Siłownie w Polsce ZAMKNIĘTE [OFICJALNE]

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 13. Marzec 2020 Dodane przez: KO

Czy siłownie podczas pandemii koronawirusa są zamknięte? Takiej odpowiedzi szukała większość osób, które prowadzą na co dzień aktywny tryb życia i mają wykupiony karnet do większego, czy mniejszego klubu fitness. Trenerzy w trosce o zdrowie swoich podopiecznych zrezygnowali z treningów personalnych, na rzecz tych online. 

Niestety największe siłownie w Polsce jeszcze przed podjęciem odgórnej decyzji rządu o zamknięciu granic kraju nie wydały jakichkolwiek oświadczeń o obecnej sytuacji. Oprócz tej o zwiększonej higienie, co wzbudziło dyskusje na portalach społecznościowych i profilach danych sieci fitness. 

- Nie umieliście sami podjąć decyzji to odgórnie jesteście zamknięci. Klęska Waszego PR-u. Niesmak pozostaje.- napisała jedna z klientek.

Na stronie gov.pl/koronawirus wieczorem 13.11.2020 możemy przeczytać następujący komunikat:

"Inne ograniczenia na najbliższy czas

Najbliższe dwa tygodnie to czas szeroko zakrojonych działań, które mają zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. Działamy prewencyjnie. Ponieważ duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa, zdecydowaliśmy się: 

  • zamknąć siłownie, baseny, klub taneczne, kluby fitness, muzea, biblioteki, kina.

Wcześniej zawiesiliśmy już zajęcia w szkołach, przedszkolach, żłobkach, a także na uczelniach. Wszystkie powyższe działania są możliwe dzięki tzw. specustawie – ustawie dotyczącej szczególnych rozwiązań w walce z epidemią koronawirusa."


Próbowaliśmy skontaktować się z jedną z sieci siłowni i uzyskać informację na ten temat. Najpierw przez Facebooka (brak odpowiedzi), potem Instagram (także brak odpowiedzi), a na końcu przez infoczat. Linia telefoniczna była cały czas zajęta. Dzięki jednak ostatniemu sposobowi komunikacji dostaliśmy odpowiedź, że sieć nie planowała zamknięcia swoich klubów. 


 

Wideo opublikowane 12.03.2020 przez jedną z sieci. Informowali o zwiększonej higienie w klubach. Co o tym myślicie? Czy to były wystarczające środki ostrożności?


W końcu jest oficjalne oświadczenie jednego z klubów:

Pamiętajcie, że treningi można wykonywać w domu i nie potrzeba do tego aż tak różnego sprzętu. Wystarczą baniaki z wodą, czy skakanka. Zostańcie w domach! 


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Muscle Zone - Z kodem "KULT-B7" teraz wszystko 7% taniej!!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz Instagram

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: Siłownie w Polsce ZAMKNIĘTE [OFICJALNE]

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin
danka
2020-04-04, 14:35

To co jest w innych krajach europy to masakra, choć u nas nie jest też dobrze. Wszystko zamykają, a jeszcze to nowe zaostrzenia wprowadzają. O siłowni to zapewne mogę zapomnieć do maja jak nie dłużej. Ale jak wsio wróci do normy, to chociaż os system doda mi 3 tygodnie do karnetu które straciłam przez tą całą sytuację.

aaaa
2020-03-13, 22:40

w koncu