Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online
Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Doping i sterydy
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku
stare 12-01-2007, 10:19
Bryan
Gość
 
Postów: n/a
Domyślnie STERYDY: Spadki, działanie, odblokowanie, injekcje, dieta, boczne efekty

Kilka slow dotyczacych podstawowych srodkow najczesciej pomijanych przez swiezo upieczonych amatorow koksu (bo to za trudne i niepotrzebne)... Typowe podejscie prowadzace do pisania artow na internetowych forach o tresci „chlopaki pomozcie bo mam gino/ nie staje mi/ zniknely mi jajka" i takich tam. Jesli nie obchodzi Cie to i masz w dupie bo i tak nic Ci nie bedzie – jestes niesmiertelny – nie czytaj. A do zainteresowanych - lecimy:

Dlaczego kulturyści używają Clomidu?

Clomid to nazwa rodzajowa dla cytrynianu klomifenu (Clomiphene Citrate). Jest on syntetycznym estrogenem wydawanym z przepisu lekarza w celu usprawnienia owulacji u kobiet.

Większość sterydów anabolicznych, zwłaszcza androgenów, powoduje inhibicję własnej produkcji testosteronu. Kiedy kulturysta kończy cykl sterydowy, naturalna produkcja testosteronu nie istnieje, a poziom sterydów we krwi zmniejsza się. Pozostawia to po sobie współczynnik kataboliczny: wysoki poziom hormonów anabolicznych we krwi, skutkiem czego organizm znajduje się w stanie katabolizmu i w konsekwencji większość nabytej w czasie cyklu tkanki mięśniowej zostanie stracona.
Clomid stymuluje podwzgórze, które z kolei mobilizuje przedni płat przysadki mózgowej (inaczej hypophysis) do uwalniania hormonów gonadotropowych. Hormony te to folikulotropina (FSH) i hormon luteinizujący (LH – inaczej hormon pobudzający komórki śródmiąższowe (ICSH)). FSH pobudza jądra do produkcji większej ilości testosteronu, zaś LH stymuluje je do jego sekrecji. Ten mechanizm sprzężenia zwrotnego znany jest jako układ podwzgórze – przysadka – jądra ( HPTA – hypothalamic – pituitary – testes axis), który przyczynia się do wzrostu własnej produkcji testosteronu i wzrostu jego poziomu we krwi, aby częściowo zrekompensować zmniejszające się poziomy sterydów egzogenicznych. Jest to istotne, aby zminimalizować pocyklową utratę masy mięśniowej.

Nie wszystkie sterydy powodują zamknięcie mechanizmu sprzężenia zwrotnego. Każdy jest inny, należy więc wziąć pod uwagę fakt, jak długo i w jakiej dawce używało się konkretnego sterydu po to, by określić czy konieczne jest podawanie Clomidu czy też nie.

Clomid działa również jako antyestrogen. Ponieważ jest to słaby estrogen syntetyczny, przyłącza się on do receptorów estrogenowych znajdujących się na komórkach, tym samym blokując do nich dostęp znajdującemu się we krwi estrogenowi. Minimalizuje to negatywne skutki typu ginekomastia i retencja wody, które mogą być wynikiem obecności estrogenów aromatyzujących z testosteronu.

Niemniej jednak jego antyestrogenowe działanie jest dosyć słabe, stąd nie powinno się na nim polegać, jeśli zamierza się używać sterydów androgennych, które aromatyzują w znacznym stopniu bądź też jeżeli ma się predyspozycje do ginekomastii. O wiele lepsze działanie antyestrogenne posiadają Arimidex i Nolvadex (Tamoxifen).

Ważna informacja: Mimo że często uważa się w ten sposób, Clomid nie stymuluje uwalniania naturalnego testosteronu, a raczej działa na zasadzie redukcji inhibicji estrogenowej wywołanej cyklem sterydowym. Czyni to w podobny sposób jak Nolvadex, blokując receptory estrogenowe w sutkach, by tym samym walczyć z rozwojem ginekomastii, np. poprzez blokadę receptorów estrogenowych w podwzgórzu i przysadce mózgowej, stąd redukując inhibicję podniesionego poziomu estrogenów. Pozwala to poziomowi LH powrócić do normalnego bądź nawet ulec podwyższeniu, co z kolei normalizuje naturalny poziom testosteronu.

Zahamowanie funkcjonowania HPTA wywołane jest zarówno przez podniesiony poziom androgenów, estrogenów lub progesteronu. Przy zakończeniu cyklu sterydowego, poziom androgenów zaczyna spadać; podawanie Clomidu rozpoczynane jest więc zwykle podług okresu półtrwania najdłużej działającego środka.

Może to również wyjaśnić powód, dla którego jednostki często postrzegają regenerację po stosowaniu Decy za trudniejszą, gdyż obecny progesteron pozostaje nietknięty przez Clomid. Wiadomo, że Clomid i Nolvadex (mające podobną budowę chemiczną) są jednakowo nieskuteczne w odniesieniu do redukcji ilości progesteronu powiązanego z ginekomastią; tak więc rozsądnym będzie przypuszczenie, iż Clomid posiada niewielkie oddziaływanie na poziom progesteronu.

Clomid podczas cyklu

W czasie stosowania sterydów anabolicznych, w organizmie wzrasta poziom androgenów powodując, iż receptory androgeniczne stają się o wiele bardziej aktywniejsze, a poprzez HPTA dają sygnał jądrom, by te zaprzestały produkcji testosteronu. Podczas gdy w ciele występuje o wiele wyższy poziom androgenów i tak długo jak jest on wystarczająco wielki, Clomid nie pomoże w podtrzymaniu naturalnej produkcji testosteronu. Teoretycznie będzie on prawie całkowicie wyłączony
Jednakże niektórzy użytkownicy androgenów (stosujący olbrzymie dawki przez długi okres) zalecają dodanie niewielkiej ilości Clomidu w środku cyklu, aczkolwiek ze względu na ilość środków, jakie stosują, ciężko im stwierdzić, czy przynosi to jakieś korzyści. Stąd też jedynym celem podawania Clomidu w trakcie cyklu jest jego efekt antyestrogenowy.

Kiedy rozpocząć stosowanie Clomidu

Właściwy czas rozpoczęcia podawania Clomidu zależy od typu i cyklu sterydów, które się używa. Różne sterydy mają odmienne okresy półtrwania (wskazuje to na czas, w jakim ilość danej substancji zmniejsza się we krwi), a podawanie Clomidu powinno być dostosowane właśnie do niego.

Jak można było zobaczyć powyżej, Clomid przyjęty w czasie, gdy poziom androgenów we krwi jest nadal wysoki, będzie stratą. Zanim urzeczywistni się terapię Clomidem, istotnym jest odczekanie aż spadnie poziom androgenów w krwiobiegu. Mimo to, jeżeli poda się go zbyt późno, można prawdopodobnie stracić przyrosty.

Lista znajdująca się poniżej określa, kiedy powinno rozpocząć się podawanie Clomidu. Należy wybrać z niej wszystkie sterydy, jakie były stosowane w cyklu i od tego, którego używanie było rozpoczęte jako ostatnie, należy określić rozpoczęcie administracji Clomidu. Na przykład, jeżeli cykl składał się z Dianabolu, Sustanonu i Winstrolu, czas podawania Clomidu powinien być liczony na 3 tydzień po cyklu, ponieważ Sustanon pozostaje aktywnym w organizmie przez najdłuższy okres czasu.

STERYD............................................ .............CZAS.............DŁUGOŚĆ
.................................................. ............PO OSTATNIM.........CYKLU Z
.................................................. ................PODANIU:.........CLOMIDEM:

Anadrol50/Anapolon50...............................8 - 12 godzin........3 tygodnie
Deca Durabolan......................................... .3 tygodnie..........4 tygodnie
Dianabol.......................................... ........4 - 8 godzin..........3 tygodnie
Equipoise......................................... ........17 - 21 dni............3 tygodnie
Finajet/Trenbolone........................................ .3 dni...............3 tygodnie
Primabolan Depot (przy duzych dawkach)......10 - 14 dni.........2 tygodnie
Sustanon.......................................... .........3 tygodnie...........3 tygodnie
Testosterone Cypionate:.............................2 tygodnie...........3 tygodnie
Testosterone Enanthate/Testaviron..............2 tygodnie...........3 tygodnie
Testosterone Propionate.............................3 dni...................3 tygodnie
Testosterone Suspension...........................4 - 8 godzin .........2-3 tygodnie
Winstrol.......................................... .........8 - 12 godzin........2-3 tygodnie

Jak brać Clomid

Clomid ma długi okres półtrwania (prawdopodobnie 5 dni), nie ma więc potrzeby rozbijania dawki w ciągu dnia. Jeśli podawany był Sustanon, a stosowanie Clomidu rozpoczęto 3 tygodnie po ostatniej iniekcji, szacowałbym, że poziom androgenów jest wystarczająco niski, aby rozpocząć wysyłanie odpowiedniego sygnału. Jeżeli jest on nadal dość wysoki, należy rozpocząć od znacznej ilości, która mogłaby zadziałać lub pomóc, nawet jeśli poziom androgenów jest nadal dosyć pokaźny. Można spróbować 300 mg dnia 1; następnie 100 mg przez kolejne 10 dni, kończąc na 50 mg poprzez ostatnie 10 dób.

Stosowanie HCG

HCG jest prawdopodobnie jednym z najbardziej błędnie pojmowanych i stosowanych środków w kulturystyce. Na szczęście ta informacja pozwoli w pewnym stopniu skorygować to dla czytelnikow. HCG oznacza ludzką gonadotropinę łożyskową i nie jest sterydem, lecz naturalnym hormonem białkowym, który rozwija się w łożysku ciężarnej kobiety w czasie ciąży, aby sprawować kontrolę nad hormonami matki (notabene to powód, dla którego można usłyszeć o osobach testujących hormon wzrostu (HGH) przy pomocy testu ciążowego – jeśli okienko kontrolne wykaże ciążę, zostali oni nabrani na tańszą HCG – ale odbiegamy delikatnie od tematu).
Jego działanie w organizmie mężczyzny podobne jest do funkcjonowania LH, stymulującego komórki Leydiga w jądrach do produkcji testosteronu nawet w czasie nieobecności endogenicznego LH. HCG jest więc używane w czasie dłuższych bądź cięższych cykli sterydowych, aby zachować wielkość jąder jak i je same w dobrym stanie lub też przywrócić zmniejszone (skurczone) jądra do normalnego rozmiaru w przygotowaniu do pocyklowej terapii Clomidem. Proces ten jest niezbędny ze względu na to, że zmniejszone jądra wytwarzają zredukowaną ilość naturalnego testosteronu, stąd przed rozpoczęciem podawania Clomidu sytuacja ta powinna zostać wpierw skorygowana.

Administracja HCG po cyklu jest powszechną praktyką pośród kulturystów, którzy wierzą, iż pomoże to przywrócić naturalną produkcję testosteronu, jednakże teoria ta jest niepotwierdzona, jak również daje efekty przeciwne do zamierzonych. Gwałtowny wzrost zarówno testosteronu i estrogenu (poprzez aromatyzację) z podawania HCG powoduje dalsza inhibicję HPTA (oś podwzgórze – przysadka – jądra – pętla sprzężenia zwrotnego omówionego powyżej); pogarsza to sytuację regeneracji. HCG nie odbudowuje naturalnej produkcji testosteronu.
Typowo zaobserwowane dawki rzędu 2000 do 5000 I.U. co 4 do 5 dni dają wzrost poziomu estrogenów na drodze aromatyzacji naturalnego testosteronu, co jest odpowiedzialne za liczne przypadki pojawienia się ginekomastii.

Z tego wynika, iż najlepiej podawać HCG w czasie cyklu po to, aby:
1) uniknąć atrofii jąder
2) skorygować problem istniejącej już atrofii jąder.

Dawki HCG

Mniejsze dozy i podawane częściej w czasie cyklu dadzą ogólnie lepsze rezultaty przy mniejszej ilości efektów ubocznych. Dawki w granicach 500 I.U. a 1000 I.U. dziennie byłyby najbardziej odpowiednie w ciągu około dwutygodniowego okresu. Dozy te są wystarczające, aby uniknąć / skorygować atrofię jąder bez zbyt dramatycznego zwiększenia poziomu estrogenów i ryzyka ginekomastii. Schemat ilości pozwala także uniknąć niebezpieczeństwa stałego zablokowania receptorów LH w jądrach.

Obecność i podawanie HCG

Syntetyczna HCG jest często znana pod nazwami Pregnyl/Biogonadyl (nazwa rodzajowa) i dostępna w od 500 do 5000 I.U. Administracja środka jest zarówno domięśniowa jak i podskórna. Występuje ona w postaci proszku, który należy wymieszać ze sterylna wodą. Proszek jest wrażliwy na zmiany temperatury, stąd też nie powinien być wystawiany na bezpośrednie nagrzanie. Po wymieszaniu, powinien być trzymany w lodówce i zużyty w ciągu kolejnych kilku tygodni – bądź co bądź po wymieszaniu należy przestrzegać kwestii sterylności.

Nolvadex / Proviron

Proviron jest czysto androgennym sterydem bez właściwości anabolicznych. Lek jest używany zarówno jako antyestrogen, który zapobiega aromatyzacji do estrogenów, jak i ze względu na swój utwardzający efekt. W przeciwieństwie do Nolvadexu (który jedynie zapobiega łączeniu się estrogenów z receptorami i blokowaniu ich), Proviron zapobiega tworzeniu się estrogenów. Gdy zachowany jest niższy poziom estrogenów, sportowcom udaje się uniknąć lub w znacznej części zapobiec retencji wody i zmniejszyć ryzyko ginekomastii oraz odkładania tłuszczu.

Proviron jest popularny jako antyestrogen używany po cyklu SAA (by zapobiec staniu się estrogenowi dominującym hormonem i podnieść poziom seksualności utraconej z powodu niskiego poziomu androgenów). W rzeczywistości lek ten jest używany w medycynie w celu zwiększenia produkcji spermy i wyeliminowania zaburzeń seksualnych u mężczyzn. W niektórych wypadkach Proviron jest przepisywany kobietom, aby zahamować lub całkowicie zatrzymać menstruację. U mężczyzn jedynie zastępuje poziom androgenów, nie leczy problemów niskiej produkcji testosteronu. Obniżenie ilości estrogenów skutkuje zwiększoną aktywnością układu podwzgórze - przysadka - jądra. Kiedyś Proviron był używany przez sportowców przez cały rok w celu zwiększenia twardości umięśnienia. Teraz został on zastąpiony przez efedrynę i Clenbuterol. Przy okazji, efektem ubocznym zażywania Provironu są częste i czasami bolesne erekcje (co z tego?). To z tego, iż erekcja, która trwa kilka dni może spowodować uszkodzenie penisa lub problemy ze wzwodem. Po za tym czasem glupio sie mozna poczuc kiedy staje Ci w najmniej odpowiednim momencie...

Jeśli chodzi o dawki, mężczyźni „zazwyczaj” używają 25 – 200 mg dziennie, często łącząc to z Nolvadexem (*zobacz „Nolvadex”). Kobiety często doświadczają efektów maskulinizacji. Powinienem dodać, że kobiety notorycznie używają Provironu wraz z innymi androgenami. Przy dawce 25 – 50 mg dziennie łącząc go z Nolvadexem osiągają dobre efekty przy kilku skutkach ubocznych. Teslac jest uważany za lepszy antyaromatyzer (który blokuje produkcje estrogenów), jednak jest on znacznie droższy. 50mg Provironu wraz z 250 – 1000 mg Teslacu lub 150mg Provironu wraz z 20mg Nolvadexu dziennie jest w stanie niemal całkowicie zablokować estrogeny (zarówno podczas, jak i po cyklu sterydowym).

Nolvadex jest lekiem często określanym jako antyestrogen. Może to sugerować, że produkowana jest mniejsza ilość estrogenów lub taka produkcja w ogóle nie występuje, tak jak w przypadku innych podobnych leków jak na przykład Teslac. W rzeczywistości Nolvadex jest antagonistą estrogenów, co znaczy, że zastępuje estrogen w receptorach. Zapobiega to przyłączaniu się aktywnej formy estrogenów do receptora i stworzenia aktywnego kompleksu estrogen - receptor. Ponieważ wiele SAA aromatyzuje (konwertuje do estrogenów) do pewnego stopnia, kontrola feminizujących efektów ubocznych (mężczyźni powinni zwrócić na to szczególną uwagę) jest bardzo ważna. Mężczyźni na ogół mają bardzo niski poziom estrogenów. Podczas cyklu z SAA z powodu aromatyzacji poziom estrogenów wzrasta radykalnie. Taki stan może doprowadzić do pojawienia się objawów feminizacji takich jak odkładanie tłuszczu, retencja wody oraz ginekomastia (powiększenie tkanki piersi i bolesne guzki pod sutkami). Regułą jest, iż większy tempo przemiany androgenów do estrogenów spowoduje wzrost poziomu estrogenów, co zainicjuje pojawienie się feminizujących efektów ubocznych.

Nolvadex nie obniża produkcji estrogenów, ale zwyczajnie blokuje receptory estrogenowe. Z tego powodu nagłe zaprzestanie stosowania Nolvadexu spowoduje podwyższenie poziomu krążącego estrogenu do gigantycznego stopnia i spowoduje opróżnienie receptorów i feminizację ciała.

Po zakończeniu cyklu sterydowego poziom naturalnego testosteronu w organizmie jest obniżony. Z powodu aromatyzacji SAA poziom estrogenu jest zdecydowanie wyższy niż zwykle, zaś Nolvadex pomaga blokując jedynie receptory estrogenowe. Gdyby sportowiec nieumyślnie skończył cykl SAA bez zregenerowania osi podwzgórze - przysadka - jądra, większość przyrostów masy i siły znikłaby, gdyż estrogen stałby się hormonem dominującym.

Proviron jest antyestrogenem, który pomaga zapobiegać produkcji estrogenów przez podwyższenie poziomu androgenów. Podczas ostatniego tygodnia cyklu SAA niektórzy kulturyści zaczynają brać HCG (*zobacz „HCG”) oraz dodają do tego 25mg Provironu / 10 – 20 mg Nolvadexu 1 – 2 razy dziennie. Jest to często stosowana metoda niemal całkowitego zablokowania aktywności estrogenów. Ponieważ Nolvadex podwyższa produkcję naturalnego testosteronu, podobnie jak czyni HCG, większość uzyskanych przyrostów zostaje zachowana. Nolvadex działa wprost na podwzgórze, więc wzrasta wydzielanie gonadotropin (hormony mówiące komórkom Leydiga znajdującym się w jądrach, by rozpoczęły produkcje androgenów takich jak testosteron). Wielu dodaje Clomid (*zobacz „Clomid”) do ich zestawów po cyklu zaczynając 6-10 dni po HCG i używając go przez zwykle zalecany okres dwóch tygodni. W większości przypadków rezultatem jest normalny (lub wyższy) poziom seksualności oraz produkcji androgenów!

Wysokie dawki Nolvadexu mogą zahamować produkcję naturalnego testosteronu. Dzieje się tak dla tego, iż enzym niezbędny do jego produkcji jest zablokowany.


Nolvadex jest często dodawany do cyklu z wykorzystaniem silnie aromatyzujących środków jak na przykład testosteron, Dianabol lub tych, które stymulują receptory progesteronowe jak Anadrol – 50. Ci, którzy są narażeni na odkładanie tłuszczu, retencję wody lub ginekomastię, powinni obowiązkowo używać Nolvadexu. Wielu blokuje aktywność estrogenów używając jedynie 10mg dziennie, podczas gdy inni potrzebują znacznie więcej, jak np. 60mg dziennie (20mg podzielone na 3 dawki). Najlepszy rezultat można osiągnąć zaczynając od niewielkiej dawki i w miarę konieczności zwiększać ją stopniowo.

Do działania SAA jest niezbędny odpowiedni poziom estrogenów, by osiągnęły one swoją maksymalną siłę działania i zapewniły pożądane efekty. To dlatego wiele SAA traci swoje anaboliczne właściwości, gdy zostanie połączone z antyestrogenami. Ci, którzy używali silnie anabolicznych / słabych - umiarkowanych androgennie sterydów takich jak nandrolony, Primobolan czy Winstrol i nie połączyli ich z wysoko aromatyzującymi sterydami (jak testosteron), często rozważali pominięcie używania Nolvadexu podczas cyklu, co jest najlepszym wyjściem, jeśli celem jest zbudowanie masy.

Kobiety używają Nolvadexu, ponieważ pomaga w utracie tłuszczu przez zachowanie niższej niż zwykle aktywności estrogenów. Chciałbym widzieć zawodniczkę, której udałoby się uzyskać naprawdę wyrzeźbione nogi bez używania go. Kobiety często łączą 10 – 20 mg Nolvadexu wraz z 50 – 75 mg Provironu dziennie przez kilka ostatnich tygodni przed zawodami. Panie powinny wiedzieć, że środki antykoncepcyjne są również estrogenami i Nolvadex może zmniejszać ich skuteczność. Skutkami ubocznymi stosowania go przez kobiety są: nieregularne miesiączki, słabe krwawienie, czasami okres nie pojawia się przez czas stosowania Nolvadexu. Znam kilka pań, które używały Nolvadexu właśnie z tego powodu i nie mogę powiedzieć, że się z tym nie zgadzam. W końcu używanie doustnych środków antykoncepcyjnych powoduje rozregulowanie lub nawet zatrzymanie menstruacji i jest akceptowane w kręgach medycznych.

Niektórzy sportowcy doświadczyli paradoksu używając wysokich dawek Nolvadexu. Zamiast obniżyć aktywność estrogenów - podwyższył ją. Doszło tutaj do nadprodukcji przez korę nadnerczy prohormonu zwanego DHEA. DHEA jest androgenem uwalnianym w małych ilościach. W tym wypadku do głosu doszły enzymy. Badania pokazują, iż DHEA konwertuje do androstenedionu i w pewnym stopniu do estrogenów u mężczyzn. Kobiecy system hormonalny często doprowadza do przemiany DHEA lub androstenedionu w testosteron. Ten nowo uformowany estrogen wdziera się do receptora blokując działanie Nolvadexu. W tym wypadku Proviron, a w szczególności Teslac będą lepszym rozwiązaniem.

Ginekomastia spowodowana brakiem reakcji na ten lek zwykle może być usunięta wyłącznie przez interwencję chirurga. Pochodne DHT mogą spowodować produkcję endogennych estrogenów u niektórych mężczyzn. Cytadren jest często dołączany do Nolvadexu.
 
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
arek18 (16-02-2012)
stare 07-09-2011, 09:33
Bryan
Gość
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: STERYDY: Spadki, działanie, odblokowanie, injekcje, dieta, boczne efekty

Spadki - Jak z nimi walczyć

Okres po cyklu jest dla wielu dosyć ciężki, niejednokrotnie widziałem przypadki, w których
ludzie tracili znaczną część zdobytej masy mięśniowej i siły czego mogli uniknąć przynajmniej do pewnego stopnia. Także ginekomastia czasami daje znać o sobie właśnie w tym okresie, kiedy przez zaniżony poziom testosteronu jego stosunek do estrogenu jest niewłaściwy.
Aby tego uniknąć można zastosować kilka metod.

1. Środki farmakologiczne jak clostilbegyt(clomid) biogonadyl(HCG) oraz tamoxifen(nolvadex) to najpewniejszy sposób przywrócenia funkcji organizmu. Według mnie najlepsze efekty daje zażywanie przez okres koło 2 tygodni kombinacji clostilbegyt (50 - 100mg dziennie doustnie) + biogonadyl(2000j.m. co 2-3dni) potem można jeszcze (co mnie przyniosło dobre efekty) zażywać przez 15 dni tamoxifen (20mg\dzien jedna tabletka 10mg rano jedna wieczorem)

Niektórzy stosują po cyklu wyłącznie biogonadyl. To jedynie częściowe efekty, ponieważ biogonadyl pobudza jądra do produkcji testosteronu, lecz nie odblokowywuje przysadki mózgowej przez co normalna równowaga chormonalna nie może zostać przywrócona. Na dodatek w niektórych przypadkach sam biogonadyl może powodować zaostrzenie się ginekomastii, dlatego powinien być połączony ze środkiem wykazującym działanie antyestrogenne i jednocześnie zapewniające przywrócenie pełni funkcji przysadki mózgowej jak clostilbegyt lub tamoxifen.

2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] . Istnieją jak wiadomo [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] które podnoszą poziom własnego testosteronu jak tribulus terrestris czy acetabolanII. Z własnego doświadczenia mogę też polecić glutaminę (2g przed snem na pusty żołądek). Tribulusa nie używałem, choć mam zamiar uczynić to w najbliższym czasie (z tym że nie po cyklu a jako samodzielny adaptogen)
więc nie będę się na jego temat wypowiadał, choć niejeden chwali zalety tego środka. AcetabolanII jest niewątpliwie dobrym środkiem, ponieważ zawiera wszystkie najpotrzebniejsze minerały i [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] naturalnie wspomagające wydzielanie hormonów płciowych. Nie stosowałem go, lecz skład pozwala stwierdzić, że to dobry suplement. Na szczególną uwagę zasługuje zawarta w porcji dawka cynku - 30mg co pokrywa zależnie od zródeł z jakimi się zetknąłem 200-300% dziennego zapotrzebowania na ten dość trudny do uzyskania z pożywienia pierwiastek.

3. Odżywianie i dobór witamin - odpowiedni dobór pokarmów także może wspomóc wydzielanie chormonów. Szczególną uwagę należy zwrócić na cynk (100g pestek dyni dziennie dostarczy 10mg tego pierwiastka. Dla porównania również bogata w cynk
cebula będzie zawierać 1,4mg cynku na 100g. Dobrymi zródłami cynku których jako wegetarianin nie stosuję są także ostrygi. Tłustych mięs należy unikać tak samo słodyczy.
Należy zwrócić uwagę na dostarczenie sobie selenu (orzechy, żółtko jaja) oraz witamin z grupy B szczególnie B6 które można uzyskać z drożdży piwnych(ale niestety nie z piwa)
oraz znów żółtka jaja. Tłuszcze roślinne dostarczą też witamin jak A czy E z których dla produkcji chormonów ważniejsza jest ta druga. Cennymi kompleksami wspomnianych
witamin i minerałów są też kiełki np. przenicy.
Olej z siemienia lnianego może też obniżyć poziom estrogenów (podobno średnio o ok. 34%)
 
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-2011, 09:35
Bryan
Gość
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: STERYDY: Spadki, działanie, odblokowanie, injekcje, dieta, boczne efekty

TECHNIKI INJEKCJI

Pierwszą rzeczą, której musisz się nauczysz zanim zaczniesz poważnie zastanawiać się nad sterydami, to jak je brać. Tabletki są niebezpieczne, a to oznacza... tak - igły.

Przed swoim pierwszym zastrzykiem musisz kupić kilka rzeczy. Po pierwsze igły. Potrzebujesz jednej do wybieranie substancji z fiolek. Im większa, tym szybciej płyn nabierzesz do strzykawki. Do tego celu proponujemy igłę o rozmiarze 10 (1mm średnicy). Nie radzę używać jej do iniekcji...

Następnie musisz zakupić igłę do iniekcji. Różne części ciała wymagają różnych igieł.
Proponuję od 6 (0,6mm) do 8 (0,8mm). Trzecią rzeczą, której potrzebujesz jest buteleczka spirytusu i waciki. Wszystkie te rzeczy są ogólnodostępne.

Istnieją trzy sposoby na wstrzyknięcie substancji - dożylnie, podskórnie i domięśniowo. Wszystkie steroidy powinny być wstrzykiwane domięśniowo.

Najlepiej w mięsień, który jest rozbudowany i w miejsce mało unerwione.
Istnieją trzy główne grupy mięśni w które można dokonywać iniekcji.
Pierwsza to mięsień prosty uda. Proponuję wszystkim początkującym iniekcje właśnie w ten mięsień. Do mięśnia prostego uda proponuję igłę 7 (0,7mm). Igła nie powinna być wprowadzona prosto z boku, lecz pod kątem 45-65 stopni. Podczas zastrzyku usiądź na ziemi z wyciągniętymi przed sobą nogami. Pamiętaj, aby się odprężyć. Jeżeli masz dużo (naprawdę DUŻO) mięsa na udach, proponuję rozłożyć zastrzyki na 4, po 2 w każde udo w tygodniu. Upewnij się, czy nie wbijasz igły 2 raz w to samo miejsce!

Kolejnym dobrym miejscem na zastrzyki są pośladki. Jest to nieco trudniejsze od iniekcji w udo, bo nie do końca widzisz, co robisz... Do zastrzyków w pośladki proponuję igły 8 (0,8mm). Aby znaleźć odpowiednie miejsce podziel swój tyłek na cztery kwadraty, a iniekcji dokonuj w górnych-zewnętrznych rogach tych, na górze. Będziesz musiał stanąć tyłem do lustra i trochę się pogimnastykować. Największą zaletą zastrzyków w pośladki jest to, że możesz wstrzyknąć więcej płynu. Nawet do 3ml! Zastrzyki w pośladek ogranicz do jednego na tydzień.

Teraz krok po kroku przejdziemy całą procedurę.

Przed pobraniem substancji z fiolki wycieraj gumkę wacikiem ze spirytusem około 2 minuty.

Przebij igłą do nabierania gumkę na fiolce/odłam kapturek z ampułki i nabierz substancję do strzykawki

Wyciągnij igłę i nałóż na nią osłonkę. Teraz zdejmij igłę do nabierania i nałóż tą do injekcji.

Wytrzyj wacikiem miejsce ukłucia.

Zdejmij osłonkę z igły i skieruj w sufit. Naciśnij tłoczek i postaraj się, aby żadne bąbelki powietrza nie pozostały w strzykawce. Najlepiej wypuść kilka kropelek na igłę, aby ją naoliwić.

Wsadź całą igłę w miejsce zastrzyku. Wolno, i jeżeli poczujesz ostry ból odciągnij trochę i skieruj w nieco innym kierunku.

Jeżeli cała igła znajduje się już we właściwym miejscu odciągnij tłoczek. Powinieneś ujrzeć bąbelki w strzykawce. To znaczy, że jesteś w mięśniu. Jeżeli zobaczysz krew, odciągnij igłę i skieruj w innym kierunku. Nigdy nie rób iniekcji w żyłę - dożylna iniekcja może się bardzo źle skończyć!

Jeżeli jesteś już pewien, że igła jest w mięśniu - możesz zaczynać.
Steroidy rozpuszczane w roztworze wodnym wstrzykuje się dużo szybciej od oleistych. Uważaj, żeby nie zrobić tego zbyt szybko, bo może wystąpić otorbienie. Proponuję po każdym 1ml odczekać kilkanaście sekund.

Jeśli wpuściłeś już całą substancję do mięśnia, to możesz wyciągnąć igłę.
Po wyciągnięciu igły połóż w to miejsce wacik nasączony spirytusem.
Możesz ujrzeć nieco krwi, ale nie denerwuj się - jeżeli do strzykawki dostawały się jedynie bąbelki, to po prostu "przeszedłeś" przez żyłę. Po zastrzykach z roztworem olejowym zaleca się masowanie miejsca zastrzyku przez kilka minut, co pozwoli na rozprowadzenie go po mięśniu. No to koniec.

Zawsze używaj nowych strzykawek i igieł. Nigdy nie dziel się nimi z kolegami!!!

Tekst ten nie powinien być przez nikogo traktowany jako porada medyczna
 
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-2011, 09:37
Moderator
Super Expert
 
Avatar Arnold
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Postów: 52 551
Podziękował: 141
Dostał 595 razy "Dzięki" w 584 postach
Domyślnie Odp: STERYDY: Spadki, działanie, odblokowanie, injekcje, dieta, boczne efekty

pierwszy zastrzyk- informacje

Na pierwszy cykl wybieramy przeważnie środki oralne. Dlaczego?, przecież są mniej efektywne i bardziej szkodliwe. No ale na samą myśl zastrzyków przechodzą nas ciarki, strach przed bólem, strach przed uszkodzeniem czegoś, a to nie ma nam kto zrobić itp. No ale prawda jest taka, że jak zaczynasz przygodę z SAA, to na jednym cyklu oralnym się nie skończy, prędzej czy później dokonamy tej pierwszej iniekcji. Nie ma czego się bać, do pomocy też nam nie jest nikt potrzebny. Spróbuję w bardzo prosty sposób, a zarazem dokładny przedstawić wam tą tajemną sztukę, przekazywaną z prakoksa na koksa?

Potrzebne nam będą:
- środek, który będziemy wstrzykiwać
- strzykawka od 2ml do 5ml
- igła do nabierania substancji( 0,9mm ? 1,1mm)
- igła do wykonania iniekcji(0,5mm ? 0,7mm) (test suspension 0,8mm-1mm)
- spirytus salicylowy
- waciki kosmetyczne

Dodam jeszcze coś co jest oczywiste, no ale żeby mi nikt nie zarzucił i nie powiedział, że nie napisałem. Do każdej iniekcji używamy nowych igieł i strzykawek, są to rzeczy bardzo tanie i dostępne w każdej aptece, nie ma sensu dla oszczędzenia paru groszy, narażać zdrowia.

Więc zaczynamy. Myjemy dokładnie dłonie, otwieramy ampułkę( urywamy główkę, lub odrywamy wieczko) jeśli jest gumka to smarujemy ją wacikiem nasączonym w spirytusie salicylowym, nabieramy igłą przeznaczoną do nabierania, tyle ile potrzebujemy, za pomocą tłoczka. Gdy w strzykawce są pęcherzyki powietrza, pstrykamy parę razy by się ich pozbyć, zakładamy teraz mniejszą igłę przeznaczoną do iniekcji. Teraz przemywamy miejsce iniekcji nowym nasączonym spirytusem wacikiem. Teraz w miarę szybkim ruchem wbijamy igłę pod kątem najlepiej ok.90 stopni. Teraz najważniejszy moment! Jeszcze nie wtłaczaj substancji! Musimy się upewnić czy aby na pewno jesteś w mięśniu. Podciągamy leciutko tłoczek do góry, tego nie da się spieprzyć, są dwie opcje: pojawią się bąbelki, to dobry znak, jesteśmy w mięśniu, jeśli pojawiła się krew w strzykawce, to wyciągamy ją. Dostaje częste pytania, co teraz zrobić? Mogę wstrzykiwać strzykawkę z krwią? Odpowiedź jest prosta, jeśli to nie jest krew twojego kolegi to możesz?Wybierasz inne miejsce i próbujesz tam, jeśli jesteś w mięśniu to możesz rozpocząć iniekcje, im wolniej to robisz tym lepiej, wprowadzaj starannie płyn. Po wtłoczeniu całości nie wyciągaj jeszcze igły. Poczekaj kilka sekund i dopiero to zrób. Do miejsca iniekcji przyłóż na 30 sekund wacik, możesz delikatnie wycierać, jeśli pojawi się krew to się nie martw, wbijając mogliśmy przejść przez żyłę. Wszystkie użyte do tego zabiegu przyrządy wyrzuć. Gratuluje dobrze wykonanego strzału, prawda że jest to banalne?
A gdzie najlepiej bić? Wszędzie możesz w każdy mięsień, ale najlepiej w duży i mało ukrwiony, jak ma ci kto robić, albo jesteś dobrze wygimnastykowany to w pośladki, ja preferuje uda, również jest to duży mięsień i iniekcja jest najwygodniejsza. Więc życzę powodzenia.
__________________
Najlepszy portal kulturystyczny w Polsce - http://www.kulturystyka-online.pl/
Najlepszy sklep z odżywkami w Polsce - http://www.kulturystyka-online-sklep.pl/
Najlepsze forum kulturystyczne w Polsce - http://www.kulturystyka-online.pl/fo...urystyczne.php
Arnold jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
Arnold otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
rsoltysik (28-05-2013)
stare 07-09-2011, 09:40
Bryan
Gość
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: STERYDY: Spadki, działanie, odblokowanie, injekcje, dieta, boczne efekty

IIniekcja Domięśniowa Co To jest i jak zrobić dobrze zastrzyk

Iniekcja domięśniowa jest najczęstszym sposobem administracji sterydów anabolicznych, zarówno tych na bazie oleju, jak i wody, pozwalającym na wprowadzenie substancji głęboko w tkankę mięśniową. Zapewnia w miarę szybką absorpcję, sporych ilości podawanego środka - nawet do 5ml w odpowiednim miejscu.

# Lek, który będziemy wstrzykiwać
# Strzykawka, od 3 do 5ml.
# Dwie igły - jedna do nabierania substancji (0.9 - 1.1mm), druga bezpośrednio do iniekcji (0.5 - 0.7mm).
# Spirytus salicylowy
# Waciki kosmetyczne
# Pojemnik przeznaczony do przechowywania zużytych igieł i strzykawek

Oczywiście każda iniekcja wykonywana jest nową, sterylną strzykawką i igłą. Są to akcesoria na tyle tanie i szeroko dostępne, że oszczędzanie na nich jest po prostu niepoważnym traktowaniem własnego zdrowia.

Jak wykonać zastrzyk?
# Zacznij od dokładnego umycia rąk detergentem.
# Usuń górną część ampułki. W przypadku flakonu, z którego nabieramy substancję wielokrotnie, ściągnij nasadę i przemyj górną gumową powierzchnię wacikiem nasączonym spirytusem. Kiedy już to zrobisz, nie dotykaj tej powierzchni palcami, ani niczym innym.
# Przyłącz wyciągniętą z opakowania igłę, przeznaczoną do nabierania substancji, do końcówki strzykawki.
# Ściągnij osłonkę z igły i odłóż ją na biurko.
# Pociągnij za końcówkę tłoczka dokładnie tyle objętości powietrza, ile masz zamiar wstrzykiwać substancji. Nie dotykaj igły.
# Wbij igłę w gumową powierzchnię góry flakonu, naciśnij tłoczek, wypychając nabrane wcześniej powietrze. Igła pozostaje we flakonie.
# Odwróć flakon tak, aby powierzchnia gumowa skierowana była do dołu. Strzykawka na dole, flakon na górze.
# Nabierz wymaganą ilość substancji do strzykawki, poprzez pociągnięcie tłoczka.
# Kiedy już nabierzesz, sprawdź, czy obecne są pęcherzyki powietrza. Jeśli tak, pstryknij kilka razy strzykawkę, tak aby pęcherzyki poszły w górę. Minimalnie naciśnij tłoczek, usuwając wszelkie pęcherzyki.
# Wyjmij igłę z flakonu, ponownie nakładając na nią plastikową osłonkę, którą wcześniej odłożyłeś na biurko. Ściągnij igłę i umieść ją w odpowiednim pojemniku.
# Wyciągnij mniejszą igłę przeznaczoną do iniekcji, przyłącz do końcówki strzykawki, ściągnij osłonkę, odłóż ją.
# Przemyj miejsce iniekcji nowym, nasączonym w spirytusie wacikiem kosmetycznym.
# Strzykawkę trzymaj kciukiem oraz palcem wskazującym, ręką którą sprawniej się posługujesz.
# W miarę szybkim ruchem wbij igłę pod kątem 90 stopni, głęboko w mięsień.
# Teraz bardzo ważne! Jeszcze nie wtłaczaj. Musisz dokonać tzw. aspiracji. Pociągnij delikatnie za tłoczek. Jeśli w strzykawce nie pojawi się krew, możesz zacząć wstrzykiwać. Natomiast jeśli się pojawi, oznacza to, że trafiłeś w naczynie krwionośne. Wbicie substancji może być w tym przypadku niebezpieczne dla zdrowia. Wycofaj w takim wypadku igłę, zachowując wszelkie środki ostrożności wyrzuć ją do pojemnika i zastąp nową.
# Naciskaj delikatnie tłoczek, wbijając substancję w umiarkowanym tempie około 1ml na 10 sekund. Po wtłoczeniu całości nie wyciągaj jeszcze igły. Poczekaj kilka sekund i dopiero to zrób. Igłę oczywiście wyrzucasz do pojemnika, zachowując środki ostrożności.
# Przez 30 sekund przecieraj miejsce zastrzyku nasączonym w spirytusie wacikiem kosmetycznym. Następnie pozwól na wyschnięcie, kolejne 30 sekund. Pozwoli to zredukować do minimum ryzyko infekcji.

W które miejsca wykonywać iniekcje?
Należy wybierać miejsca łatwo dostępne, pozwalające na uniknięcie trafienia w naczynie krwionośne. Staraj się zmieniać miejsca, nie wykonuj kilka razy z rzędu zastrzyku w to samo miejsce. Unikaj miejsc posiniaczonych, pokrytych bliznami, spuchniętych. Najczęściej wybieranymi miejscami są: pośladki, uda, barki, choć można wykonywać w praktycznie każdy mięsień. Te miejsca są po prostu najbezpieczniejsze i mogą przyjąć duże ilości substancji, pośladki i uda po 3ml, barki do 2ml.
 
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-2011, 09:44
Moderator
Super Expert
 
Avatar Arnold
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Postów: 52 551
Podziękował: 141
Dostał 595 razy "Dzięki" w 584 postach
Domyślnie Odp: STERYDY: Spadki, działanie, odblokowanie, injekcje, dieta, boczne efekty

DIETA PRZY STOSOWANIU STERYDÓW ANABOLICZNYCH!

W skutek przyjmowania sterydów w naszym organizmie oprócz pozytywnych zmian takich jak szybsza synteza białek, czy poprawa libido zachodzą również te negatywne. Część tych podstawowych jak łysienie, czy blokada wytwarzania testosteronu endogennego można zlikwidować przez stosowanie odpowiednich osłonek. Jednak na ich temat nie będę się rozpisywał. Skoncentruje się jedynie na diecie, która powinna zawierać kilka dodatkowych aspektów, a mianowicie:


1. Zwiększ podaż potasu.

Potas jest bardzo ważny podczas cyklu sterydowego, ponieważ zostaje wypłukiwany. Odpowiada on za gospodarkę wodno-mineralną
w naszym organizmie. Jego niedobór może skutkować niepoprawnym funkcjonowaniem mięśnia sercowego, skurczami mięśni.
Jedzenie bogate w potas to m.in. - banany, suszone śliwki, morele, pomarańcze, rodzynki, pomidory, szpinak, ziemniaki.
Badania pokazują, że potas pomaga również w obniżeniu ciśnienia krwi, co jest również ważne podczas cyklu.

2. Kontroluj ilość sodu w diecie (ogranicz go)

Duża ilość soli zwłaszcza podczas cyklu sterydowego sprzyja retencji wody oraz zwiększeniu ciśnienia.
Należy ograniczyć sód zarówno poprzez niesolenie potraw jak i ograniczenie produktów zawierających sód: wędzone mięso,
wędliny, sosy, zupy, przetwory mięsne, boczek, sery żółte.

3. Zwiększ podaż wapnia oraz [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] D.

Niektóre sterydy obniżają spoistość kości, aby kości były zdrowe trzeba dodać do jadłospisu potrawy bogate w wapń takie jak:
twaróg, mleko, brokuły, suszona fasolka. Oraz witaminę D, która ułatwia wchłanianie wapnia - płatki zbożowe, mleko.
Organizm potrafi również sam ją wytworzyć podczas opalania się na słońcu.

4. Zwiększ ilość [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] w diecie

Z powodu szybszej syntezy białek należy zwiększyć podaż białek nie do 2g ale do 3g [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] /kg masy ciała. [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] powinno pochodzić głównie
z nieprzetworzonych, naturalnych twarogów chudych, chudego mięsa, jajek.

5. Działania mające na celu obniżenie poziomu złego cholesterolu.

- Zwiększ ilość warzyw oraz owoców w diecie - mogą one skutecznie obniżyć zły cholesterol, gdyż są źródłem błonnika rozpuszczalnego.
Najbardziej polecane - jabłka, cytrusy, jagody, marchewki, morele, suszone śliwki.
- Dodaj do diety suplementację omega-3 oraz tłuste świeże ryby- kwasy tłuszczowe omega-3 pomagają w obniżeniu LDL i zwiększeniu HDL.
- Zwiększ ilość lecytyny - zapobiega odkladaniu się tłuszczy na ścianach tętnic oraz tworzeniu się zakrzepów.
Zwiększa również absorpcję witamin A,D,E oraz K. pokarm bogaty w lecytyne: pestki dyni, ziarna soi, wątróbka, jaja, ryby, ryż, kapusta włoska.
- Ogranicz spożycie tłuszczów nasyconych(tłuste mięsa, sery) oraz izomerów trans.
- Zwiększ spożycia jednonienasyconych kwasów tłuszczowych - oliwa z oliwek, olej lniany.

6. Działania mające na celu ochrone skóry przed trądzikiem i wypryskami skórnymi.

- Zwiększ ilość [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] E w diecie, która odpowiada m.in. za poprawę regeneracji skóry oraz tkanek.
Jedzenie bogate w wit. E - orzechy, zboże oraz oliwa z oliwek.
- Ogranicz produkty o wysokim IG na rzecz węglowodanów złożonych.


Przykładowy jadłospis

1. Płatki owsiane, mleko, rodzynki, orzechy + ewentualne [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] .

2. Tłusta ryba, sałatka warzywna, oliwa z oliwek.


3. Posiłek przedtreningowy - Kasza gryczana, pierś z kurczaka, warzywa, oliwa z oliwek

- 15minut przed treningiem 30g WPC

-- TRENING

- bezpośrednio po treningu 30g WPC, owoc

4. Posiłek potreningowy - ziemniaki, sałatka z pomidorów, pierś z kurczaka/indyka

5. Gotowane jajka, pestki dyni/kapusta włoska + ewentualne białko.

6. Twaróg chudy + oliwa z oliwek + brokuły.


Codziennie bierzemy 6g omega3 + suplementacja witaminami oraz minerałami. Gramaturgii nie uwzględniałem - sprawa indywidualna.

proporcje poszczególnych makroskładników - Białko - 3g/kg, Węglowodany - 5-6g/kg, Tłuszcze 1g/kg
__________________
Najlepszy portal kulturystyczny w Polsce - http://www.kulturystyka-online.pl/
Najlepszy sklep z odżywkami w Polsce - http://www.kulturystyka-online-sklep.pl/
Najlepsze forum kulturystyczne w Polsce - http://www.kulturystyka-online.pl/fo...urystyczne.php
Arnold jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
Arnold otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
rsoltysik (28-05-2013)
stare 07-09-2011, 09:46
Moderator
Super Expert
 
Avatar Arnold
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Postów: 52 551
Podziękował: 141
Dostał 595 razy "Dzięki" w 584 postach
Domyślnie Odp: STERYDY: Spadki, działanie, odblokowanie, injekcje, dieta, boczne efekty

Brać czy nie brać- oto jest pytanie

Czy wystarczy być naturalnym?
Ten artykuł ma na celu pomóc Wam wybrać jedną z dwóch możliwych dróg w kulturystyce - być naturalnym lub sięgnąć po sterydy. Prędzej czy później przed tym wyborem stanie każdy, kto zajmuje się tym sportem.
Na pewno pamiętacie dość dobrze pierwszy raz gdy przekroczyliście próg siłowni ( i nie chodzi mi tu o tę urządzoną w Waszej piwnicy lecz tę trochę bardziej profesjonalną). Nagle znaleźliście się w obcym świecie, który już od jakiegoś czasu Was pociągał. Spośród grupki ćwiczących osób wyłowiliście wzrokiem tych największych. Pod ich koszulkami znać było ogromne mięśnie. Chyba każdy poczuł wówczas ukłucie zazdrości. ? Ja też kiedyś taki będę ? ? ta myśl przewinęła się przez umysł większości z Nas. To było dosyć motywujące, więc przez pierwsze 2 tygodnie, miesiąc a może i dłużej ćwiczyliście ciężko po to tylko aby zobaczyć, że w gruncie rzeczy osiągnęliście bardzo niewiele. Na tym etapie często patrzy się w lustro i trudno zobaczyć rezultaty z dnia na dzień. Po tym czasie część ludzi odpada i daje sobie spokój. Ci wytrwalsi zaczynają poszukiwać czegoś, co pomogłoby przyspieszyć przyrost tej, jakże upragnionej masy mięśniowej.
Rozważniejsi zaczynają interesować się rozmaitymi suplementami, a inni sięgają po sterydy ? ale do tego dojdziemy. Z reguły pierwszym zakupem okazuje się być odżywka białkowa, czasem aminokwasy czy nawet [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] . Jednak zawsze przychodzi czas, że zastanawiamy się czy nie zacząć używać sterydów. Powody są różne ? niektórzy stwierdzają, że [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] za słabo działają i cierpliwość im się kończy, inni uważają, że doszli do granicy swoich możliwości i koks pomoże im przekroczyć tę granicę, jeszcze inni nie mogą znieść presji ze strony ( większych ) rówieśników. Są tacy którzy myślą, że będą mieli większe powodzenie u lasek a nawet tacy którym wystarczy tak prozaiczny powód jak to że chcą się odegrać na kolesiu który w sobotę na dysce obił im gębę.
Z jakiegokolwiek powodu Ty myślisz o sterydach najpierw powinieneś się zastanowić i zrobić bilans plusów i minusów tego kroku. Musisz mieć pełen obraz sytuacji. Pozwól, że zaczniemy od plusów:
- uzyskasz masę mięśniową i siłę która zaraz po odstawieniu zacznie spadać?
- zaimponujesz części Twoich kolegów
- być może odegrasz się na gościu który Ci wtłukł na imprezie

Zabierzmy się teraz do minusów:
- prędzej czy później pojawią się problemy natury medycznej ? ale o tym można przeczytać wszędzie więc nie będę się rozwodził
- niestety większość lasek ( a przynajmniej te porządne ) będzie Cię omijać ( wiem, że ten punkt jest dyskusyjny ale z mojej prywatnej sondy tak wynika )
- wchodzisz w błędne koło z którego bardzo ciężko wyjść ? pamiętaj ludzi którzy wzięli koks jeden raz jest bardzo mało a tych którzy koks wzięli tylko dwa razy nie ma prawie wcale ? koks uzależnia psychicznie
- jeśli czujesz, że masz w sobie agresję to sterydy ją wyciągną na wierzch i zwielokrotnią
- każdy cykl wchłonie Ci dużo pieniędzy ? przecież musisz kupić koks, odżywkę, dużo dobrego ( i drogiego )jedzenia ? jeśli zdecydujesz się kupić tylko koksy to patrz pierwszy myślnik ( do Ciebie odnosi się słówko prędzej)


[size=medium]Zastanów się dobrze!!![/size]Zastanówmy się dlaczego niektórzy ludzie znając efekty uboczne sięgają sterydów.
No więc w tej chwili przychodzą mi do głowy tylko dwa, powiedzmy, że usprawiedliwione powody ? jesteś zawodowym kulturystą i bez tego nie osiągniesz sukcesu w tym sporcie lub trenujesz wyczynowo inną dziedzinę sportu więc potrzebujesz sterydów by zwiększyć siłę czy wytrzymałość. We wszystkich innych przypadkach mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że stosowanie anabolików jest zbędne. Wiele osób próbuje usprawiedliwiać używanie tych substancji czy bagatelizować ich skutki. Niejednokrotnie słyszałem zdanie ? Ja biorę małe dawki? ? owszem od bardzo małych dawek nic Ci się nie powinno stać tak od razu ? ale też przyrost będzie niewielki a z czasem będziesz musiał zwiększyć dawki. Wiele osób twierdzi, że regularnie robi badania i wszystko jest OK. ? niestety nie jesteś w stanie przebadać całego organizmu. To, że dobrze się czujesz jeszcze o niczym nie świadczy za kilka, kilkanaście lat coś może wyjść. Jeśli spojrzysz na sprawę obiektywnie to zobaczysz, że sterydy przyniosą Ci więcej złego niż dobrego.
Ja sam po wielu wahaniach postanowiłem wybrać drogę naturalną. Zapewne niektórzy z Was zastanawiają się kim jest ten gość, żeby mi mówić, co mam robić a czego nie. Otóż nie jestem żadnym ekspertem. Mam za sobą około 6-7 lat treningu i w ciągu tego czasu widziałem wielu kolesi którzy zdecydowali się pójść inną drogą i widzę co się z nimi stało ? kilku zniknęło z horyzontu ( pewnie leczą wątrobę ), a większość stoi co weekend w drzwiach dyskoteki po to by dać komuś po mordzie i zarobić parę groszy na następny cykl. Niestety nie znam żadnego który by założył rodzinę i żył normalnie jak człowiek (choć być może i tacy się zdarzają). Bycie naturalnym niestety wymaga dużo silnej woli, więcej pracy, cierpliwości, ale myślę, że na dłuższą metę to właśnie naturalni zwyciężają. Mimo, że nigdy nie będziemy tak duzi i tak silni jak koksiarze to i tak czerpiemy z tego sportu większe korzyści i bardziej cenimy każdy gram mięśnia wypracowany z takim trudem. Bądźmy naturalni!

Żródła: blog(męskiswiat) przeróbka przez mnie
__________________
Najlepszy portal kulturystyczny w Polsce - http://www.kulturystyka-online.pl/
Najlepszy sklep z odżywkami w Polsce - http://www.kulturystyka-online-sklep.pl/
Najlepsze forum kulturystyczne w Polsce - http://www.kulturystyka-online.pl/fo...urystyczne.php
Arnold jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-2011, 09:50
Użytkownik
Super Expert
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Postów: 4 759
Podziękował: 0
Dostał 6 razy "Dzięki" w 5 postach
Domyślnie Odp: STERYDY: Spadki, działanie, odblokowanie, injekcje, dieta, boczne efekty

EFEKTY UBOCZNE STOSOWANIA STERYDOW ANABOLICZNYCH

- Wpływ działania sterydów na funkcjonowanie wątroby
Wątroba jest największym gruczołem ustroju, jest ośrodkiem przemiany materii w organizmie, wydziela żółć niezbędną do trawienia tłuszczów, reguluje przemianę białek i cukrów oraz przemianę acetową. Magazynuje okresowo glikogen, tłuszcze i [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] . Ponadto dezaktywuje substancje, które mogły by zagrażać organizmowi. Do takich substancji należą sterydy. Ogólnie można powiedzieć, że krótkotrwałe zaburzenia funkcjonowania wątroby są odwracalne. Doustnie brane sterydy w dużych ilościach mogą powodować zmiany w strukturze wątroby.

- Podwyższone ciśnienie krwi
W powstaniu nadciśnienia tętniczego dużą rolę odgrywają czynniki genetyczne, psychoemocjonalne, nerkowe i hormonalne. Nadciśnienie powoduje zmiany: w układzie krążenia (przerost lewej komory serca, w mózgu (udary),w nerkach (stwardnienie). Objawy kliniczne to bóle głowy, pogorszenie wzroku, niewydolność układu krążenia, zawał serca, udar mózgu i niewydolność nerek. Wielu kulturystów stwierdza, że podczas brania sterydów, ciała ich stały się miękkie i opuchnięte. Powodem tego jest nagromadzenie wody w organizmie, bezpośrednią tego przyczyną jest podwyższony poziom we krwi sodu i potasu. Serce kulturysty biorącego sterydy jest obciążone ponieważ następuje bardzo szybki przyrost masy mięśniowej. Krew staje się gęsta i ciężko płynie w naczyniach krwionośnych, a więc serce musi ciężko pracować. Po odstawieniu sterydów parametry wracają do normy. Po bardzo długim braniu sterydów pozostaje możliwość, że ciśnienie krwi nie znormalizuje się i zmiany w układzie krwionośnym mogą okazać się nieodwracalne.

- Zmiany w systemie hormonalnym
Hormony przenoszone są przez krew i mogą wywierać wpływ na wszystkie tkanki wrażliwe na ich działanie. Układ hormonalny stanowi obok układu nerwowego podstawowy układ regulacyjny w organizmie. Hormony spełniają w nich rolę chemicznych przekaŹników informacji. Podczas przyjmowania sztucznego hormonu z zewnątrz organizm nie produkuje lub produkuje w niewielkich ilościach hormony gonadropowe (FSH,ICSH). Może to doprowadzić do niepłodności np.: zaburzenia wzwodu prącia, zaburzenia wytrysku, zaburzenia popędu płciowego. Zaburzenie czynności jąder polega na niewydolności czynności komórek śródmiąższowych i układu kanalików plemnikotwórczych. Podczas brania PRIMOBOLANU dochodzi do zaburzenia czynności jąder. Jednakże po odstawieniu sterydów czynności wracają do normy. Branie sterydów w przedłużających się okresach czasu jest niewskazane gdyż istnieje możliwość, że organizm nie zregeneruje się całkowicie.

- Pobudzona agresywność
Testosteron powoduje, że mężczyŹni są agresywniejsi od kobiet, które w bardzo małych ilościach produkują ten hormon. Sterydy o bardzo silnym działaniu androgennym pobudzają agresywność u biorących. Ta wewnętrzna siła daje sportowcom bodŹce do jeszcze cięższego treningu. W przypadkach nadmiernej agresywności należy bardzo łagodnie przerywać branie leku aby nie wpaść w depresję.

- Powiększenie sutek
Powiększenie sutek jest bardzo często sprawą dziedziczną. Często w okresie dojrzewania sutek powiększa się przybierając kształt pączka. Jest to rzecz normalna. Powodem tego jest wydzielanie przez organizm estrogenu - z czasem objawy te znikają. Początkiem przerostu gruczołu jest ból sutka i nadwrażliwość brodawki, w póŹniejszym czasie gromadzenia tkanki tłuszczowej. Często te objawy pojawiają się podczas brania silnych androgenów w dużych ilościach (TESTOSTERON PROLONGATUM, ANAPOLON).
Fachowym wyrażeniem przerostu sutka jest - GINEKOMASTIA.

- Wpływ na układ krążenia i pracę serca
Faktory krzepnięcia krwi są niekiedy zmienione. Przemiana glukozy, trójglicerydów i cholesterolu doznała uszczerbku, co może prowadzić do stwardnienia tkanek. Również poziom glukozy może obniżyć się (bardzo niebezpieczne dla diabetyków). Zwiększone wydzielanie insuliny może także prowadzić do stwardnienia tętniczek.
KORTYZOL to hormon nadnerczy. Wykazuje wielokierunkowe działanie na przemianę węglowodanów, tłuszczów i białek, wpływa na przemianę wodno-elektrolitową oraz na układ krwiotwórczy. KORTYZOL jest głównym, hormonem stresowym organizmu. Podniesiony poziom tego hormonu we krwi pozwala atletom ciężej trenować (kolaże dostają go podczas długich i trudnych wyścigów). Jego zażywanie niesie kilka małych niekorzyści.
Zatrzymanie elektrolitów i wody w organizmie - konsekwencją tego jest podwyższone ciśnienie krwi, uszkodzenie struktur tkanki łącznej (zrywanie ścięgien). Te nieprawidłowości mogłyby wytłumaczyć dlaczego sportowcy wolą zażywać doustne sterydy. Po odstawieniu tych sterydów normalizują się wartości krwi. (Choroby serca i naczyń krwionośnych są w krajach Europy Zachodniej najczęstszą przyczyną zgonów).

- Efekty maskulinizacyjne
Androgenne efekty sterydów są następujące: rozrost pęcherzyków nasiennych, członka, prostaty (gruczołu krokowego), zgrubienie strun głosowych (obniżenie głosu), gęściejszy zarost, powiększenie tkanki tłuszczowej i zwiększony popęd seksualny. U młodocianych przyśpieszone dojrzewanie kostne, co ciągnie za sobą redukcję dziedzicznego wzrostu. Kobiety (zwłaszcza młodsze) mogą doświadczyć podobnych objawów i może wystąpić opóŹnienie lub wstrzymanie miesiączki. Po odstawieniu sterydów miesiączka wróci do normy ale inne objawy nie mijają. Zmiany są nieodwracalne.
Niektórzy kulturyści mogą zaobserwować wzrost owłosienia na ciele przy utracie włosów na głowie, przerost brody.

- Szkody w tkance łącznej
Wprawdzie nie ma na ten temat jeszcze żadnych naukowych prac ale doświadczenie pokazuje, że anaboliki zwiększają skłonność do kontuzji tkanki łącznej. Szczególnie na tę uwagę powinni uważać początkujący kulturyści, u których następuje szybki przyrost mięśni. Tkanka łączna u młodych kulturystów jest jeszcze nie przygotowana na duże obciążenie. Aby zapobiec takim kontuzjom radzi się przed pierwszym użyciem steroidów trenować rok lub dwa by przygotować stawy i ścięgna na duże obciążenia.
Długoletni ciężki trening znacznie skraca karierę. Warto co jakiś czas (kilka miesięcy) zmieniać trening na półciężki lub lekki aby oszczędzać stawy.

- Zwiększona podatność na infekcje, utrata wagi i siły podczas brania sterydów
Uboczne działania podczas brania sterydów można by wytłumaczyć tzw. negatywnym bilansem azotowym. Po odstawieniu sterydów organizm nie jest w stanie przywrócić normalnego poziomu hormonów organizmie. W międzyczasie organizm traci dużo [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , z tego powodu regeneracja jest niewystarczająca. Po odstawieniu sterydów organizm Źle znosi długi i ciężki trening. Właściwym wyjściem jest zredukowanie treningu dając wypoczynek psychice i całemu organizmowi. Choc są osoby, które twierdzą, że gdy odstawili sterydy i nie zmniejszyli treningu większemu spalaniu ulegała tkanka tłuszczowa, co jednak wydaje się wątpliwe. Każdy kulturysta powinien słuchać głosu swojego organizmu i odpowiednio reagować. Doświadczenie zdobywa się po wielu kuracjach.

- Bóle i nieruchomości w stawach
Staw to ruchome połączenie stykających się kości. Powierzchnie stawowe kości powleka chrząstka, a stykające się końce kości otacza błoniasta torebka stawowa. Często zauważa się, że po odstawieniu sterydów stawy są sztywne i bolą w trakcie treningu. Niewiadomo jeszcze jakie są tego przyczyny ale wszystko wskazuje na to, że ewentualnych powodów należy szukać w ujemnym bilansie azotowym. Bolesność stawów może trwać do 3 miesięcy.
__________________
CZY 888 pozytywnych opini na tym forum coś mi daje:/??NIC
robo jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
robo otrzymał 2 razy "Dzięki" za ten post od użytkowników:
Blef44 (10-07-2016), rsoltysik (28-05-2013)
stare 07-09-2011, 09:52
Użytkownik
Super Expert
 
Avatar cornello
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Postów: 1 931
Podziękował: 0
Dostał 5 razy "Dzięki" w 4 postach
Domyślnie Odp: STERYDY: Spadki, działanie, odblokowanie, injekcje, dieta, boczne efekty

budowa i dzialanie sterydow

Większość ludzi dyskutuje o sterydach nie mając przy tym zielonego pojęcia, czym one tak naprawdę są. Ujmując to w proste słowa, sterydy anaboliczne są chemicznymi pochodnymi testosteronu syntetyzowanymi w laboratorium. Pomimo że testosteron występuje u obu płci, kobiety posiadają niewielki ułamek ilości występującej u mężczyzn (około 100 razy mniej). Występują dwa rodzaje skutków zażywania sterydów:

1. androgeniczne działanie wywiera wpływ na cechy płciowe (takie jak stopień owłosienia ciała, wysokość głosu, rozwój organów płciowych, a także na percepcję, cechy psychologiczne i behawioralne).
2. działanie anaboliczne polega na wywieraniu wpływu na masę mięśniową, ilość tkanki tłuszczowej, siłę i różne aspekty metabolizmu.

Krótko mówiąc sterydy anaboliczne zostały opracowane tak, aby różniły się od testosteronu poprzez wzbogacenie działania anabolicznego przy jednoczesnym ograniczeniu zakresu działania androgenicznego (przede wszystkim po to, aby wywoływać skutki anaboliczne bez powiązanymi z nimi: maskulinizacji, przerostu prostaty i innymi niepożądanymi skutkami). Różne dostępne sterydy odpowiadają różnym właściwościom i w ten sposób wywoływanym reakcjom, które każdy z nich posiada. W zależności od rodzaju środka, sterydy wywołują różnego rodzaju wpływ na organizm. Do wymienianych w badaniach należą:

1. zwiększona synteza [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , pozwalająca sportowcom trenować z większą intensywnością, bez konieczności naruszania równowagi azotowej (wykorzystywania [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] mięśni dla celów pozyskania energii).
2. zwiększona zdolność rozwijania masy mięśniowej.
3. zwiększona zdolność rozwijania siły.
4. zwiększona zdolność rozwijania wytrzymałości.
5. zmieniony metabolizm w celu zwiększenia syntezy fosforanu [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , gromadzenie glikogenu w mięśniach i wykorzystanie tkanki tłuszczowej dla celów energetycznych.

Sterydy mają przede wszystkim anaboliczne działanie, polegające na zachowywaniu białka. Wspierają procesy rozwojowe tkanek i odwracają procesy kataboliczne lub uszczuplające tkanki. Równowaga azotowa ulega poprawie dzięki czynnikom anabolicznym, ale jedynie przy przyjmowaniu dostatecznych ilości kalorii i białka Jednak przyjmowanie sterydów nie powoduje automatycznie takich skutków - żaden ze sportowych wyników nie jest osiągnięty bez stosowania programu ciężkiego, spójnego treningu, a nawet wtedy osiągnięcia nie muszą być wcale tak dramatyczne. To, co sterydy mogą rzeczywiście zrobić, to umożliwić sportowcowi ostrzejszy, dłuższy trening, któremu często nie towarzyszy przetrenowanie. Tak więc same branie sterydów bez ostrego, forsownego treningu, przyniesie mierne rezultaty. Wypowiedzi niektórych naukowców, że sterydy nie poprawiają zdolności sportowych, są wierutną bzdurą. Gdyby to była prawda, świat sportowy nie zakazywałby ich stosowania jako formy oszukiwania. Sportowcy i kulturyści wiedzą lepiej od tych pseudo-ekspertów, dlatego też właśnie sterydy anaboliczne są stosowane od czasu do czasu, w mniejszym lub większym stopniu, w dosłownie każdym rodzaju sportu. Powiedzenie, że "nie ma nic za darmo", jest prawdziwe zarówno w życiu, jak i w sporcie - zawsze jest coś za coś. Głównymi składnikami osiągnięć sportowych są: 1) cechy genetyczne; 2) ciężkie treningi; 3) dobre prowadzenie trenera; 4) właściwa dieta; 5) odpowiedni odpoczynek. Sportowiec, któremu brak któregokolwiek z powyższych elementów nie odniesie sukcesu tylko dlatego, że bierze jakiekolwiek środki dopingujące. Trudno jest zmierzyć, jak wielkie korzyści z brania sterydów anabolicznych odnosi świetny, w odpowiedni sposób trenowany sportowiec. Porównując wyniki zawodów w podnoszeniu ciężarów, w czasie których prowadzono testy na obecność środków oraz takich, podczas których owych testów nie prowadzono, pewien raport wykazuje, że wyniki uzyskiwane przez starszych, bardziej doświadczonych i dojrzałych zawodników były niemal takie same podczas zawodów zarówno testowanych, jak i nie testowanych. Z drugiej strony młodzi, mniej doświadczeni ciężarowcy mieli znacznie słabsze wyniki w zawodach, podczas których przeprowadzano testy. Różnica osiągnięć obu tych grup może wskazywać, że sterydy nie zwiększają potencjału najlepszych, dobrze wyszkolonych sportowców, ale mogą pozwolić wciąż rozwijającym się sportowcom funkcjonować czasowo na bardziej zaawansowanym poziomie. Dla aspirujących kulturystów oznacza to, że jeśli nie masz cech genetycznych, takich jak [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , Lee Haney czy lub Arnold Schwarzenegger, nie będziesz wyglądał tak jak oni, bez względu jak ciężko będziesz trenował, ani jak dużo i jakie środki anaboliczne będziesz przyjmował.
__________________
www.disturbed1.com
cornello jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
cornello otrzymał 2 razy "Dzięki" za ten post od użytkowników:
Blef44 (10-07-2016), rsoltysik (28-05-2013)
stare 05-11-2011, 14:49
Użytkownik
Nowicjusz
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Postów: 1
Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Odp: STERYDY: Spadki, działanie, odblokowanie, injekcje, dieta, boczne efekty

Świetny artykuł ćwiczmy naturalnie!
GrzegorzGringo jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów
BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Wyłączony
Pingbacks are Wyłączony
Refbacks are Wyłączony
Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odp. Ostatni post / autor
MAŚĆ KOŃSKA - działanie Maxxx Zdrowie i uroda 5 18-09-2011 12:17
injekcje w motyl?? imported_Norbi Doping i sterydy 9 09-03-2009 00:50
Injekcje prolki w_Seba Cykle 5 27-11-2006 15:40
miesnie boczne maku Trening i plany 8 01-06-2006 20:08
działanie kreatyny po kilku cyklach Damian Silni Suplementy i odżywki 13 03-03-2006 22:04

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:23.
Body Attack Sports Nutrition
Sylwester Szymczuk
Kategorie / Producenci

Ostatnie obrazki

Kulturystyka: Newsletter
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin