Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Doping i sterydy
stare 08-02-2016, 00:19
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 1
Dostał 2 razy "Dzięki" w 1 poście
Domyślnie Recomp w średnim wieku

Witam serdecznie cala załogę forum. To mój pierwszy wpis na serwisie. Trafiłem do Was dzięki filmom Bena znalezionym przy okazji poszukiwań info o SARM.

44 lata, zacząlem ćwiczyc ok 18-ki, kilka pierwszych lat treningu zapal, chęci, cala sciana w pokoju oklejona plakatami Arnolda i Haneya - malo oryginalne
W tamtym okresie trening glownie split, dieta mocno amatorska, cale zycie slabosc do slodyczy. Od wieku ok 25-26 lat kontakt z silownia okazjonalny 2-3 miesiace w roku. Od 2-3 lat regularne treningi. Testowanie roznych systemow treningowych (myo reps DC, power rep range shock, itd).
1 powazna kontuzja - zerwanie piersiowego, obleci, zagoilo sie lata temu po pol roku.

Po powrocie na silownie jak pewnie sie domyslacie wygladalem raczej jak foka niz jak Apollo, trafilem na stronke leangains.com i wszedlem na system odzywiania proponowany przez Martina, trening RPT w tamtym okresie. Uwazam ze dobrze dopasowany do systemu odzywiania i redukcji.
zszedlem z wagi ok 105kg (184 wzrostu) na 90 w okolo 3 miesiace, niestety zgubilem sporo miesni, a byc moze po prostu tyle ich mialem
Pas zlecial z 100+ na 87. Kaloryfera nie uswiadczylem, cos tam sie niby odslonilo ale ogolnie zadowolony nie bylem, sporo wyszczuplalem i tyle.

Przymierzam sie teraz do kolejnej redukcji od ponad miesiaca najpierw czyscilem diete, nastepnie cialem KCal, stanelo na tym ze przy wadze ok 95kg DT ok 2500 a DNT ok 1900 i schodzi 0,5-1 kg/tyg od 2 tygodni, wczesniej musialo byc powyzej zapotrzebowania. Cardio nie lubie i uwazam ze miecho za duzo po tym leci, nigdzie mi sie nie spieszy, moge robic recomp byle skutecznie i rok.. Na razie wyglad na plus trzeba przyznac. raz w tygodniu w sobote Dzien Dziecka. wczoraj po treningu pizza i duze lody,w ciagu dnia jeszcze cos wpadlo ale nie przekroczylem 4000KCal tak czy inaczej. Pozostale dni od miesiaca diete trzymam 100% B ok2g/kg w DT zwiekszone weglowodany w DNT tluszcze.
(latem na pewno dojdzie rower bo to akurat lubie )

Doszlismy do punktu w ktorym wypada wyjasnic skąd ten watek w dziale doping.
Zamierzam podczas redukcji dorzucis propionat. Chce zaczac od minimalnych dawek.
Prosba o sugestie, pomimo wagi ok 95 kg mysle o rozpoczeciu od 30mg e2d. W moim wieku testo pewnie nie szaleje (rabilem badania 2-3 lata temu i bylo w dolnym zakresie dla grupy wiekowej), ale z drugiej strony libido miejscami nawet upierdliwe wiec nie ma co pompowac za mocno

Przed rozpoczeciem podawania czegokolwiek wykonam oczywiscie zestaw standardowych badan, regularne badanie cisnienia.
juzer jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
Wybierz jakość Body Attack!
stare 09-02-2016, 00:36
Użytkownik
Nowicjusz

Dostał 2 razy "Dzięki" w 2 postach
Domyślnie Odp: Recomp w średnim wieku

Czesc ja od mam 37 lat, dwa lata temu zaczalem cwiczyc 4 razy w tygodniu (split) efekty super. W moim przypadku sprawdza sie dieta tluszczowa. Obecnie moja wag 85 kg i 14% ( 168cm wzrost)bf a jestem w okresie masowym. 4100kcal to moja dieta wegle to 208g. Moze spruboj wlanie pokombinowac z makro w diecie.
I jeszcze zanim zaczniesz brac tescia pojdz do lekarza zrob badania i jak bedzie malo tescia popros o terapie zastepcza, w twoim wieku jest duza szansa ze dostaniesz. Po co kupowac od dilera jak moze apteczny ci sie nalezy.
Pozdrawiam
Slavboy jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Slavboy otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
juzer (09-02-2016)
stare 09-02-2016, 22:30
Użytkownik
Nowicjusz

Dobry pomysł z wizyta u lekarza, juz myslalem ze nikt sie nie odezwie, dzięki Zdam relacje z wizyty, przed rozpoczeciem jakiejkolwiek terapii wrzuce jakies foty ku chwale nauki !
Dzis zaczalem Push Pull Legs + intensywny FBW mniejszymi ciezarami w superseriach raz w tygodniu. Trening co 2 dzien.

Ćwicze rano na czczo. Na trening biore 20g [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] i 20g [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] do popicia. Trening zajmuje mi ok 40 minut. Po treningu 40g whey + 3 banany mixowane.
Po treningu standardowo biore 5g [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] dodatkowo cynk i magnez.
Kolejny posilek godzine poxniej najczesciej filet gotowany 250g z warzywami i ryzem. Z wiekiem ciezej wciskam weglowodany zauwazylem. Worek ryzu albo kaszy dziennie i mam co robic na 2-3 posilki. Za to warzywa jak kombajn Pizze, kebabik i inne takie oczywiscie bez wiekszego namawiania, ale ostatnio dbam zeby trzymac sie planu.
hehe 4100KCal to ja moze wcisne w siebie na testo i to pewnie nie dawkach od jakich mam zamiar zacząć

No to sie szykuje spotkanka o endokrynologiem.
juzer jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-02-2016, 23:31
Użytkownik
Nowicjusz

Pilnuj diety to podstawa a wyniki same przyjda. Jest fajna aplikacja do diety myfitnesspal, sam osobiscie korzystam a do treningu jefitt.
Obie polecam bardzo ulatwiaja zycie i co najwazniejsze sa darmowe.
Pozdrawiam
Slavboy jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-02-2016, 23:34
Użytkownik
Nowicjusz

Dorzuc vit d3 b6 omega369 magnez i cynk oraz liv52 ( watroba lepiej pracuje) oraz hawthorn berry ( super na cholesterol i takie tam) do stalej suplementacji.
Slavboy jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-02-2016, 07:59
Użytkownik
Nowicjusz

Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach

juzer pierwsze co to dieta, jeśli Ci węgle nie pasują wchodź na tłuszcz, może CBL, CBT? No i przed jakąkolwiek iniekcją wizyta u lekarza może androlog bardziej niż endo? Kreatynę nie ważne kiedy bierzesz, chociaż większość sugeruje na czczo? Gluta po co to, na odbudowę kosmków jelitowych? Jeśli tak to na czczo, albo 2godz po i przed posiłkiem. Mam nadzieję, że nie wciskasz w siebie 5-6 posiłków z aptekarską dokładnością. Ja jem 3 i sobie chwalę przede wszystkim funkcjonalność takiego systemu no i 3 konkretne, a nie jakieś podzielone porcje. U mnie głównie mięcho, dziczyzna, olej kokosowy (ten z roślinnych), ryże, ziemniaki, czasami banan no i jaja, kiszonki.
Ten trening trochę dziwny, taki czterodniowy, wg mnie trochę mało jednostek treningowych w ciągu tygodnia/miesiąca, osobiście wolałbym FBW 3xtydz, lub push/pull dół/góra 4xtydz.I może jako 4/5 jakiś konkretny interwał na świeżym powietrzu.
To że masz prawie 40 lat nie oznacza, że gorzej będziesz budował, rekomponował niż w wieku 20 lat, kluczem jest dieta i przebyte dotychczas kontuzje i choroby.
kuliadmk jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-02-2016, 11:26
Użytkownik
Nowicjusz

Odnosnie jedzenia to bez wariacji, zdrowo ale bez psychozy.

Przed chwila pierwszy posilek omlet 4 jaja cale 2 bialka kakao ok. 100g owsianych + kawa z mlekiem i ksylitolem

kolejny posilek planuje 2 burgery wolowe z Biedrony + warzywa, ugtuje ryz ale nie wiem czy rusze
kolejny posilek to samo bo burgery sa 4
smazone na smalcu, nie wycieram patelni papierowym recznikiem jakby kto pytal ale tez burgery nie plywaja w tluszczu

podwieczorek, jlubie slodycze wiec pije 40g whey z kakao - na czekoladowo ale bez cukru czy nawet ksylitolu

kolacja twarog najczesciej wpada 250g + troche owoca w stylu 3 mandarynki albo w podobnej objetosci jakblo

srednio wychodza mi 4 posilki, ale jak sie dopchne w "obiadowym" jak ostatnio (0,5kg łososia pieczonego) to posilki są 3.

Nie jestem fanem "dietowania" rozumianego jako ciagle wrazenie braku sytosci. Moim zdaniem lepiej zjesc mniej posilkow dajacych wiecej radochy niz rozbijac to na 2 razy wiecej. Nie mowiac o wygodzie.
Posiłek i tak trawi sie dluzej niz te legendarne 3h, mozna powiedziec ze w zwiazku z takim podejscie mamm okno żywieniowe jak w protokole leangains, tylko jest ono dluzsze. Pierwszy posilek ok 10-11 a ostatni ok 22.

Odnosnie rekompozycji powiem Tobie tak. Kiedy w wieku 23-4 lat pierwszy raz robilem "forme plazowa" ze 107kg zostalo mi 95. Temat zalatwilem w 3 miesiace nie patrzac na miche. Pamietam ze pracowalem wtedy 6-14. Wstawalem prawie codziennie o 4 rano skakalem 45 minut cardio (1 strona kasety magnetofonowej ), kąpalem sie, jadlem śniadanie i do pracy.

Jak znajde foty przed/po to wrzuce.

W tej chwili w wieku 44 lat jest to niewykonalne, fat leci wolniej, nie ma takiej regeneracji na pewno. O 4 rano to najwyzej moge wstac siku
Do tego jakies 10 lat w zyciorysie sie zapuscilem i zwyczajnie upasłem. Nigdy nie bylem typowo gruby, ale w okolicy pasa nieporządek sie zrobił

apropos endokrynologa to zastanawiam sie co mi moze zapisac, bo jak jakis omnadren 250 2 x w miesiacu to podziękuję. Nie mam problemów z rzeczami typu "postawienie konara" czy ogolna witalnoscia wiec do tego mi testo nie potrzeba, chodzi o regeneracje, ew dorzucenie 50kg czystego mięcha i występ na Olympii w tym roku

Żart oczywiscie, sylwetki topowych kulturystow podziwiam ale na pewno nie chcialbym tak wygladac. Nie moj klimat, po prostu dla mnie za dużo.
juzer jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-02-2016, 14:28
Użytkownik
Nowicjusz

maly update, 2 dni temu zaczalem czytac o doborze diety pod grupe krwi, kiedys o tym slyszalem ale puscilem mimo uszutraktujac jak zuelne voodoo. Od wczoraj praktykuje. Jako ze mam grupe B calkowicie wykluczone sa z niej kurczaki (ze wzgledu na leptyne ktora dla mojej grupy jest ponoc niewskazana), Indyk obleci. W kazdym razie wskazania odnosnie miesa dziczyzna, jagniecina i baranina. Ponad kg baraniny wlasnie sie piecze
Dzis po treningu zjadlem 30 dag jagnieciny z brokulami (a wczesniej standardowo 40h whey + 3 banany mix - wszystko wskazane pod moja grupe krwi) Popite sokiem. I tak jak zwykle po standardowym kurczaku z kasza (obie pozycje niewskazane) szedlem spac na godzine albo pilem 2 kawy tak dzis nic ! zero zmuły ! zero kawy, choc chyba zaraz wypije (nie ma przeciwwskazan dla grupy B) bo mam smaka (ale nie zmułe ).
Bede testował diete jakis czas, w tym okresie postaram sie zdawac relacje z samopoczucia i efektów.

Na ten okres jesli moderator uzna prośba o przeniesienie wątku do działu dieta albo trening.
Nie będzie koksowanka przynajmniej przez kolejny miesiąc

PS. najlepszy numer wczoraj, rozmawialem o tym c cora (18l) ktora rok temu przeszla na wegetarianizm i czuje sie bomba, poczytajcie o grupie krwi A i diecie zalecanej dla osób takową mającą
juzer jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania