Kelton - Sprzęt do  siłowni, kulturystyczny, ławeczki

Sportowy tryb życia = 9 lat młodszy

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 24. Sierpień 2017 Dodane przez: KO Team
Ludzie, którzy prowadzą bardzo aktywny tryb życia, wyglądają o dziewięć lat młodziej od osób, które nie trenują w ogóle bądź robią to sporadycznie.

Badanie

Badanie zostało przeprowadzone przez amerykańskiego naukowca Larry Tuckera. W badaniu wzięło udział 5823 mężczyzn w wieku od 20 do 84 lat. Podczas eksperymentu zbadano jak długość i ilość ćwiczeń, wpływa na długość telomerów. „Telomer - fragment chromosomu, zlokalizowany na jego końcu, który zabezpiecza go przed uszkodzeniem podczas kopiowania. Telomer skraca się podczas każdego podziału komórki. Proces ten, będący „licznikiem podziałów”, równocześnie z każdym skróceniem zwiększa ryzyko nowotworzenia oraz przekłada się na proces starzenia. „

Wyniki

Największym czynnikiem wpływającym na długość telomerów miał oczywiście wiek. Co roku ilość telomerów zmniejszała się o około 15,6 par.

Innym czynnikiem była aktywność fizyczna. Tucker nie stwierdził statystycznych różnic w długości telomerów uczestników, którzy prowadzili siedzący tryb życia. Jednakże u mężczyzn, którzy przez co najmniej godzinę dziennie uprawiali aktywność fizyczną, długość telomerów była znacznie większa w porównaniu do innych uczestników eksperymentu.

Wpływ stylu życia, który obejmuje stosunkowo dużą ilość ćwiczeń, wynosi około 9 lat molekularnego efektu odmłodzenia, ocenia Tucker.

Wniosek

„To, że twój pesel uświadamia Cię, że masz już 40 lat, nie oznacza, że biologicznie masz ich tyle samo”, powiedział Tucker w wywiadzie prasowym. „Wszyscy znają ludzi, którzy wyglądają na młodszych, niż w rzeczywistości są”.

„Im bardziej jesteśmy aktywni fizycznie, tym mniej dojrzewania biologicznego ma miejsce w naszych ciałach. Jeśli chcesz odnotować prawdziwą różnicę w spowolnieniu swojego biologicznego starzenia się, musisz przenieść swoją aktywność fizyczną na wyższy poziom”, podsumowuje Larry.

Physical activity and telomere length in U.S. men and women: An NHANES investigation.


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Roughneck - Kolekcja wyjątkowych, hardcorowych koszulek. Dzięki nim wybijesz się z tłumu!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz YouTube

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: Sportowy tryb życia = 9 lat młodszy

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin
PRZEHELM81
2018-01-05, 15:32

Ja mam 37 lat a ludzie dawaja mi góra 27 28 cwicze od 2000 roku