BODY ATTACK CREAZ-ATP

Suple niebawem z paskiem ostrzegawczym

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 2. Listopad 2017 Dodane przez: KO Team

Rząd szykuje ustawę, która będzie obejmowała nowe zasady znakowanie opakowań suplementów diety. Ponadto zostanie ograniczona inwencja reklamowa.

Z dokumentów opracowanych w Głównym Inspektorze Sanitarnym wynika, iż przygotowywana jest jedna z najbardziej rygorystycznych ustaw w tej kadencji parlamentu. Wielkim problemem będzie traktowanie suplementów diety surowiej niż leków. Przepis sankcyjny pozwoli głównemu inspektorowi sanitarnemu wymierzyć karę nawet 20 mln zł, firmie, która prowadzi reklamę danego produktu niezgodną z prawem.

Prościej mówiąc, jeśli dany producent wymyśli nieistniejące schodzenie, wprowadzając tym samym konsumenta w błąd, może zapłacić bardzo wysoką karę. Jeśli w swej reklamie będzie przekonywał wszystkich, iż magnez leczy depresję, choć w rzeczywistości takiego efektu nie będzie, zapłaci grzywnę. Grzywnę będzie także można wymierzyć w producentów, którzy swoje suplementy diety będą nazywać lekami.

Najszybciej zmienią się opakowania na suplementach diety. Na każdym produkcie będzie musiał znaleźć się napis „Suplement diety jest środkiem spożywczym, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety” zajmujący co najmniej 20% opakowania.

Takie napisy będą musiały pojawiać się także w reklamach telewizyjnych. Będą one wyświetlane na dole ekranu, zaś w przypadku spotów radiowych zostaną odczytane przez rektora.


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Roughneck - Kolekcja wyjątkowych, hardcorowych koszulek. Dzięki nim wybijesz się z tłumu!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz YouTube

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: Suple niebawem z paskiem ostrzegawczym

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin