RIP Franco Columbu

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 30. Sierpień 2019 Dodane przez: KO Team

Znany kulturysta i partner treningowy Arnolda Schwarzeneggera, Franco Columbu dziś tragicznie stracił życie. Stało się tak z powodu komplikacji związanych z wypadkiem na morzu. Szczegóły są obecnie nie znane, ale najwyraźniej Columbu został przetransportowany do szpitala, gdzie nie można było go pomimo wszelkich starań uratować.

Franco był prawdziwą ikoną kulturystyki. Znany nie tylko ze swoich niesamowitych wyczynów, ale również jako pokorny, współczujący i zabawny człowiek. Columbu, dwukrotny mistrz Mr. Olimpia, chyba najlepiej pamiętany jest ze względu na wieloletnią przyjaźń z Arnoldem Schwarzeneggerem. Obaj wyemigrowali razem do Ameryki w 1969 roku i zaczęli jako murarze, zanim wkroczyli w świat kulturystyki.

Columbu zdobył tytuł Mr. Olympia w 1975 i 1981 roku. Cieszył się udaną karierą na ekranie, ściśle współpracując z Arnoldem w The Terminator i wykonując stunty dla wielu innych produkcji, w tym Conana Barbarzyńcy. Columbu był także licencjonowanym kręgarzem i pisarzem. Po zakończeniu swojej kariery sportowej publikował przewodniki na temat odżywiania i ciała, które zachęcały ludzi do bycia zdrowym i fit. W 2009 roku otrzymał nagrodę Arnold Classic Lifetime Achievement Award za wkład w kulturystykę.

Arnold Schwarzenegger napisał dzisiaj poruszające pożegnanie:

"Od momentu naszego spotkania w Monachium byłeś moją bratnią duszą. Rywalizowaliśmy ze sobą i śmialiśmy się na każdym kroku naszej wspólnej drogi. Kiedy w końcu dotarłem do Ameryki, byłem sam. Porzuciłem rodzinę, kraj, całe moje życie. Więc kiedy poprosiłem Joe Weidera, żeby zabrał cię na mój trening, to dlatego, że wiedziałem, że nic nie jest takie samo bez najlepszego przyjaciela u mojego boku. Mógłbym prosperować bez pieniędzy, bez rodziców, ale nie mógłbym prosperować bez ciebie.

Zawsze będę za tobą tęsknić. Ale wiem, że część ciebie żyje we mnie, w Debbie, w Marii i milionach ludzi, których inspirowałeś każdego dnia. Będę wspierał Marię i Debbie, więc możesz teraz odpoczywać bez obaw.

Kocham cię Franco. Zawsze będę pamiętał radość, którą wniosłeś w moje życie, porady, które mi dawałeś, i błysk w twoim oku, który nigdy nie zniknął. Byłeś moim najlepszym przyjacielem."

Nasze najgłębsze kondolencje dla jego rodziny i bliskich w tym ciężkim czasie.

RIP Franco.


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Muscle Zone - Z kodem "KULT-B7" teraz wszystko 7% taniej!!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz Instagram

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: RIP Franco Columbu

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin
Grzegorz
2019-08-31, 10:26

ŚwiećPanie nadj ego duszą

Grzegorz
2019-08-31, 10:25

Mójulubiony ideał kulturystyki ŚwiećPanie nad jego duszą