że w kulturystyce zawsze istnieje ryzyko, że nasz organizm w pewnym momencie powie dość. Szczególnie, kiedy jesteś w tej najwyższej stawce zawodników. Według niego dotyczy to przecież każdego sportowca, który trenuje zawodowo. Im bardziej dany zawodnik stara się dać z siebie 100% i ponad to, tym istnieje większe ryzyko kontuzji. 

Czy jednak, jeżeli Coleman nie dałby z siebie ponad 100% możliwości, to byłby cały czas na topie i zdobyłby aż ośmiokrotnie tytuł Mr. Olympia? Tego niestety niewiadomo, choć Martinez uważa, że w pewnych momentach powinien był choć na chwilę odpuścić. Właśnie dla własnego zdrowia. 

Sam Victor nigdy nie trenował tak ciężko jak Ronnie. Uważa jednak, że należy mu się ogromny szacunek za walkę nad swoim ciałem. Zastanawia się także, jak czułby się Coleman trenując tak, jak on sam. Czy lżejsze treningi odbiłyby się pozytywnie na psychice Colemana? Tego także niewiadomo. 

 

Tak prezentował się Coleman w czasach swojej świetności. Zdjęcie pochodzi z 1998 roku, kiedy po raz pierwszy wygrał tytuł Mr. Olympia. 


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Muscle Zone - Z kodem "KULT-B7" teraz wszystko 7% taniej!!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz Instagram

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: Victor Martinez o kontuzjach Colemana. Czy Ronnie za dużo trenował?

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin