Wybierz jakość Body Attack!

Rząd amerykański startuje z testami szczepionki na koronawirusa

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 16. Marzec 2020 Dodane przez: KO

Donald Trump podczas ostatniej konferencji prasowej dotyczącej pandemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych zapowiedział, że w poniedziałek (16.03.2020) rząd amerykański startuje z testami klinicznymi szczepionki

Pierwszy uczestnik badania klinicznego szczepionki chroniącej przed nowym koronawirusem otrzyma eksperymentalną dawkę już w ten poniedziałek. Badania finansuje amerykański National Institutes of Health w Instytucie Badań Ds. Zdrowia Kaiser Permanente Washington w Seattle, w stanie Washington. Badacze zapowiadają, że pełne sprawdzenie potencjalnej szczepionki zajmie rok do 18 miesięcy. Testy kliniczne szczepionki rozpoczną się na 45 młodych, zdrowych ochotnikach, na których zostaną wypróbowane różne dawki szczepionek.

Osoby, które mieszkają w okolicy Seattle mogą same zgłosić się do testów. Tak głosi oficjalna infromacja na stronie instytutu.

"Osoby w wieku 18-55 lat, mieszkające lub pracujące w Seattle, które myślą, że mogą chcieć wziąć udział w tym badaniu, są zaproszone do odwiedzenia corona.kpwashingtonresearch.org"

Celem tych badań jest jedynie sprawdzenie, czy szczepionki nie wykażą niepokojących skutków ubocznych. Tym samym instytut przygotowuje grunt do dalszych badań. 

Inne instytuty, które także zaczęły badania nad szczepionką to Novio Pharmaceuticals, który zamierza rozpocząć testy na kandydatach na szczepionkę już w polowie kwietnia br. u kilkudziesięciu ochotników na University of Pennsylvania i centrum testowym w Kansas City, Missouri. Następnie podobne badania przeprowadzone będą w Chinach i Korei Południowej.

Przypomnijmy, że również polscy naukowcy zaczęli badania nad szczepionką na nowego koronawirusa. Agencja Badań Medycznych zapowiedziała, że pracuje nad szczepionką. Budżet projektu wynosi na tę chwilę 5 mln zł, ale w miarę postępów ma być on zwiększany. Agencja pracuje wraz z wytycznymi i wsparciem Ministra Zdrowia, Łukasza Szumowskiego. 

Polska Agencja prowadzi także rozmowy z amerykańskimi instytutami, Komisją Europejską, uniwersytetami medycznymi w Europie oraz oczywiście ambasadą Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

Takie oświadczenie można wyczytać na oficjalnej stronie abm.gov.pl:

Agencja Badań Medycznych, w porozumieniu z Ministrem Zdrowia, prof. Łukaszem Szumowskim, przygotowała projekt własny w zakresie opracowania szczepionki na koronawirusa (wirusa SARS-CoV-2).

Celem projektu prowadzonego przez ABM jest włączenie polskich ośrodków naukowych do ogólnoświatowych badań nad skuteczną szczepionką na koronawirusa, powodującego zakaźną chorobę COVID-19.

Z raportu WHO wynika, że na dzień 8 marca 2020 r. w ponad 100 państwach potwierdzono laboratoryjnie zakażenie pacjentów koronawirusem SARS-CoV-2, a łączna liczba pacjentów sięgnęła ponad 105 tysięcy, z czego ponad 3500 osób zmarło. W Polsce pacjent „zero” został zidentyfikowany we środę 4 marca 2020 roku. Obecnie służby epidemiologiczne informują o 25 przypadkach zakażeń wykrytych u pacjentów.

„Wobec zagrożenia epidemiologicznego Agencja Badań Medycznych musi szybko zareagować tworząc dedykowany program, który zainicjuje udział polskich naukowców w projektach międzynarodowych w zakresie badań nad szczepionką przeciw CoV-2. Podjęliśmy rozmowy z Amerykanami w sprawie wspólnych badań i liczymy, że szybko przyniosą one efekty. W razie potrzeby będziemy dynamiczne zwiększać dedykowane środki finansowe” – podkreśla dr n. med. Radosław Sierpiński –  Prezes Agencji Badań Medycznych.

W związku z bardzo szybkim wzrostem zakażeń na świecie trwają intensywne prace nad poznaniem biologii koronawirusa SARS-CoV-2 jak i nad stworzeniem skutecznej szczepionki na chorobę COVID-19.

W reakcji na zagrożenie epidemiologiczne, Agencja Badań Medycznych podejmuje działania mające na celu realizację współpracy międzynarodowej i udziału polskich naukowców w międzynarodowych pracach badawczych nad koronawirusem. Jak podkreśla Prezes Sierpiński, Agencja Badań Medycznych podjęła już rozmowy m.in. ze stroną amerykańską, w tym National Institutes of Health (NIH) i dr. Anthony’m S. Fauci – Dyrektorem Instytutu Chorób Zakaźnych w Waszyngtonie oraz z agendami Komisji Europejskiej i Uniwersytetami Medycznymi w Europie, a także ambasadą Chin.

Wspólne działania mają ułatwić koordynację czynności podejmowanych w walce z wirusem i przyczynią się do opracowania szczepionki chroniącej przed COVID-19 umożliwiając Polsce udział w toczących się na świecie pracach.

Projekt realizowany przez Agencję Badań Medycznych pozwoli na połączenie sił najlepszych światowych ośrodków, wykorzystanie potencjału polskiej kadry naukowej w czołowych pracach prowadzonych nad opracowaniem szczepionki przeciwko COVID-19 oraz wykorzystaniem dotychczasowych doświadczeń zdobytych podczas realizacji innych badań epidemiologicznych.

 Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Muscle Zone - Z kodem "KULT-B7" teraz wszystko 7% taniej!!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz Instagram

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: Rząd amerykański startuje z testami szczepionki na koronawirusa

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin