UFC zawiesza kolejne wydarzenia. Co z UFC 249?

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 18. Marzec 2020 Dodane przez: KO

Federacja UFC w związku z pandemią koronawirusa zawiesiło wszystkie zaplanowane walki. Jest tym samym kolejną federacją, która zdecydowała się na ten trudny krok. UFC do tej pory było jedną z organizacji, która nie zapowiadała przekładania imprez. 

Po zawieszeniu jednak IFBB, NPC, ligi NBA, NHL, europejskich pucharów i lig piłki nożnej oraz innych sezonowych sportów, w końcu zdecydowali się na ten ostateczny krok. UFC ogłosiło zawieszenie  3 najbliższych wydarzeń.

Oficjalny komunikat został przedstawiony na stronie UFC:

"Prezydent FC Dana White pojawił się w poniedziałek wieczorem w ESPN SportsCenter, aby ogłosić przełożenie kolejnych trzech wydarzeń: UFC London, UFC Columbus i UFC Portland.

Firma starała się organizować wydarzenia w alternatywnych lokalizacjach bez widzów, ale zgodnie z ewoluującymi wytycznymi federalnymi w odpowiedzi na COVID-19 ostatecznie zdecydowaliśmy się je przełożyć.

- Mamy kartę, mamy wojowników, mamy wszystko - powiedział White. - Teraz mówią, że w pokoju nie powinno być więcej niż 10 osób, a to niemożliwe. Nie możemy tego zrobić. Przestrzegaliśmy wszystkiego, co powiedział rząd i lekarze. Nie mamy teraz wyboru, jak tylko odłożyć te walki. - dodał Dana.

White zauważył jednak, że UFC 249 wciąż jest w harmonogramie i miał nadzieję, że długo oczekiwany pojedynek między mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem a Tonym Fergusonem nadal się odbędzie.

Tony Ferguson kontra Khabib, 18 kwietnia, jest nadal aktualna i tak się stanie. - powiedział White. -Ta walka się wydarzy, nie będzie tłumu, cokolwiek by się nie stało, prawdopodobnie nawet nie będzie w Stanach Zjednoczonych, ale ta walka się wydarzy."

Cały wywiad na łamach ESPN znajdziesz poniżej:

 
 
 
View this post on Instagram

Tag your squad! 💪 Who is your go-to friend to watch fights with?

A post shared by ufc (@ufc) onMar 17, 2020 at 12:02pm PDT


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Muscle Zone - Z kodem "KULT-B7" teraz wszystko 7% taniej!!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz Instagram

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: UFC zawiesza kolejne wydarzenia. Co z UFC 249?

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin