Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Doping i sterydy
stare 13-11-2015, 12:04
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Test Propionat - ważne pytania

Witam, po prawie 5 latach cwiczenia na sucho czas przyszedl na SAA w postaci tescia z krotkim estrem. Duzo czytalem na ten temat jednak chce sie upewnic czy wszystko dobrze zrozumialem i rozplanowalem. Waga 80 kg, bf 12%, 171 cm, wiek 25.

Testosteron w dawce 100 mg e2d 1-12
Igla do nabierania 1.1
Igla strzalu 0.7 (udo, poniewaz w tylek sam chyba nie dam rady)

Odblok:
Clomid (12 dni po 50mg)
Mam tez nolve pod reka i zastanawiam sie czy profilaktycznie lykac ja jesli tak to kiedy i w jakich dawkach). Pytam gdyz mam tendencje do lekkiego gino. Jeśli wystąpią małe guzki + swędzenie to ile nolvy radzicie przyjmować i przez jaki czas?
Jak dawkowac hcg? 5000 jednostek starczy? Jeśli tak to 3 shoty w ostatnim tygodniu starczą i w jakich dawkach?
Podczas cyklu jakie [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] mile widziane? Na pewno będzie rzecz jasna [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , multiwitamina olimp, do tego jakieś omega 3. [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , czosnek mile widziane?

Ostatnie pytanie, jakie badania wykonać przed cyklem i po? Planuję zbadać:
Testosteron całkowity
Prolaktyna
Estradiol (e2)
Morfologia krwi
Trójglicerydy
OB
Krzysztof01 jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
BODY ATTACK CREAZ-ATP
stare 13-11-2015, 12:56
Użytkownik
Expert

Podziękował: 14
Dostał 29 razy "Dzięki" w 24 postach
Domyślnie Odp: Test Propionat - ważne pytania

takie pytanie - czemu akurat zdecydowałeś się na propa i czemu akurat 12 tygodni? robisz formę pod coś?
alex.oxy jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-11-2015, 13:13
Użytkownik
Nowicjusz

Że tak to ujmę, taki środek 'wpadł mi ręce', ponad to zdecydowałem się na testosteron z uwagi na to, że jest on najbliższy organizmowi człowieka, jedyny minus propa to z pewnością częstotliwość bicia, ale z tym problemu akurat mieć nie będę. Formy nie szykuję na zawody. Zastanawiałem się nad dodaniem metki jako kick startera... Co do długości cyklu to czytałem, że cykl propa dobrze jest polecieć nieco dłużej niz np 8 tygodni...
Krzysztof01 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-11-2015, 13:32
Użytkownik
Expert

Podziękował: 14
Dostał 29 razy "Dzięki" w 24 postach

jeśli to jest Twój pierwszy kontakt z SAA to bazował bym tylko na samym teściu. Osobiście bym proponował długi estr (enan), ale jak jesteś zdecydowany na krótki,bo taki akurat masz, to ok. Dodatkowo pociągnął bym dłużej niż te 12 tygodni, 16-20.
co do pakietu clom /nolva/hcg, to obowiązkowo badania przed/w trakcie i po cyklu. Na tym bazujesz i w zależności co się dzieje działasz. Przy dłuższym cyklu gdzieś co 4 tygodnie bym dał 5000i.u HCG rozbite na 4 strzały ,żeby jajka lepiej ruszyły potemna PCT. jak masz tendencję do gino to zaopatrz się w exe - dobrze i szybko ogarnia temat estro.
badania takie jak napisałeś,tylko zamiast testo całkowitego zrób wolny testosteron.
zaopatrz się jeszcze w cynk , wit.D3 (może być opcjonalnie do tego wit.K2), wapń, wit.C
alex.oxy jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-11-2015, 13:50
Ben
Boss
Super Expert

Podziękował: 128
Dostał 333 razy "Dzięki" w 230 postach

Cytat:
Napisał Krzysztof01 Zobacz post
Testosteron w dawce 100 mg e2d 1-12
Igla do nabierania 1.1
Igla strzalu 0.7 (udo, poniewaz w tylek sam chyba nie dam rady)
Dawka jest spoko, w zasadzie ciut za malo, 100mg Propa e2d wychodzi na srednio 18 ng/ml (norma w twoim wieku to maks. jakies 9 do 12 ng/ml) polecam 150 co drugi dzien, nie zapominaj, ze undery są wszystkie zaniżone. Nie wal w udo, tam masz za duze ryzyko, ze cos zlego trafisz plus jest to po prostu bardziej bolesne nasteony dzien.

Jest sporo filmow i obrazkow:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]

Tylek igla 3-4 cm dlugosci, bark 3cm. Duzo ludzi sie boja uzywac 4cm, ale po latach wyjdzie ten lepiej, ktory stosowal raz 3 cm raz 5 cm (bo zmiana miesjca to nie tylko zmiana miejsca ale tez glebokosci). Ludzie tez nie zdaja sobie sprawy jaki jest do duzy miesien medius i maximus

Mala rada: trzymaj ampulki pod goraca wode, spoko nic sie nie stanie do 130 stopni na bank Inject jest duzo mniej bolesny i olej sie lepiej rozchodzi, nawet ten sztuczny oleat. To jest jak z autem na rope hehe

Cytat:
Odblok:
Cytat:
Clomid (12 dni po 50mg)
Samym Clomidem jeszcze nikt na swiecie sie nie oblokowal, to jest po prostu niemozliwe.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]

Cytat:
Mam tez nolve pod reka i zastanawiam sie czy profilaktycznie lykac ja jesli tak to kiedy i w jakich dawkach). Pytam gdyz mam tendencje do lekkiego gino. Jeśli wystąpią małe guzki + swędzenie to ile nolvy radzicie przyjmować i przez jaki czas?
Dopiero wtedy, jak sie cos dzieje, startuj 50mg i mozna spokojnie 100mg brac. Tak dlugo jak trzeba. Ale radze Ci zapodac 75-100mg cynk CHELAT dziennie, naturalny i sprawdzony bloker, moze nawet 50mg da rade. Ale tylko jak ALAT i ASPAT, GGTP i Bilirubina sa okay, bo cynk jest od 150mg toksyczny dla watroby.

Cytat:
Jak dawkowac hcg? 5000 jednostek starczy? Jeśli tak to 3 shoty w ostatnim tygodniu starczą i w jakich dawkach?
Nigdy wiecej niz 2500 IU, bo effekt moze byc odwrotny. Zastosuj to podczas PCT jak w linku. Jesli masz potrzebe by jajuszka nie malaly podczas cyklu (ja tam radze to ignorowac) to mozna zapodac troche HCG, ale spokojnie tam np. jakies 250 co 3 dni przykladowo. Roznie ludzie reaguja. Jak jest depresja to tak samo przez 14 dni. mozna tez 500 IU.

Cytat:
Podczas cyklu jakie [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] mile widziane? Na pewno będzie rzecz jasna [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , multiwitamina olimp, do tego jakieś omega 3. [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , czosnek mile widziane?
To samo co nie na cyklu, skoro wiecej cialo musi budowac, to 1g wit. C przed i 1g po treningu. [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] i [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] przed i po treningu. Jak masz kase to rano i wieczorem tez. Bialko idz na 4g na kg masy ciala, to jest ta liczba od ktorej sie zaczyna magia

Cytat:
Ostatnie pytanie, jakie badania wykonać przed cyklem i po? Planuję zbadać:
Testosteron całkowity
Prolaktyna
Estradiol (e2)
Morfologia krwi
Trójglicerydy
OB
testo, testo wolny, shbg, estradiol, lh, fsh, prolaktyna, watroba: alat i aspat, jesli te nie sa okay, to ggtp i bilirubina. jesli nie sprawdzales tarczycy dotad to warto to zrobic tez.

Nie pisze dobrze po polsku...

Ben jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-11-2015, 14:00
Ben
Boss
Super Expert

Prop ma 6h invasion time i 19h evasion time, wiec dolaczam koncentracje przy twoim stosowaniu, abys widzial kiedy odblok zaczynac. Okolo 90h po ostatnim strzale musisz dzialac. Ogolem lepiej zaczac ciut za pozno niz za wczesnie, bo moze byc zbyt silna reakcja przysadki.
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
koncentracja1.jpg   koncentracja2.jpg  

Ben jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-11-2015, 14:06
Ben
Boss
Super Expert

Acha i jak mowi Alex, ja bym na twoim miejscu zapodal 5 miesiecy, z tym ze ostatnie dwa miesiace dawka o jakies 25% do gory i do tego co 8 godzin 5mg Oxandrolonu z 120mg coffeiny (Oxa spoteguje ci dzialanie wolnego tescia a kofeina poteguje znowu te 15mg oxy na okolo 45mg bym powiedzial). Alternatywnie 20mg Ostaryny lub 8mg LGD. Lepiej Oste i ja mozesz ciagnac wtedy na odbloku pierwsze 10 dni 10mg a do konca PCT 5mg. To nie ma wplywu w teh dawce na wlasna produkcje, nawet u kobiet.

Ben jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-2015, 20:24
Użytkownik
Nowicjusz

Super chłopaki, dzięki za pomoc!

Jutro lece na badania, zbadam prolaktyne, estradiol, cholesterol oraz testosteron. Jednak nie wiem który zbadać, całkowity czy wolny? Chyba bardziej potrzebny (istotny) jest wolny, tak?

A co do HCG, to jeśli polecę cykl 12 tygodni, i przybiję w ostatnim tygodniu 5 x 1000 HCG... Może być?
Krzysztof01 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-11-2015, 12:49
Użytkownik
Nowicjusz

Witam, jestem po badaniach. O dziwo estradiol wyszedł dość nisko, także testosteron. Co możecie powiedzieć o wynikach? Mogę wskakiwać śmiało na cykl?

Krzysztof01 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-11-2015, 21:20
Ben
Boss
Super Expert

Mozesz wskakiwac. Patrzac sie na twoje wyniki, to szkoda ze nie masz wolnego testo i lh i fsh i globuliny sprawdzone. Ja bym ci bardzo radzil conajmniej sprawdzic LH, FSH. Ogolem to przed 1 cyklem jest ostatnia szansa aby sprawdzic komplet, wiec tarczyca, watroba itd. - tutaj nie warto oszczedzac. Warto znac stan hormonalny przed rozpocznieciem przygody z sterydami, chyba nie musze tumaczyc dlaczego

Ben jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania